Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş estetik güzellik için önemli bir detaydır. Kaşın şekli rengi birçok kişi için kaş ekimi çok önemli bir konudur. Bazı insanlarda çeşitli nedenlerden dolayı kaşlarında sorun olmaktadır. Bu kişilerin çeşitli hastalıklardan kaşları çıkmayabilmektedir. Bunun yanında kişilerin kaşları seyrek olması, kaza durumunda kaşların zarar görmesi veya kaşların yanması olabilmektedir.  Bu gibi nedenlerden dolayı kaşlarından rahatsızlık duyan insanlar bu sorunları gidermek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır.

Kaşlarından memnun olmayan kişiler boyama veya dövme gibi kaş için kozmetik yöntemlere başvurmaktadır. Ancak bu çözümler kalıcı değildir. Bu yöntemler uygulandığında kısa bir süre sonra tekrar eski problemler yaşanmaktadır. Bundan dolayı birçok kişi kaş problemi için kalıcı çözümleri araştırmaktadır. Bu noktada kaş sorunu için kaş ekimi yöntemi karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi kaş ekimi yapmaktadır. 

Genel olarak kadınların kaş ekimi yaptırdığı sanılsa da kadınlar kadar kaş sorunu yaşayan erkekler de kaş ekimi yapmaktadır. Gelişen teknoloji ile kaş ekimi çok kolay yapılabilmektedir. Bu basit yöntem ile estetik olarak güzel sonuçlar sağlanmaktadır. Kaş ekimi ile yeni kökler oluşturulup kaş olmayan yerde kaş çıkması sağlanır. Eksik olan yerlere kaş ekimi yapılarak yeni oluşan kaşlar zamanla uzamaya başlar. Bu uygulama ile kaştaki problemler kalıcı olarak giderilmiş olur.

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş sorunu yaşayan kişiler için kaş ekimi kalıcı bir tedavi yöntemidir. Gelişen teknoloji ile birlikte kaş ekimi kolaylıkla yapılmaktadır. Kaşlarında sorun yaşayan kişiler doğal bir görünüm sağlanarak kaşlardaki problemler giderilmiş olur.  Kaş ekimi yapılmadan önce kaş ekimi yaptıracak kişinin nasıl bir kaş şekli istediği sorulmaktadır. Ardından kaş olmayan yerler belirlenir ve yapılacak kaş ekimi ile kaşın şekli belirlenir. Kaş ekilecek alana lokal düzeyde anestezi uygulanır. Sonrasında kaş ekimi için nerden ekilecek olan kıl köklerinin nerden alınacağı belirlenir. Genellikle bu kıl kökleri saç ekiminde olduğu gibi ense kısmından alınmaktadır.

Ense kısmından alınan kökler belirlenen bölgelere ekilir. Kaş ekiminde istenilen sonucun alınması için bu eklen köklerinin çıkış yönüdür. Ekilen kaşların yönü düzgün olarak ayarlanmasa istenilen sonuç elde edilemez. Bundan dolayı köklerin ekiminde bu köklerin yönü dikkatli bir şekilde ayarlanmalıdır.  

Bu işlemler uzman bir kişi tarafından ihtiyaç duyulan kök sayısının ekilmesiyle tamamlanır. Kaş ekimi yaklaşık olarak iki saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bundan sonraki süreç bir süre hastanın dikkat edeceği konular sonucu tamamlanmakta ve sonuç alınmaktadır.

 

Kaş Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Bu işlemi kaş problemleri yaşayan ve bundan rahatsız olan kişiler yaptırabilir. Kaş ekimini birçok kadın ve erkek yapmaktadır. Kaş ekimi aslında doğal bir tedavi yöntemi olduğu için kaş sorunu yaşayan kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kaş dökülmesi sonucu dökülen kaşların belli bir süreden sonra çıkmama durumunda kaş ekimi yapılır. Kaş ekimi belli durumlarda yapılmamaktadır. Belli kronik hastalıkları olan kişilerde doktorun kararı ile kaş ekimi işlemi yapılmayabilir.

Bunun dışında kaş ekimi tedavisinin çok fazla yan etkisi bulunmadığından kaş sorunu olan birçok kişiye uygulanabilir. 18 yaşın üstünde olan kişiler kaş ekimi yaptırabilmektedir.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Kaş ekimi tedavi yöntemi uygulanmadan ve uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır.  Bu konulara uymak tedavinin iyi bir şekilde geçmesi ve iyi bir sonuç alınması açısından önemlidir. Kaş ekimi öncesi ve sonrası uyulması gerekene noktalara uyulmadığı zaman tedaviden istenilen sonuç  alınamamaktadır. Ve tedavinin sonucu iyi olmamaktadır.  Kaş ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir:

 • Kaş ekimi öncesi etkisi bir hafta süren kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.
 • Kaş ekimi tedavi öncesi alkol tüketimi yapılmamalıdır.
 • Kaş ekimi öncesi kişiler nasıl bir kaş şekli istediklerini doktora belirtmelidir. Çünkü kaş estetik açıdan önemli bir detaydır.
 • Kaş ekimi yapılmadan önce kaş ekimi yapılacak bölgeler belirlenmeli ve buna şekil çizilerek kaş ekimi yapılacak çerçeve belirlenmeli.

