Piezo Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Piezo Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Bu yazımızda size piezo burun estetiği nedir, piezo burun estetiği fiyatları, ultrasonik piezo burun estetiği, piezo yöntemiyle burun estetiği, piezo burun estetiği, piezo burun estetiği sonrası gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Daha önceki yıllarda diş uygulamalarında kullanılan güvenli bir uygulama olan Piezo Burun Estetiği uygulaması, burun estetiği ameliyatlarında ilk olarak Massimo Robiony tarafından 2004 senesinde kullanılmıştır. Cerrahi yöntemlerde kullanılan kırıcı veya kesici aletlere gerek kalmadan sonik dalga kullanılarak burunun yenilenmesi işlemidir.

Piezo yöntemi fazlasıyla teknolojik bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında çok ince milimetrik hesaplar yapılmaktadır. Bu hesaplamalar sayesinde hiçbir doku zarar görmeden burun yapınız istenilen şekle getirilmektedir. Bu uygulama sırasında kullanılan ses dalgaları sadece burun kemiği üzerinde etkilidir.

Kemik haricinde damar, sinir veya dokulara zarar vermez. Bu bakımdan diğer rinoplasti yöntemlerine göre Piezo Burun Estetiği daha güvenli bir uygulamadır.

 

Piezo Yönteminin Avantajları Nedir?

Bu uygulama ilk olarak yüz bölgenizde yapıldığı için kemik, kıkırdak veya dokuların zarar görmemesi önemlidir. Piezo Burun Estetiği uygulaması diğer rinoplasti uygulamalarına göre daha güvenli ve daha kesin sonuçlara varmaktadır. Piezo Burun Estetiği yöntemi sadece burun yapısı üzerinde şekillendirme sağlamaktadır. Bu uygulama sırasında milimetrik hesaplar yapıldığı için diğer yöntemlere göre daha güvenli bir uygulamadır.

Diğer burun ameliyatlarına göre kesici veya kırıcı herhangi bir alet kullanılmaz. Bunun yerine ses dalgaları kullanıldığı için burnunuza daha düzgün bir şekil verilmektedir.

Piezo Burun Estetiği yönteminde kanama çok fazla olmaz. Ek olarak bu uygulama sonrasında yüzünüzde şişme ya da morarma diğer uygulamalara göre pek görünmez. Ve bu yöntemle yapılan ameliyat sonrası ağrı çok fazla yaşanmamaktadır.

Piezo Burun Estetiği Dezavantajları Nelerdir?

Bu yöntem ile yapılan estetik uygulaması diğer yöntemlere göre daha iyi ve daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu bakımdan diğer yöntemlere göre daha avantajlı bir uygulamadır. Bütün burun estetiği operasyonlarında şişlik ve morarma görülmesi normaldir. Fakat Piezo Burun Estetiği uygulamasında bu durum çok nadirdir. Bu yüzden Piezo Burun Estetiği uygulamasını tercih eden hastaların memnuniyet dereceleri çok yüksektir.

Hangi Hastalara Uygulanmaktadır?

Piezo yöntemi ile RİNOPLASTİ burnunuzda oluşan şekil bozukluğunu yada fonksiyon bozukluklarını düzeltmede rahatlıkla tercih edebilirsiniz

 • Kemerli yapıdaki burun
 • Geniş ya da olduğundan fazla dar burun
 • Sağa tarafa doğru ya da sola kısma doğru çarpık durun burun
 • Estetik bir yapıda olmayan BURUN UCU
 • Doğuştan gelen bozuk burun yapısı
 • Burunda oluşmuş şekil bozukluğundan dolayı nefes alamama sorununda
 • Travma ya da herhangi bir kazadan dolayı oluşan şekil bozukluğunda
 • Yanlış yapılmış burun estetik operasyonları sonrasında
 • Burun yapısını düzeltmek isteyen fakat cerrahi yöntemi tercih etmeyen hastalarda rahatlıkla uygulanabilir.

piezo burun estetiği

Piezo Yöntemi ile Rinoplasti Kimler Tarafından Yapılır?

Burun ameliyatları şekil ve fonksiyon açısından daha detaylı değerlendirilmesi gerek ameliyatlardır. Bu bakımdan bu alanda tecrübeli ve bilgi sahibi doktorlar tarafından yapılmalıdır. Piezo burun estetiği ameliyatı şekil ve estetik açıdan sizin istediğiniz sonuca rahatlıkla ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu bakımdan burun anatomik yapısı konusunda tecrübeli doktorları tercih etmeniz önemlidir.

Operasyon Öncesi Süreç

Operasyon öncesinde mutlaka doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Bu uygulama genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Bu bakımdan gerekli kan testlerini yaptırmanız önemlidir. Ek olarak EKG veya akciğer röntgeni istenilebilir. Bu yapılan testler sonucunda doktorunuz herhangi bir sorun görmezse ameliyat günü için randevu alabilirsiniz.

Operasyon Aşaması

AÇIK RİNOPLASTİ yöntemi kullanılarak yapılan bu işlemde çok küçük bir kesi açılmaktadır. Sonrasında ise 25-30 Khz frekans derecesinde ses dalgaları yardımıyla burun kemik yapınız kesilir. Bu işlem gerçekleşirken herhangi bir kırma işlemi yapılmaz. Bu yüzden burun etrafındaki dokular zarar görmez. Diğer burun estetiği uygulamalarına göre kanama çok az olmaktadır. Ödem ve morluk oluşması çok nadirdir.

piezo burun estetiği

Operrasyon Süresi Ne kadardır?

Açık burun estetiği uygulaması genel olarak 2-3 saat civarında sürer. Fakat bu işlemler burnunuzun anatomik yapısı veya şekil verme süresine göre değişiklik göstermektedir. Piezo Burun Estetiği cerrahisinde diğer uygulamalara göre daha detaylı işlemler yapıldığı için bu süre uzun olabilir.

piezo burun estetiği

Operasyon Sonrası Süreç

Piezo Burun Estetiği yöntemi uygulama sonrası hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Herhangi bir kemik kırma işlemi yapılmadığı için morluk ve şişlik de oluşmaz. Uygulama sonra hafif bir ağrı nadir bile olsa görülebilir. Yüzünüzde oluşmuş çok hafif bir ödem 2 gün içerisinde kaybolmaktadır. Ameliyat sonrası burnunuzu iyi korumanız gerekir. Herhangi bir darbe durumunda tekrar polikliniğe gitmeniz gerekir. Operasyon sonrası doktorunuzun verdiği önerilere uymanız daha hızlı ve kaliteli bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Piezo Yöntemi Hakkında Detaylar

 • Piezo Burun Estetiği yönteminde kesici aletler kullanılmaz.
 • Özel bir alet yardımıyla ses frekansları kullanılarak bu işlem uygulanır.
 • Sinir veya yumuşak doku zarar görmez.
 • Çok ince hesaplar yapılarak uygulanan bu yöntem sayesinde memnuniyet oranı yüksektir.
 • Burnunuzun şekil veya foksiyon bozukluğu olduğu durumlarda tercih edebilirsiniz.
 • Piezo Burun Estetiği kaza veya herhangi bir travma sonrası uygulanabilir.
 • Burun ameliyatları mutlaka konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası aynı gün taburcu olursunuz.
 • Nadirde olsa ufak bir ağrı hissedebilirsiniz.
 • 2 veya 3 gün sonra günlük yaşamınıza dönersiniz.
 • Kontrol randevularınızı aksatmamanız gerekmektedir.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.