Gıdı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Gıdı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Gıdı Estetiği Nedir?

Bu yazımızda size son zamanlarda en çok bayanların tercih ettiği Gıdı Estetiği konusunda bilgi vereceğiz. Yazımızın içeriğinde Gıdı Estetiği, gıdı estetiği nedir, gıdı estetiği nasıl yapılmaktadır, gıdı estetiği fiyatları, ameliyatsız gıdı estetiği, gıdı estetiği yaptıranlar ile alakalı birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Gıdı kişinin yüz bölgesinde bulunan ve estetik açıdan problem oluşturan sarkmalar ve şekil bozuklukları olarak tanımlanmaktadır. Kimi durumlarda çenenin alt bölümünde bulunan kısımlarda yağ tabakası artış göstererek buradaki deriyi gevşek bir hale getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda daha belirgin bir hale gelir ve kişide birçok estetik kaygılara neden olmaktadır.

Gıdı bölgesinde oluşan bu şekil bozukluklarının birbirinden farklı sebepleri olmaktadır. Aşırı yağlanma sonucu gıdı bölgesinde yağların birikmesi oluşmaktadır. Kilo alma, derinin esnek yapısını kaybetmesi veya çenenin sahip olduğu yapı gibi birçok sebebi bulunmaktadır.

Bu gibi durumlarda yapılan deri altı yağ ve kas dokularının gerilmesi fazla dokuların çıkarılmasını içeren cerrahi işlemlerin tamamına gıdı estetiği operasyonları denmektedir. Gıdı bölgesinde oluşan bu gevşeme ve sarkma durumları ancak gıdı estetiği operasyonları ile ortadan kaldırılmaktadır.

Fakat bunun yanında cerrahi olmayan ameliyatsız yönlerden uygulanan çeşitli gıdı estetiği seçenekleri de bulunmaktadır. Hem maliyet açısından hem de ameliyatsız oluşuyla da tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır.

gıdı estetiği

Gıdı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Tıbbi alanda gelişen teknoloji sayesinde gıdı estetiği operasyonlarında uygulanacak olan seçenekler de artış göstermektedir. Kişinin vücut yapısına ve gıdı bölgesinde oluşan duruma bağlı olarak uygulanacak olan teknik ve yöntem belirlenmektedir. Bu teknikler belirlenirken her zaman kişinin en doğru ve kalıcı sonuçlar elde etmesi hedeflenmektedir.

Gıdı bölgesindeki yağlardan kurtulmak için uygulanan ilk yöntemlerden birisi LİPOSUCTİON olmaktadır. Bu yöntem ile kişinin fazla olan yağ dokuları ve birikmiş sarkık deri vücuttan atılarak daha estetik bir görüntü elde edilir.

İşlemler sırasında acı hissiyatının ortadan kaldırılması amacıyla lokal anesteziye başvurulur. Ortalama işlem süreleri ise 40 ila 45 dakika civarında olmaktadır.

Liposuction işleminden sonra herhangi olası bir yan etki olunmadığı takdirde kişi hastaneye yatış yapmadan kısa bir dinlenme sonrası evine rahatlıkla dönmektedir. Bu sayede sosyal yaşantısından da geri kalmamaktadır. Farklı operasyon tercihlerinin uygulanmasının nedenlerinden birisi kişide bulunan gıdı yağlanmasının farklı sonuçlar üzerinde olmasından ötürüdür.

Buna ek olarak çene yapısının da küçük bir şekilde olması gıdı bölgesinin estetik anlamda bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Bu durumlarda yalnızca liposuction işlemleri yeterli olmamaktadır. Çıkarılan yağlar çene bölgesinin etrafına yerleştirilerek düzgün bir şekil verilmesi hedeflenmektedir. Bazı durumlarda ise kişiye kemik implantı gibi müdahalelerde yapılmaktadır.

 

Gıdı Estetiği Olmanın Avantajları/Dezavantajları

Gıdı estetiği operasyonlarından alacak olduğunuz kesin sonuçları ameliyatlı veya ameliyatsız olarak yapmış olduğunuz teknikler üzerinde belirlenmektedir. Eğer ameliyatlı olarak liposuction yöntemi üzerinden devam ederseniz gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusu ve sarkmalar tamamen ortadan kalıcı olarak kalkacaktır.

 

Bu sayede kişi istenilen estetik görüntüyü elde etmiş olacaktır. Çenenin belirgin bir yapıya gelerek istenilen sonucu vermesi ameliyatlı işlemlerde oldukça başarılı olmaktadır. Herhangi bir aşırı kilo alımı ve aşırı yaşlanma gibi durumlar söz konusu olmadığı sürece ekstra bir operasyona gerek kalmadan kesin sonuçlar elde etmek mümkün bir haldedir.

Fakat ameliyatsız gıdı estetiği çeşitlerinde uygulanması ve maliyeti ne kadar düşük olsa da kalıcı olmadıkları sebebiyle her zaman tercih sebebi olmamaktadır. Yapılan operasyon seansları belirli aralıklarla tekrarlanarak hatırlatma işlemleri yapılmalıdır.