Bu noktalara dikkat ettikten sonra kaş ekim tedavisi uygulanır. Ancak kaş ekimi yapıldıktan sonra kaş ekim süreci bitmemektedir. Tedavinin iyi sonuç vermesi için kaş ekimi yapıldıktan sonra da dikkat edilmesi gereken konular vardır. kaş ekimi sonrası dikkat edilecek konular şu şekildedir:

 • Kaş ekimi yapılan gün kaşlara kesinlikle temas ettirilmemelidir. İkinci gün sonunda uzman bir kişi tarafından kaş yıkama işlemi yapılır. Ve hastaya 10 gün boyunca nasıl yıkama işlemi uygulanacağı bilgiler verilir. Hastanın bu bilgilere dikkat etmesi yeni ekilen köklerin zarar görmemesi açısından son derece önemlidir.
 • Kaş ekimi sonrasında birkaç gün spor yapılmamsı gerekmektedir.
 • Kaş ekiminden sonra cilt bakımı ve lazer yaptırılmamalıdır.
 • Kaş ekimi sonrası sigara ve alkol kullanılmaması gerekmektedir.
 • Kaş ekimi sonrası bir süre makyaj kullanılmamalı ve özelikle kaş sabitleyici malzemelerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de kaş ekiminden sonrada kan sulandırıcı ilaçlardır. Kaş ekimi tedavisinden  sonra  ilk on gün özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Kaç Günde İyileşir?

Kaş ekimi hızlı ve kolay bir şekilde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ancak kaş ekimi sürecinin sonuçlanası uzun bir zaman gerektirmektedir.  Bununla beraber kaş ekiminin iyileşme süresi kişilerde farklılık göstermektedir. Kimi kişilerde daha erken sonuç alınırken bazı kişilerde daha geç iyileşme ve sonuç sağlanır. Ama genel olarak kaş ekimi tedavisinin iyileşmesi biraz zaman gerekmektedir.

Kaş ekiminde ekilen köklerin sertleşmesi yaklaşık bir haftayı bulmaktadır.  Ardından kaş ekimi yapıldıktan kişilerde farklılık göstermekle birlikte kaşlar dökülür. Bu yeni ekilen kaşların hızlı bir şekilde dökülmesiyle şok dökülme gerçekleşir.

Bu dökülme sonrası yeni ekilen kaş kökleri kabuk tutmaya ve sertleşmeye başlar. Bu kaş köklerinin tam olarak tutunması içi gereken ortalama süre 3 aydır. Kaş ekiminin tam olarak iyileşmesi ve tam olarak sonuç alması için gereken süre ortalama bir yıldır.

 

Kıl Tekniği İle Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği aslında kaş dövmesi yöntemine benzemektedir. Ancak kaş dövmesinden farkı kaş eksikliği tamamlanacak bütün bölgenin boyanmamasıdır. Kıl tekniği kalıcı bir yöntem değildir ancak uzun süreli etkiye sahip bir tekniktir.  Kıl tekniği için tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler ile kaş olmayan veya seyrek olan kısımlara ince kıl çizimleri yapılmaktadır. Sonrasında bu çizimler iğneler aracılığıyla boya ile doldurulmaktadır.  Bu doldurma işlemi derinin altındaki en üst tabakaya uygulanmaktadır.  U uygulama yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Kıl tekniği ile yapılan kaş ekimi doğal bir görünüme sahiptir.  Bu yöntemin kalıcılığı ortalama 18 aydır.

Kaş Ekimi Nasıl Uygulanır?

Kaş ekimi yapılmadan önce ekim yapılacak bölge belirlenmektedir. Ardından bu bölgeye lokal düzeyde anestezi uygulanır. Sonrada enseden alınan kıl kökleri belirlenen bölgeye yerleştirilmektedir.

 

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

 Kaş ekimi işlemi gelişen teknoloji ve alınan iyi sonuçlar ile çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir.

Sitemizde bulunan bütün Estetik Yöntemleri için Tıklayınız…

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. sinem dedi ki:

  dövmede olabilir

 2. melis dedi ki:

  güzel uygulama saç ekimi mantığı

 3. ebru dedi ki:

  güzel bir yazı. emeğinize sağlık

 4. aleyna dedi ki:

  estetik önemli 🙂