Rinoplasti Nedir?

A+
A-
Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti kısaca burun estetiği ameliyatı demektir. Burun estetiği ameliyatı son yıllarda en çok seçilen estetik operasyonların başında gelir. Birçok insan kendi güzelliğini veya değişimini bu estetik operasyona borçludur. Burun estetiği eski zamanlarda olduğu gibi zor bir estetik ameliyat değildir. Eski zamanlarda genelde ünlü kişilerin Rinoplasti ameliyatı için sıraya girdiği bilinmekteydi. Günümüz zamanında burnunda herhangi bir şekilsel sorunu olan bireyler Rinoplasti ameliyatını hızlıca tercih ediyor. Bunu hızlı bir şekilde tercih etmelerinin nedeni burun estetiği ameliyatlarının eski zamanlara göre daha çok hastanede ve estetik merkezlerinde yapılması hem de Rinoplastinin teknolojik açıdan gelişmiş olması etkili olmuştur.

Peki; burunlarında yapısal sorunu olan insanlar neden ideal ve daha estetik bir buruna sahip olmayı istiyor? Bu sorunun genel olarak iki cevabı var.

Birincisi burnun yüz ve görsel olarak belirgin etkisi. İkincisi ise burnun solunum yolları üzerindeki maksimum etkisi. Özetle burun eğriliğinden veya şekil bozukluğundan kaynaklı birçok problem ve solunum problemi, insanları günlük hayatta fazlasıyla kötü oranda etkileyebiliyor.

Rinoplasti Neden Yaptırmalıyım?

Rinoplasti güzel bir burun haricinde insanın kendi dokusu ve yüz hatlarıyla uyumlu, doğal bir burun olması yönünde yapılır. Zaten bu şekilde yapılmasaydı herkese standart ve klasik bir operasyon yapılır. Oysa ki Rinoplastide hem doktorunuzun önerileri ve hastanın kişisel tercihleri değerlendirilir. İyi  bir görüş bilgi alışverişi ve analizlerden sonra hastaya en çok yakışacak ve doğal görünüme sahip burun modeli belirlenir.

Kişi zaten ameliyattan sonra nasıl görüneceğini hakkında bilgi sahibi oluyor. Çünkü kendi fotoğrafı üzerinde yapılan bilgisayar destekli simülasyonları hastaya sonuç hakkında bilgi ve fikir verir. 18 yaş altına Rinoplasti operasyonları herhangi bir sağlık durumu yoksa yapılması tercih edilmemeli.

Burnun gereğinden fazla kalın ya da fazla ince durumda olması, hokka diye tabir edilen ölçülerde olması veya görsel açıdan güzel durmayan bir burun kemerinin olması, kişiyi Rinoplastiye davet etmektedir.

Rinoplasti sonrasında hastalarda yüksek bir biçimde özgüven artışı oluşmaktadır.

Rinoplasti operasyonundan sonra burunda kalıcı bir ağrı oluşmaması elzemdir. Kişi burnunda sürekli bir uyuşma hissetmemelidir. Burnun hemen çevresinde doğal   ışıkların veya gölgelerin başarılı bir şekilde oluşturulması önemlidir.

 

Sitemizde bulunan diğer estetik yöntemlerine göz atın www.estetikche.com  

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.