Cilt Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Cilt Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Nedir?

Cilt beyazlatma ciltteki melanin konsantrasyonunu azaltmak olarak kısaca anlatılabilir. Cildiniz, melanin ile beraber belirli bir renge kavuşur. Bu renk, melanin konsantrasyonunun artması ile koyulaşırken azalması ile de renk açılmaktadır. Bu yüzden de cilt beyazlatmada ciltteki melanin konsantrasyonunu azaltmak gerekmektedir.

cilt beyazlatma

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Beyazlatma bakımı gibi pek çok yöntem, cilt beyazlatmada sıklık ile kişiler tarafından denenmiştir. Cilt beyazlatmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler kimi zaman insanların ciltlerinde ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu yüzden en doğrusu kişinin bir uzman yardımı ile cilt beyazlatma işlemini yapmasıdır.

 

Cilt beyazlatmanın en güçlü yolu kimyasal veya cerrahi yoldur. Çeşitli kimyasallar ciltteki melanin konsantrasyonunu azaltarak cildin renginin açılmasını sağlamaktadır. Ancak kimyasallar kimi zaman ciltte toksik bir etki oluşturabilmektedir.

Bu yüzden de insanların bir uzman kontrolünde bu işlemleri yaptırması gerekmektedir. Cilt beyazlatmada aynı zamanda çeşitli cerrahi işlemler de bulunmaktadır.

 

Cilt beyazlatmak için çeşitli bakımlar, kremler ve cerrahi işlemler bulunmaktadır. Kişi, kendine en uygun olanını seçerek işlemlere başlayabilmektedir. İşlemler, ciltteki melanin pigmentinin konsantrasyonuna zamanla etki ederek cilt beyazlaştırma işlemi başarılı bir biçimde sonuç vermektedir. Cilt beyazlaştırmak için süreklilik ve doğru işlemlerin yapılıyor olması son derece önemlidir. Bir uzman dahilinde yapılan işlemlerden olumlu sonuç alma ihtimali ise yüksektir.

 

Cilt Beyazlatma Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Anında cilt beyazlatma işlemleri gerçekçi değildir. Ancak bunun yerine zamanla, özellikle de seanslar yardımı ile, sağlıklı ve kontrollü bir biçimde cilt beyazlatmanın yapılabildiği bilinmektedir. İnsanlar, cilt beyazlatmak için çeşitli hususlara dikkat etmektedirler.

 

Cilt beyazlatmadan önce cildin işleme hazır olması gerekmektedir. Bitkisel bir yaklaşım gerçekleştirilecek ise bunun için cilde uygun bir zemin hazırlanmalıdır. Hazırlanan uygun zemin, temiz, kirden arınmış ve iyi nemlenmiş olmalıdır. Bunun ile beraber çeşitli bitkisel kürler, cilde uygulanabilmektedir.

Cerrahi işlem gerçekleştirilecekse uzmanın işlem öncesi ve sonrası için söyledikleri dikkate alınmalıdır. Buna göre işlem için cilt, uygun bir hale gelmektedir.

 

İşlemler sonrasında ise işlem ne ise ona göre cilde bakım yapmak ve onu korumak gerekmektedir. İşlem sonrası cilt genelde normale kıyasla daha hassas olmaktadır. Dolayısı ile her türlü işlem sonrasında cilde ekstra özen göstererek onu korumak gerekmektedir.

cilt beyazlatma

En İyi Cilt Beyazlatma Kremi Hangisi?

Anında cilt beyazlatma yöntemleri gerçekçi bir yaklaşım değildir ancak bunun yerine zamanla kullanılan kremler, cerrahi yöntemler ile cilt beyazlatma işlemlerini başarılı bir biçimde gerçekleştirebilmek mümkündür. İnsanlar, cilt beyazlatmak için çeşitli kremler satın almaktadırlar. Alınan bu kremlerin içeriği ise son derece kıymetlidir. Asıl etkiyi kazanabilmek ve kremden maksimum verime ulaşabilmek için kremin içeriğini bilmek gerekmektedir.

 

Kremlerin içeriğinin olabildiğince doğal olması gerekmektedir. Bu sayede cilde zarar vermenin önüne geçilmektedir. Civa, steroid ve hidrokinon maddelerinin belirli bir miktarın üstünde olmaması ya da hiç olmaması gerekmektedir.

İnsanlar içeriğe dikkat etmediklerinde, ciltlerinde çeşitli alerjik reaksiyonlar görebilmektedirler. Özellikle içerikte civaya son derece dikkat etmek gerekmektedir. Cilt için oldukça zararlı bir toksine dönüşebilme özelliği vardır. Bu yüzden kremin içeriğinde civa bulunuyorsa civanın miktarına bakmak gerekmektedir.

