Popo Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Popo Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği

Popo büyütme kişiden kişiye değişebilen yapılması yönünde göreceli bir kavram olmaktadır. Geçmişe göre çok daha farklı estetik operasyonlar tercih edilen günümüzde vücut tiplerindeki şekillerin değişimi ön plandadır. Çeşitli sebeplerden ötürü kadınların tercih ettiği operasyon çeşitlerinden birisi popo estetiği ameliyatı olmaktadır. Bu ameliyat içerisinde popoya uygulanacak kaldırıma düzeltme ve germe çalışmaları aynı anda yapılmaktadır. İstenilen yuvarlak ve hoş şekilli popo görünümü bu şekilde kazanılmış olur. Ameliyat işleminden önce yapılacak olan yöntem ve teknik karar verildikten sonra aşamalara geçilecektir. Kalça estetiği, popo estetiği veya gluteoplasti kişinin daha canlı dolgun ve dik duruşlu bir şekil kazanmasını sağlayan cerrahi bir operasyondur.

 

 En belirgin etkenlerden birisi yağlanma kaynaklı popo kısmında görülen sarkma problemleri olmaktadır. Popo büyütme estetiğinin yapılacağı durumlar iki farklı kategoride incelenmektedir. Bunlardan birisi özellikle kişinin vücudundaki yan kısımlarında görülen yağlanma ve büyük şekil tipidir. Diğeri ise popo tipinin belirgin küçüklükte eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda cerrahi müdahaleye başvurularak Popo büyütme estetiği yapılmaktadır.

 

Popo Büyütme Maliyetli Midir?

Bu alana uygulanacak olan ameliyat ve yöntemlere göre farklılıklar oluşturabilmektedir. Bu sebepten Popo büyütme için herhangi bir fiyat ortalaması vermek doğru olmayacaktır. Operasyon göreceğiniz kurum veya hekim ile iletişime geçerek en doğru bilgileri alabilmeniz mümkündür. İşlem göreceğiniz her kurumun özel veya devlet olarak  ikiye ayrılmasında fiyat değişimleri mevcut olacaktır.

Popo Büyütme Estetiğini Kimler Yapmalıdır?

Popo büyütme işlemleri tamamen kişisel amaçlarla ilerleyen prosedürleri barındırdığı gibi sadece tercih eden kişinin görsel yönden beğeni sağlaması açısından yapılmaktadır. Başka sebeplerden ötürü böyle bir cerrahi işlem yaptırılması önerilmemektedir. Farklı kategorilerde yer alan estetik işlemlerde olduğu gibi Popo büyütmede de gerçekçi sebepler aranmaktadır.

Bu doğrultuda popo estetiği;

 

  • Kişinin popo ölçülerinin çok küçük olduğunu düşünmesi.
  • Genel olarak şeklinden veya yuvarlak görünüş bulunmamasından ötürü.
  • Genetik kaynaklı sebeplerden dolayı düz bir popo hacmine sahip olmak.
  • Yaşlanma veya yağlanma gibi nedenlerden sarkık veya yayvan bir popo şekline sahip olmak.
  • Asimetrik tipte bir popoya sahip olmak.
  • Poposunda yumuşak doku gevşekliği gibi bir sorun bulunduran kişiler Popo büyütme estetiği yaptırabilirler.

Popo Estetiği Çeşitleri

Bu estetik alanında uygulanmakta olan birçok farklı cerrahi işlem tipleri bulunmaktadır. Bunlar kişinin daha dik ve sağlıklı bir popo yapısına sahip olabilmesi açısından uygulanmaktadır. Popo küçültme, Popo büyütme veya dikleştirme gibi birçok çeşitli sebeplere dayalı işlemler mevcut bir haldedir. Popo büyütme işlemi yaptırmak isteyen kişiler yağ enjeksiyonu, kalça implantı ya da her iki tekniğin de birlikte uygulanması operasyonunu yaşayacaktır. Brezilya kalça estetiği (BBL) veya diğer bir adıyla yağ enjeksiyonu ile uygulanan popo büyütme operasyonu olarak adlandırılır. Popo büyütme işlemi dikleştirme operasyonu ile birlikte yapılmaktadır.

İşlem Süresi

Popo estetiği süresi kişiye uygulanacak olan cerrahi müdahalenin yöntemine ve farklılığına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Kimi zaman uzun sürebildiği gibi kimi zaman da daha kısa süreler içerisinde tamamlamaktadır. Genel olarak söylemek gerekirse 45 dakika ile 1,5 saat arasında operasyon işlemleri sürebilmektedir. Kişinin popo yapısına ve operasyon tercihine bağlı olarak süreler artış veya düşüş göstermektedir.

Ağrılı Mıdır?

Popo estetiği yaptırmak isteyen bir kişi ameliyattan sonra ilç birkaç gün süresinde hafif ağrıları olabilmektedir. Ağrıların önüne geçebilmek açısından uygulama gördüğünüz kurumdaki doktordan önermiş olduğu ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Belirli bir süre sonra ağrılarınız tamamen geçecektir. Operasyon sırasında genel bir anestezi yöntemi uygulanarak acı çekmenizin önüne geçilmektedir.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.