Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

A+
A-
Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal- Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi konusunda bilindiği üzere günümüzde yaşanan en büyük sorunlardan birisi de sakal ve bıyık dökülmeleri olmaktadır. Bu durum birçok erkek tarafından rahatsızlık olarak görülüyor. Sakal ve bıyık dökülmeleri genelde genetik sebeplere de bağlı olabilirsiniz. Bazı erkekler doğuştan olarak kıl kökleri az şekilde doğarlar. Bundan dolayı bıyık veya sakalları az çıkmaktadır. Bu yüzden çoğu erkek sakalsız ve bıyıksız oldukları zaman küçük yaştalarmış gibi görünmekten rahatsızlık duymaktadır.

Günümüzde ise strese ve beslenmeye bağlı olarak bu durum hızla artıyor. Hızla artmasından dolayı da buna çözümler aranıyor. Ayrıca sakal bıyık ekimi lazer işlemine maruz kalan kısımlara da yapılabilir. Bunun için ise elbette sakal- bıyık ekimi çözüm olarak görülüyor. Çoğu kişi kozmetik ürünleri yani saç sakal çıkaracak ürünler yerine direkt olarak sakal- bıyık ekimi yapmaktadır. Çünkü ekme işlemi diğerlerine oranla daha etkilidir diyebiliriz. Ekim yaparak birçok insan istediği görünüme kısa sürede ulaşabiliyor.

sakal ve bıyık ekimi

Sakal-Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal- bıyık ekimi için ekim yapacak kişilerin saçlarından kıl kökü alınmaktadır. Burada önemli olan hastaların ne kadar kıl kökü alınacağına kendilerinin karar vermesidir. Kıl kökü alındıktan sonra istenilen bölgelere ekim yapılır. Burada genelde sakal ve bıyık ekimi için 0,7 mm boyutlarında kadar var olan aletler yardımıyla kıl kökleri seyrek yerlere ekilir.

Ekme işleminden önce uygulama yapılacak alana lokal anestezi gerçekleştirilir. Bu sayede hastaların acıyı hissetmeleri en aza indirilir. Ekilen kıllar dört aya kadar çıkmaya başlayacaktır. Ancak hala seyrek yerler varsa da o bölgelere tekrar ekim yapılabilir.

Sakal – bıyık ekimi çeşitleri elbette kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Çünkü her hastanın kendine özgü kıl kökü bulunmaktadır.

 

Sakal- Bıyık Ekimi Kaç Günde Yapılır?

En çok sorulan sorulardan biri ise sakal-bıyık ekimi kaç günde yapılır sorusudur. Sakal ve bıyık ekimi genelde bir seansta ekimi yapılmaktadır. Elbette bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Çünkü sakal ekimi bazı hastalarda çok fazla kıl köküyle bazılarında ise daha az kıl kökü yardımıyla yapılır. Ancak ekme işleminden önceki süreç bir hafta veya iki haftayı alabilir.

İşlem yapılmadan önce hastaların çeşitli tahliller vermeleri lazım. Bunun yanında ne kadar ekim yapılacağı karar verilir ve hesaplanır. Kılların alınması ve soğuk bir yerde korunması da bu işlemler arasındadır. Yani ekim öncesi ekim yapılmasından daha uzun sürmektedir.

sakal ve bıyık ekimi

Sakal- Bıyık Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Sakal ve bıyık ekimi öncesi gibi sonrasında çok önemlidir. Çünkü asıl önemli olan kısım Ekim işlemi yapıldıktan sonra iyileşme sürecinin sorunsuz geçmesidir. Burada önemli aşamalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlar;

  • Salak ve bıyık ekimi yapıldıktan sonra hastaların yüzleri genelde bandajlar yardımıyla kapanır. Çünkü işlem sonrasında herhangi bir temas olmamalıdır.
  • Hastalar işlem yapıldıktan sonra bir süre sırt üstü yatmaları gerekmektedir. Çünkü hastalar uyurken sakal ve bıyık ekimi yapılan yerler sürtünme sonucunda dökülebilir.
  • Hastalar ekim yapılan yerleri sürekli temiz tutmalıdır. Çünkü temiz olmaması durumunda enfeksiyon kapma durumu yaşanabilir.
  • Sakal-bıyık ekimi ilk tıraş işlem yapıldıktan iki hafta sonra yapılmalıdır. Tıraş işlemi ise mutlaka bir jiletle yapılmalıdır
  • İyileşme sürecinde yüze sert baskılar yapılmamalıdır.