 

Cilt beyazlatmak için kullanılan kremlerde c vitamini bulunmalıdır. Aynı zamanda glikol asit de içeriklerde aranan maddelerden biridir. Laktik asit iyi bir leke giderici olarak cilt beyazlatmak için üretilen bu kremlerin içerisinde genellikle bulunmaktadır. Her durumda kişinin bir uzman eşliğinde doğru adımlar atarak kendisine bir krem ya da işlem tercih etmesi daha doğru olacaktır.

cilt beyazlatma

Cilt Beyazlatma Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler profesyonel yöntemler kadar etkili olmasa da alternatif olarak kişiler tarafından kullanılabilmektedir. En çok Limon ve Bal Maskesi ve Süt Bal ve Limon Maskesi kullanılmaktadır.

 

Limon ve bal maskesinde limondan ve baldan 1 tatlı kaşığı alarak karıştırmalısınız. Yüze maske şeklinde yayıp 20 dakika boyunca yüzde bekletmek gerekmektedir. 20 dakikanın ardından cildin yumuşadığını ve düzenli yapışta cilt renk ve tonunda açılmalar görüldüğünü gözlemleyebilirsiniz.

 

Süt bal ve limon suyundan oluşan maskenin yapımı da limon ve bal maskesindeki gibidir. Her malzememizden birer tatlı kaşığı alıp karıştırmalısınız. Karıştırma işleminin ardından yüze maske gibi uygulama yapmak gerekmektedir. 20 ila 30 dakika arasında ciltte bekletilen maske yıkanıp durulanmaktadır. Maskeden tam olarak verim alabilmek için maskeleri düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

 

Patatesle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

15 Dakikada Cilt Beyazlatma işlemini bir patates ile yapmak mümkündür. Maske için gereken malzemeler ise yoğurt, patates ve karbonat şeklindedir. Çiğ patatesin suyunu çıkartarak maske yapımında ilk adımı atmanız gerekmektedir. Daha sonra 1 kaşık yoğurt ile çiğ patates suyunu karıştırarak işleme devam ediniz. Elde ettiğimiz karışıma 1 tatlı kaşığı karbonat eklemesi yapınız. Daha sonra tekrar karıştırınız, böylelikle maske hazır olacaktır. Maskeyi cildinize sürün ve 10 ila 15 dakika arasında bekleyip durulayın. Bu maske ise haftada 1 şeklinde yapılabilmektedir.

 

Paksa Cilt Beyazlatma Sabunu Nasıl Kullanılır?

Ciltte bölgesel beyazlama gibi pek çok beyazlama şekli bulunmaktadır. Cildi beyazlatmak için çeşitli maskeler ve sabunlar kullanılmaktadır. Kullanılan bir sabun ise paksa cilt beyazlatma sabunudur. Bu sabunun pek çok kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıcılar sabun sayesinde ciltlerini beyazlatabilmektedirler.

 

Kullanımı günde 2 kez olacak şekildedir. Yaklaşık 2 dakika boyunca cilde masaj yaparak sabun uygulanmaktadır. Ardından durulama işlemi yapılmalıdır. Kullanım sırasında ise ılık su kullanmak daha iyi bir sonuç alabilmeniz için önemlidir. Sabunu kullanan pek çok kişi bulunmaktadır ve kullanım şekillerinin düzenli takibi ile beraber sabundan pek çok kişi memnun kalmaktadır.

 

Sabunun düzenli olarak kullanılması ile beraber sabundan maksimum verim alınmaktadır. Sabunu ciltte fazla bekletmek daha iyi bir sonuç vermemektedir. Cilt beyazlatmak oldukça ciddi bir durumdur. Bu yüzden de insanlar cilt beyazlatma işlemlerinde son derece dikkatli hareket etmelidirler. Belirtilen kullanım şeklinin dışına çıkmamalı ve özellikle doz artımı yapılmamalıdır. Bu durum yalnızca kişinin cildini kötü etkilemektedir. Dolayısı ile belirtilen şekillerde sabun, maske ya da cerrahi işlem yapılmalıdır.

 

Cilt Beyazlatma Taşı Nasıl Kullanılır?

Kalıcı cilt beyazlatma yöntemleri için insanların cerrahi operasyon haricinde düzenli olarak bakım yapması gerekmektedir. İnsanlar, kalıcı bir etki istiyorlarsa işlemleri düzenli olarak takip etmelidirler. Ardından istenilen sonuca ulaşmak mümkündür.  Pek çok taş bulunmaktadır. Bulunan taşlar ise cilt beyazlatmada oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir. Özellikle de Ruşur Taşı bu alanda sıklık ile kullanılan taşlardan biridir.

 

Ruşur Taşı İran’da sıklık ile kullanılmaktadır. Son dönemlerde ise Ruşur Taşı namını tüm Dünya’ya taşımayı başarmıştır. Bir diğer adı Sefitab taşı olan bu taşın kullanımı için ıslak ve nemli bir cilt zemini hazırlamak gerekmektedir. Islak ve nemli olan cilde taşı sürerek masaj yapmanız gerekmektedir. Bu süreç 1 dakikadır. 1 dakika boyunca yapılan masaj ve sürülen taşın doğal özelliği sayesinde ciltte belirli bir süre tekrar arından etki görmek mümkündür.

 

Taşın gerçek olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi taktirde doğru sonuç elde etmek mümkün değildir. Cilde beyazlaştırma olanağı tanıyan bu taş, doğal yapısından kaynaklı etkilidir bu yüzden de taşın orijinal olması önemlidir.

