Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Fiyatları 2022

A+
A-
Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Fiyatları 2022

Mide Botoksu

Mide botoksu operasyonları diyet yapamayan veya obezite sorunu ile yüz yüze gelmiş kişilerin faydalanabileceği yöntemdir. Sağlık ve estetik yönündeki teknolojik gelişmeler sayesinde fazla kiloları olan hastalarda fayda sağlayan bir teknik olmaktadır.

Bu operasyon sonrasında kişi yaşamış olduğu açlık hissini yarı yarıya azaltarak daha rahat biçimlerde diyet yapma seçeneklerine devam etmiş olacaktır. İnsanlar kilo verme fikrine hem estetik hem de sağlıklı ve güzel bir görüntüye kavuşmak için başvurmaktadır.

 

Fakat bazı kişilerde bu durum sanıldığından çok daha zor şekillerde devam etmektedir. Kişiler yüksek iştah sahibi olduğu yüzünden diyet yapamadan kilo sınırını aşarak yüksek obezite riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Tam da bu noktada mide botoksu ile zayıflama çalışmalarına düzenli şekillerde uymayan hastalarda yarar sağlamaktadır. Uygulanacak olan botoks işleminde enjeksiyon müdahalesi sonrasında kişinin mide bölgesinde uzun süreli bir tokluk hissi oluşacaktır. Bu his hastayı 4 6 ay süre zarfında kısıtlamaya götürerek iştahın da günden güne azalma yaşatacaktır. Hasta diyetine dikkat ettiğim müddetçe iştahının azalması doğrultusunda kilo kaybı yaşamış olacaktır.

 

Operasyon sonrası belirli süreler sonrasında egzersiz de ekleyerek daha hızlı gelişim sonuçları elde etmek mümkün olacaktır. Uygulanacak olan müdahale yaklaşık olarak en fazla 15-20 dakika gibi sürelerde gerçekleşmektedir. Kişiye herhangi bir acı veya rahatsızlık verme etkisi de bulunmamaktadır. Aynı gün içinde kişi taburcu edilip sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Düzenli süreçlerle tedavi görüldüğünde 5-6 aylık süre dilimlerinde kişi de 15 ila 20 kilo aralarında kilo kayıpları görülebilmektedir. Operasyon sonrası kişide görülecek kilo kaybı genetik özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu doğrultuda Diyet ve egzersiz büyük önem sağlamaktadır.

 

Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu işlemleri Türkiye’de sıkça uygulanmakta olan yöntemlerden biri olmaktadır. Endoskopi yöntemi kullanılarak yapılan işlem genel olarak bir fiyat verilmesi gerekirse 2500 ile 6000 TL arası fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyat farklarının oluşmasında en büyük etken işlem göreceğiniz kurum ve hekime göre farklılık oluşturmaktadır.

 

Mide Botoksu Kimlere Yapılabilir

 

 • Obezite ameliyatı gerektiren fakat koşulları karşılamayan hastalarda.

 

 • Cerrahi müdahale istemeyen kişilerde.

 

 • Başka hastalıkları bulunup ameliyat uygulanamayacak kişilerde.

 

 • Vücut kitle endeksi oranı 25-40 aralığında olan hastalar için uygun olacaktır.

 

 Kimlere Yapılamaz ?

 

 • Kas hastalığı olan kişilerde.

 

 • Botoks alerjisi taşıyan hastalarda.

 

 • Gebe ve emziren kadınlarda.

 

 • Vücut kitle endeksi 40 ve üzeri olan hastalarda.

 

 • Midesinde kanser riski bulunduran hastalarda uygulanması tercih edilmemektedir.

 

Mide Botoksu Avantajları

 

 • Cerrahi bir müdahale gerektirmediğinden dolayı kesik yapılmadan tamamlanmaktadır.

 

 • Genel anestezi işlemine ihtiyaç duyulmadan yapılmaktadır. (Sedasyon)

 

 • Kısa süreli operasyonlar içerisinde tamamlanır.

 

 • Endoskopi kullanılan bir operasyon olduğundan dolayı hasta aynı gün taburcu edilmektedir.

 

 • Hasta yatış gerektirmeden sosyal hayatına dönmektedir.

 

 • Ağrısız ve acısız bir işlemdir.

 

Mide Botoksunun Yan Etkileri

Bu işlem endoskopik bir işlem türüdür. Endoskopi ile  yapıldığından ötürü genel olarak bildirilmiş bir yan etkisi sorunu ile karşılaşılmamıştır. Fakat buna rağmen botoksa karşı alerjisi olan hastalarda ve daha çok Kas hastalığı teşhisi konulmuş kişilerde uygulanması tercih edilmez. Bu kişilerde uygulandığı takdirde ciddi yan etkileri bulunması gözlenebilmektedir.

 

Uygulama Sonrası Beslenme

Mide botoksu işlemi görmüş hastalar genel olarak ilk birkaç gün sıvı besinler tüketilmesi önerilmektedir. Mide yapısının yerine gelebilmesi ve işlemin verimli sonuçlanması açısından sıvı tarzı ürünler hasta için yararlı olacaktır. Bir diyet halinde tercih edebileceğiniz sebze çorbaları, laktozsuz süt, şekersiz ve az kalori bulunduran gazsız içecekler, çay ve kahve tarzı sıvılarda şekersiz olarak tüketimi yapılabilmektedir. Yüksek kaloriden dolayı yağların erime riski bulunduran alkol tüketimi kesinlikle önerilmeyen içeceklerden olacaktır. Daha sonraları ek gıda olarak yoğurt ve az yağlı haşlanmış et suyu tarzı besinler tüketilmesi önerilmektedir.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.