Sakal ve bıyık ekimi sonrası da mutlaka bu noktalara dikkat edilmelidir. Çünkü iyileşme süreci de bu tedavinin bir sürecidir. Hatta en önemli süreci denilebilir. Sakal bıyık ekimi bakımı bu süreçte en önemli kısmı haline gelmektedir. Bu sayede sakal ve bıyıklar daha iyi şekilde çıkacaktır. Daha sağlıklı uzmanlar sağlanacaktır. Bu noktalara dikkat edildiği sürece iyileşme de hızlı bir şekilde gerçekleşir.

sakal ve bıyık ekimi

2022 Sakal- Bıyık Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Bu uygulamanın fiyatları da çok merak edilmektedir. Sakal bıyık ekimi fiyatları 2022 senesinde biraz artış gösterse de makul fiyatları bulunuyor diyebiliriz. Sakal ve bıyık fiyatları elbette hastaneden hastaneye göre değişim göstermektedir. Çünkü sakal ve bıyık ekimi özel hastanelerde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bundan dolayı da hastaneden hastaneye göre fiyatlarda artış ya da azalış görebilir. Her hastane kendi kapasitesine göre bir fiyat belirler. Bunun yanında hastanenin sahip olduğu doktorlar da çok etkilidir diyebiliriz.

Özel hastanede görev yapan doktorların çoğu deneyimli ve uzman kişiler olmalıdır. Ancak her hastanede farklı deneyime sahip doktorlar da bulmak mümkündür.

Ancak burada en dikkat edilmesi gerekenler hastanenin geçmiş yorumlarının iyi olmasıdır. Bunun için hastanenin internet sitesine girip sakal bıyık ekimi yaptıranların yorumları okunabilir.

Bu sayede tedavi olmak isteyenler biraz olsun fikir alabilir. Bunun yanında hastanenin sahip olduğu sağlık personelleri de önemlidir.

Doktorunuz ne kadar iyiyse tedavi de o kadar iyi sonuç verebilir. Bu yüzden deneyimli ve namı iyi bir şekilde duyulmuş doktorlar seçmek gerekiyor. Hastanenin de hijyenik ve bakımlı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü sakal ve bıyık ekimi yapılırken hastalar işlem sürecinde çeşitli enfeksiyonları kapabilirler. Bu yüzden ortamın temiz olması gerekiyor.

 

Sakal ve Bıyıkların Çıkması İçin Yapılabilecek Doğal Yöntemler

Evde yapabileceğiniz yöntemlerle de daha hızlı uzayabilir. Sakal bıyık ekimi doğal yöntemler ile desteklenerek daha hızlı sonuçlar verebilir. Ancak sakal bıyık ekimi doğal yöntemleri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Bilindiği üzere saç, sakal, bıyık ve kaşların gelişmesi ve daha fazla uzaması için çeşitli doğal yağlar bulunmaktadır. İşte bu yağları kullanarak sakal ve bıyık ekimi sonrasında uzama hızlandırılabilir. Doktor denetiminde haftanın belirli günleri bu yağlar sayesinde sakal ve bıyık dökülmeleri azaltılabilir. Peki bu yağlar hangileridir? Bu yağları şöyle sayabiliriz;

  • Argan yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Sarımsak yağı
  • Badem yağı
  • Jojoba yağı

Bu yağlar sakal ve bıyıkların sağlıklı bir şekilde çıkmalarını sağlar. Bu yağları sürme şeklide çok önemli bir husustur. Yağlar sakala ve bıyıklara sürülürken mutlaka masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu uygulamayı yüze dairesel hareketler yapılarak yapılabilir. Böylece hem yüzdeki kılcal damarlar uyarılır ve daha etkili olabilir. Bu yüzden uzmanlar masaj hareketleri yardımıyla daha iyi etkiler görebilmenin mümkün olduğunu söylemektedirler.

sakal ve bıyık ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi Olumlu- Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Sakal bıyık ekimi kullananlar genelde bu işlemin hem olumlu hem de olumsuz yönlerine maruz kalmışlardır. Elbette bu yönler sakal bıyık ekimi yapılan süreçte veya sonrasında gerçekleşmiş olabilir. Çünkü sürecin tamamında bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar sayesinde sakal ve bıyık ekimi aşamaları gerçekleşiyor. Bu aşamalar yapılırken bazı aksilikler veya olumsuzluklar yaşanabilir. Örneğin ekme işlemi yapıldıktan sonra çeşitli ağırlar yaşanabilir. Yüzde kızarıklık, yanma hissi, şişlik ve morarma görülebilir. Bunun sebebi yüze yanlış uygulamalar yapılması ya da yüzün enfeksiyon kapması olabilir. Bunun yanında kimi hastalar hassas bir cilt tipine sahip olabilir. Bu yüzden böyle durumlarda yaşanabilir.

Sakal ve bıyık ekimi yapıldıktan sonraki süreç çoğu hastayı zorlayan bir süreçtir. Çünkü bu süre zarfında dikkatli olmak gerekiyor. Bu dönemde yüz daha hassas hale gelmektedir. Bundan dolayı da özel bir bakım uygulamak gerekiyor.