Cilt Beyazlatma Pirinç Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma bitkisel ve – veya doğal pek çok yöntem bulunmaktadır. En sık kullanılan yöntemlerden biri ise pirinçtir. Pirinç pek çok alanda maske olarak kullanılabilmektedir. Pirinç ile maske yapmak ise son derece basittir. Bu yüzden de sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Pirinç maskesi için 2 yemek kaşığı pirinci yıkayarak başlıyoruz. Pirinci yıkadıktan sonra 15-20 dakika pişirme aşamasından geçiriyoruz. Pişirdikten sonra pirinç, püre haline gelene kadar bir çatal yardımı ile pirinci eziyoruz daha sonra bir kâseye ezdiğimiz pirinci koyuyoruz. Kasedeki pirincin üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekliyoruz ve maskemizi karıştırarak hazır hale getiriyoruz.

 

Hazır hale gelen maske cilde sürülür ve 20 ila 30 dakika kadar bekletilir. Süre bitiminde ise ılık su ile durulanma işlemi yapılır. Maskeyi haftada 2 olacak şekilde kullanmak mümkündür.

cilt beyazlatma

 

Cilt Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

Silverdin Cilt Beyazlatma Yöntemleri, Gliserin Cilt Beyazlatma gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. İnsanlar, kendilerine uygun olanı bulup buna göre adım atmalıdır. En doğru ve sağlıklı olanı ise bir uzmana başvurmaktır. Bu sayede yapılabilecek işlemler net bir biçimde oluşturulur ve kişiye uygun işlemler adım adım yapılır.

 

Silverdin kremi cildi beyazlatmak üzerine etkili bir kremdir ancak hekim kontrolünde kullanılması en doğru seçenektir. Gliserin cilt beyazlatmak için kullanılan bir asittir. Asit olduğu için doğru konsantrasyonu sağlayarak işlem yapmak gerekmektedir. Dolayısıyla gliserinli kremler veya maskeler de oldukça tehlikeli olabilmektedir. Hekim dahilinde kullanımları önerilmektedir.

 

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Ameliyatı lazer yardımıyla başarılı bir biçimde yapılabilmektedir. Lazer yardımıyla yapılan ameliyatlar, başarılı sonuç verirken aynı zamanda kalıcı etki de yapmaktadır. Dolayısıyla özellikle cilt beyazlatmak için kesin ve uzun süreli bir çözüm aranıyorsa lazerle cilt beyazlatma işlemi düşünülmelidir.

 

Cilt Beyazlatma Ameliyatı Yorumları da genel olarak olumlu yöndedir. İşlem sonrası kişiler sosyal yaşamlarına kolaylık ile dönebilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir problem yaşamadan yaşam kesintisiz olarak devam edebilmektedir. İşlemin ağır olmaması sayesinde işlem sonrasında kişilerin sorun yaşama olasılığı oldukça düşüktür.

 

Çeşitli vücut bölgeleri için cilt beyazlatmayı düşünmek mümkündür. Yalnızca yüz için cilt beyazlatmayı düşünmek doğru değildir. Vücudun çeşitli bölgeleri, özellikle hava ile teması en az olan yerler, vücudun diğer bölgelerine nazaran daha farklı bir renge sahip olabilmektedirler. Bu durumda ise insanlar cilt beyazlatmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Başvurulan yöntemlerden biriyse lazerdir. Profesyonel bir yöntem olan lazer yöntemi sonucundaysa kesin sonuç almak mümkündür. İnsanlar lazerle beyazlatma sonrasında herhangi bir problem yaşamadan yaşamlarına geri dönebilmektedirler.

 

Genellikle beyazlatma işlemleri seans şeklinde ilerlemektedir. İnsanlar, seanslara giderek her seans sonrasında daha da beyazlamış bir cilde kavuşmaktadırlar. Ciltlerinin beyazlamasını isteyen kişiler için pek çok yöntem ve işlem bulunmaktadır. Kişiler kendilerine uygun olan yönteme karar verip bir uzman dahilinde profesyonel işlem yaptırabilmektedirler.

 

Lazerle Cilt Beyazlatma Fiyatları cilt tipinden cilt rengine ve istenilen sonuca göre değişiklik göstermektedir. İnsanlar, işlem öncesinde net bir biçimde bilgi alabilmek için ilgili kişiler ile görüşmelidirler. Daha sonrasında ise net bilgi almak mümkündür. Pek çok konuya bağlı olarak fiyat aralıklarında değişiklik gözlemlemek mümkündür. Genel olarak birbirine yakın fiyatlar bulunsa da değişik fiyat aralığı da bulunmaktadır.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. emine26 dedi ki:

  detaylı bilgilendirme teşekkürler

 2. duygu34 dedi ki:

  teşekkürler

 3. sude dedi ki:

  faydalı bilgiler

 4. tuğba dedi ki:

  denemek lazım

 5. eylül34 dedi ki:

  elinize sağlık Onur Bey. Bilgilendirici bir makale olmuş