Gıdı estetiği operasyonlarının kişiye katmış olduğu en avantajlar mevcuttur. Bunlardan birisi de genç bir görünüme sahip olma ve kendini daha iyi hissetmesi yönünde olmaktadır. Bu sebeple her türlü özgüven duygusunu da yüksek seviyelere çıkaran destek verici operasyonları oluşturmaktadır.

gıdı estetiği

Gıdı Estetiği Kimlere Yapılır/Yapılmaz?

Gıdı estetiği operasyonları 20’li yaşlara gelmiş her kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yaşlanmadan kaynaklı oluşabilmiş durumlardan ötürü gıdı estetiği işlemlerine başvurulduğu gibi genç yaştaki hastaları da bu operasyona iten en yaygın sebep ise yağlanmadan kaynaklı olmaktadır.

Bunun yanında küçük çene yapısına sahip kişilerde gıdı estetiği işlemleri çok daha yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun nedeni çenenin ergonomik yapısıdır. Etrafındaki yağ dokusuna göre daha küçük bir yapı olarak bulunması ve bu sebeple gıdı ortaya çıkması olmaktadır.

Estetik kaygıları olan ve bu işlemin yapılmasına herhangi bir engel teşkil edecek sağlık problemi bulundurmayan kişilere rahatlıkla gıda estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Bunun yanında yaşı ilerlemiş hastalara da boyun germe gibi işlemler de uygulanmaktadır.

 

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyat ile yapılan gıdı estetiğinin yanı sıra ameliyatsız olarak da uygulanabilen teknikler bulunmaktadır. Bunlar ameliyatlı işlemlere kıyasla kalıcı niteliği fazla taşımamaktadır. Bu işlemlerin ilk başında gelen ise Thermage adı verilen radyo frekans dalgaları ile yapılmakta olan işlem olmaktadır. Gıdı bölgesinde yer alan derinin alt kısmına ısı verilerek bu bölgede sıkılaşma hedeflenmektedir.

Bunun yanında ultrason çalışmaları ile de gıdı bölgesindeki sarkık veya yağ dokusunun azalması sağlanmaktadır.

Gıdı bölgesinde bulunan yağ dokusuna ses dalgaları iletilerek bölgedeki yağ dokusu azaltılmaya çalışılmaktadır. Ameliyat uygulanmadan yapılan gıdı estetiği operasyonlarından birisi de Mezoterapi yöntemleri olmaktadır.

Fakat bu yöntem birden çok fazla seans olarak yapılmaktadır. Bundan ötürü tam olarak beklenen sonucun alınması yaklaşık olarak 2-3 ayı bulabilmektedir. Deride bulunan sarkık ve gevşek görüntü ortadan kaldırılmaktadır. Bunun sonucunda gıdı bölgesindeki yağ dokusu ve kötü görüntünün ortadan kaldırılması gerçekleşir.

 

 

Gıdı Estetiği Fiyatları Nedir/Nasıl Öğrenilir?

Gıdı estetiği işlemlerinde en çok üzerinde durulan ve merak konusu olan ayrıntılardan birisi de fiyatları olmaktadır. Estetik bir müdahale olması yönünden sgk tarafından karşılanmamaktadır. Kişi yapacak olduğu ameliyat ve masraflarını kendi cebinden karşılamakla mükelleftir.

Gelelim fiyat konusuna. Uygun muayene işlemleri yapılır. Ve ardından kişinin gıdı bölgesindeki yağ dokusunun ve sarkıklığın oranına göre belirlenir. Ek olarak uygulanacak teknik de fiyat konusunda farklılık yaratmaktadır. Kimi zaman daha düşük olabildiği gibi kimi zamanlar da ise daha yüksek fiyat çıkabilmektedir.

En doğru ve kesin bilgileri almak açısından ameliyat olacağınız kurum ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz. Bunların öncesinde ilk olarak muayene olmanız en önemli faktörlerden birisidir. Hekiminiz buna göre bir yol izleyecek ve uygulayacağı tekniğe göre size bir fiyat tablosu çıkaracaktır.

 

Gıdı Estetiği Sık Sorulan Sorular

1) Gıdı Estetiği Kalıcı Mıdır?

Gıdı estetiği operasyonunu ameliyatlı olarak yapan kişilerde estetik operasyonları kalıcı olarak uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Fakat ameliyatsız olarak yapılan işlemlerde seansların tekrarlanması sebebiyle kalıcı bir işlem olmamaktadır. Bunun yanında hastanın kilo alması ve düzenli olarak diyet yapmaması nedeniyle de istenilen verim elde edilmemektedir.

 

2) Gıdı Estetiği Sonrası Ağrılı Mı Geçer?

Ameliyat sonrasında hekiminizin önermiş olduğu ilaçlar ve teknikler aracılığıyla uzun süren bir ağrı hissedilmesi yaşanmamaktadır. Buna ek olarak ameliyat sırasında da uygulanan yöntemler sayesinde kişi anestezi altında olduğundan acı hissetmemektedir.

 

3) Gıdı Estetiğinde Hangi Anestezi Kullanılmaktadır?

Ameliyat süresince genellikle lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Fakat kişinin genel sağlık durumu veya yaş gibi kriterlerine bağlı olarak genel anestezi gibi durumlar da tercih edilmektedir.

 

4) Gıdı Estetiği Operasyonları Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süreleri tercih edilen ve uygulanacak olan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Veya kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1 ile 2 saat aralığında sürmektedir. Daha kısa sürelerde olabildiği gibi uzun süreler olabildiği de görülmektedir.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.