Mesela yüz işlem sonrasında belirli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü yüzde bakteri veya virüsler oluşabilir. Buna engel olmak için de temizlik mutlaka gerçekleştirilmelidir. Aynı şekilde işlemin sonrasındaki ilk zamanlar yüz üstü uzanmamak veya uyumamak gerekiyor. Çünkü yüzün yastığa sürtünmesi sonucunda yüzde baskı oluşabilir. Bu baskı sonucundan yüzdeki kıllar dökülebilir veya kayma yaşanabilir. Bu noktaların hastaları zorlaması olumsuz yönler arasındadır.

Bunun yanında bazen yapılan ekim işlemi istenilen gibi sonuç vermeyebilir. Çoğu hasta yapılan işlemin doğal görünmesi ister. Çünkü doğal görünüm sağlamak her zaman en iyisidir. Ayrıca doğal görünüm yaratan uzman doktorlar da bulmak çok zordur. Burada en önemli olan doğal görünümü elde edebileceğiniz bir doktor bulmaktır. Hastaların en çok şikayetçi olduğu durum doğal bir görünüm elde edememeleridir.

Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Elbette olumsuz yönlerinin olması gibi olumlu yönleri de fazlasıyla bulunmaktadır. Bunlardan ilki sakal ve bıyık sorunu yaşayan insanlara kesin sonuçlar verebilmektir. Elbette doğal yöntemler sayesinde salak ve bıyıklar oluşmasında yardımcı olabiliyor. Ancak kıl kökü bulunmayan yerlerde kıl çıkarmak mümkün değildir. Bu yüzden öncelikle kılların çıkabileceği kökler oluşturmaktır. Sakal ve bıyık ekimi sayesinde birçok insan sakal ve bıyık ekimiyle istediği görünümü elde edebilmektedir.

Bunun yanında yapılan işlemin yine kişinin kendi vücudundan alınan kıl kökleri sayesindedir yapılmasıdır. Bu sayede vücut yabancı olmadığı kıl kökleri sayesinde bu duruma hemen ayak uydurmakta. Elbette bu çoğu insan için de daha hijyeniktir. Çünkü elbette her insan başka bir insana ait kıl köklerini kullanmak istemez. Bu yüzden bu yönden olumludur diyebiliriz.

En önemlisi de sakal ve bıyık ekimi sayesinde birçok insan istediği görünüme sahip olabiliyor. Genetik veya başka işlemlerden etkilenip sakal ve bıyık kıl köklerini kaybeden erkekler için bu yöntem bir devrim niteliği taşır. Bu çoğu insanın psikolojik açından kendini zayıf hissetmesine engel olmaktadır. Çünkü çoğu erkek sakalsız veya bıyıksız oldukları için rahatsızlık duymaktadır. Bundan kaynaklı olarak özgüven sorunu yaşamaktadırlar. Sakal ve bıyık ekimi işlemi de bu konuda erkeklere destek sağlar.

 

Nerelerde Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi yapmak için genelde özel hastanelerde veya kliniklerde yapılmaktadır. Birçok özel hastanede sakal ve bıyık ekimi yapmaktadır. Ancak her özel hastanede iyi bir sakal bıyık ekimi yapıldığı da söylenemez. Bunun için ekim  işlemi yapacak kişilerin iyi bir araştırma yapması gerekiyor. Öncelik iyi bir hastane bulunmasıdır. Çünkü kimi Hastaneler özel olsalar dahi iyi bir hizmet sunmazlar. Bunun için hastanelerin internet sitelerine girip yorumları okuyabilirsiniz.

İnternet sitelerinde hastaneler hakkında şikayet ve benzeri durumların olup olmadığını bulmanız mümkündür.

Ancak sadece internette araştırmak doğru değildir. Hastanede tedavi gören veya estetik işlemi yapan kişilerle görüşüp hastane hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca hastanenin temiz ve hijyenik olmasına dikkat edilmelidir.

Hastanelerde enfeksiyon veya iltihap kapma durumu çok yüksektir. Çünkü işlem yapılırken yüz daha hassas bir hal almaktadır. Bu yüzden Sakal ve bıyık ekimi konusunda bu noktaya dikkat edilmelidir.

Yalnızca hastaneye değil bulundurduğu doktorlara da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü işlemi yapacak olan doktordur. Doktorunuz ne kadar uzman ve deneyimli biriyse o kadar olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Deneyimli bir doktorunuzun olması her zaman daha iyidir. Çünkü deneyimli doktorlar işlem sırasında yanlış bir işlem yapmaları da daha azdır. İşlemler yapılırken kimi zaman kazalar yaşanabilir. Bu da hastaların sağlık açısından etkilenmelerine sebebiyet vermektedir. Bu ihtimali de en aza indirmek için iyi bir doktorla işlem yaptırmak her zaman en mantıklı olanıdır.

Kaş ekimi konusunda detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ…

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.