Penis Büyütme ve Uzatma

A+
A-
Penis Büyütme ve Uzatma

Penis Büyütme

Penis büyütme veya penis kalınlaştırma son zamanlarda erkekler tarafından Google’da sıkça aranan kelimelerin başında gelmektedir. Bu durumda sorun yaşayanlar veya sorunu olmasa bile daha kalın veya daha büyük bir penis isteyenler cerrahi operasyonlara başvurmaktadır. Cerrahi ameliyatlar tercih etmeyenler daha doğal fakat sonuncunun kesin olmayan yöntemleri de demektedir. Bu yazımızda size penis büyütme, penis uzatma, penis kalınlaştırma, doğal yolla penis büyütme, penis büyütme ameliyatları gibi bir çok sorularınızın cevaplarını vermeye çalışacağız.

Sıkça Irk, kilo, yaş gibi faktörlere göre farklılık gösteren ideal penis boyu gevşek durumdayken ortalama 6-7 cm; erekte durumdayken ise ortalama olarak 14-15 cm arasındadır. Bazı durumlarda penis inik halden erekte hale geçerken arzulanan büyüme gözlemlenemeyebilir. Bu durumda penisin cerrahi yöntemlerle büyütülmesi ile hastanın ideal boyutta bir cinsel organa sahip olması sağlanır.

Penis Uzunluğu Önemli Mi?

Penisin ince, eğri ya da küçük olması özellikle erkeklerin cinsel yaşamları hakkındaki düşüncelerini ve psikolojilerini kötü yönde etkilemektedir. Aslında bunun asıl nedeni medyadaki ve pornografik yayınlardaki kalın ve uzun penisin ideal olduğu yönünde algılardır. Bir erkeğin penisi erekte haldeyken 10 cm ve üzerinde bir penis uzunluğu ebadına sahipse bu erkeğin sağlıklı bir cinsel yaşam sürmesi için yeterlidir.

Erkekler çoğu zaman kalın ve uzun penisleri olmazsa partnerlerinin yanında kendilerini yetersiz hissetmektedir. Oysaki, cinsellikteki haz ve orgazm bedenin ötesinde partnerlerin akıl ve ruhlarının da bir araya geldiği kompleks bir mekanizmanın ürünüdür. Bu nedenle 10 cm ve üzeri penisler sağlıklı bir cinsel yaşam için yeterlidir.

Doğal Yollarla Penis Büyütme

Yapılan bilimsel araştırmalar penis uzatacağını iddia eden ilaç, masaj, egzersiz ve penis pompası gibi vakumlu araçların penisi uzatmadığını göstermektedir. Bu nedenle doğal yollarla penisin boyunda bir büyüme ya da kalınlaşma sağlanması mümkün değildir. Tek etkili çözüm cerrahi yöntemlere başvurmaktır.

Penis Uzatma Ne Zaman Düşünülmeli?

Genel olarak penis büyütme ameliyatları penis boyutları ideal kabul edilen 10 cm ve altı uzunlukta cinsel organı olan kişilere önerilmektedir. Bu kişiler penis boyları nedeniyle cinsel ilişkiye girmekte zorlanıyorsa bu ameliyatı olmayı düşünebilir. Ameliyatın yapılabilmesi için kişinin ameliyat süreci ve sonrası hakkında detaylı bir şekilde bilgilenmesi ve ameliyatla ilgili realistik düşüncelere sahip olması gerekir. Ameliyatlar, sahip olunan penise göre sonuç sağlayacaktır. Yoktan penis var edilemeyeceği için penisin yapısı göz önünde bulundurularak en ideal ve sağlıklı boyut düzenlemelerine gidilecektir.

Penis Ne Kadar Büyütülebilir?

Penisin ne kadar büyütülebileceğini etkileyen faktörler:

 • Tamamen hastanın durumuna göre değişecektir.
 • Penisin operasyonlarla ne kadar büyütüleceği isek kişinin anatomisine bağlıdır.
 • Bağlarının kalınlığına göre de penisin ne kadar büyütülebileceği farklılık gösterir. Kişinin bağları ne kadar kalınsa, penis boyu da o kadar büyütülebilir.
 • Ayrıca kullanılan teknik de penisin ne derece büyütülebileceği konusunda hastaya fikir verecektir.

Penis uzatma ameliyatlarında ortalama 2-4 cm arası büyüme sağlanabilir. Çok fazla büyüme vadeden operasyonlar maalesef yanıltıcıdır.

Penis Büyütme Erken Boşalmayı Önler Mi?

Penisi uzatan ya da kalınlaştıran operasyonlar genel olarak ereksiyonun gerçekleştirildiği sinir ve damarlardan bağımsız alanlarda yapılır. Bu nedenle bu büyük penis ameliyatları erken boşalmayı önleyen ve iyileştiren bir tedavi yöntemi değillerdir. Operasyon sonrasında boşalma süresinde bir artış ya da azalma gözlemlenmez. Ancak bazı durumlarda boşalma gecikmektedir. Örneğin, penisin kalınlaştırılması için yağ doku enjekte edilmektedir. Doku hissiyatında azalma oluşabileceğinden boşalma süresinde bir artış gözlemlenmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatların yapılmasında pek çok farklı yöntem kullanılabilir. Genel olarak ameliyatlar leğen kemiğine penisi bağlayan dokuların kesilmesi/serbest bırakılması yöntemi ile yapılır. Ancak bu ameliyatlar çok ciddi cerrahi tecrübe gerektirir. Açık ameliyat tekniği ile yapılan operasyonda, ameliyatın türüne göre bölgesel ya da genel anestezi uygulanabilir. Operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. Kullanılacak yöntem hastanın mevcut durumu, operasyon beklentisine göre belirlenecektir. Eğer penis nasıl büyütülür diye merak ediyorsanız; gelin birlikte sizinle kullanılan cerrahi yöntemleri inceleyelim:

1.     Otolog Yağ Grefti

Bu yöntemde kişinin kendisinden alınan ve hazırlanan yağ dokuları istenilen bölgeye enjekte edilmektedir. Bu ameliyatta hastanın kendi dokusu kullanıldığından uyuşmazlık, alerjik reaksiyonlar ve antijenik semptomlar gözlemlenmemektedir. Aynı zamanda kolaylıkla tekrarlanabildiğinden ve istenilen dolgu ve volümü sağladığından pek çok estetik ameliyatta tercih edilen bir yöntemdir. Bu ameliyat tekniği özellikle penis kalınlaştırma operasyonlarında peniste belirgin oranda kalınlaşma sağlamaktadır. Kök hücre yoğunluğu fazla olan bir yağ transferi gerçekleşirse, operasyon uzun süreler boyunca etkisini koruyacaktır.

2.     VY İlerleme Tekniği

Bu operasyonlar penisin görülür uzunluğunu arttırmayı sağlamaktadır. Penis kökünde gömülü halde bulunan parçanın ortaya çıkarılmasına yardımcı olan operasyonlarda kullanılmaktadır. Dış yüzeydeki deri hattını uzatmak için VY ilerleme yöntemi ya da Z plasti ismi verilen yöntemler kullanılmaktadır. Böylelikle penisin gömülü kısmı görülür kısmına katılarak penisin uzunluğunun arttırılması sağlanır.  Bu ameliyatın ardından penis üzerinde ters Y şeklinde dikiş izi oluşur; ancak birkaç sonra dikiş izi önemli ölçüde azalır.

3.     Abdominal Liposuction

Özellikle gizli penisi olan hastalara yapılan bu penis büyütücü operasyonda penisin ortalama 2-5 cm arası büyümesi sağlanır. Bu operasyonun amacı proksimal denilen penisin alt kısmını kaplayan yağ dokusu fazlalığını almaktır. Böylelikle abdominal çıkıntı düzeltilecek ve hastanın penisi büyütülecektir.

4.     Süspansör Ligamanın Kesilmesi (Gevşetilmesi)

Penisin içerisinde vücut içindeki kısmı leğen kemiğine bağlayan asıcı bir bağ dokusu bulunur. Bu bağ dokusu nedeniyle penisin yaklaşık %50’si vücut içerisinde bulunur. Penis uzatmak için bu yöntem kullanıldığında bu bağ dokusu gevşetilerek vücut içinde bulunan kısım serbest bırakılır. Böylelikle penisin dış boyutunda uzama gerçekleştirilir. Operasyonun ismi süspansör ligama kesilmesi ile penis uzatma ameliyatı olarak geçse de aslında bağ doku gevşetilmektedir. Bunun için bu dokunun %80’i kesilip; %20’si vücut içinde bırakılır. Yapılan araştırmalar dokunun tamamen kesilmesinin penis uzamasına bir katkıda bulunmayacağı yönündedir.

Bu operasyonla ortalama penis uzunluğu %20 oranında arttırılabilir. Ancak yan etkileri yüksek olan bir operasyondur. Kesilen bağlar, cinsel birleşme sırasında penisin doğal açısını bulmasını zorlaştırabilir. Aynı zamanda çok nadir de olsa, penis sinir ve damarlarına yakın çalışıldığı için duyu azalması ya da ereksiyon güçlüğü yaratmaktadır.

5.     Peno-Skrotal Plasti Tekniği 

Bu yöntemde yumurtalık ve penis birleşiminde karşılaşılan bir anomali söz konusudur. Bazı durumlarda testis torbası penisin ortasına yapışık olabilir. Bu durumda penisin boyu olduğundan kısa görünmektedir. Bu görünüm anomalisi aynı zamanda hindi boynu ismi ile de bilinmektedir. Operasyon ile buradaki yapışıklık giderilir ve cilt düzeltilmektedir. Operasyonun ardından penisin boyunda ciddi bir uzama olduğu algısı uyanacaktır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Özellikle penislerinin inceliği nedeniyle cinsel birleşmede sorun yaşayan hastalara yapılmaktadır. Aynı zamanda uzunluğu arttırma operasyonlarda gözle görülür büyüklüğü arttırmak için ek olarak penis kalınlığı arttırma operasyonu yapılması da tavsiye edilmektedir. Bu operasyonda penisin ebadını genişletecek dokular ya da sentetik dolgu maddeleri kullanılır:

 • Sentetik Dolgu Maddeleri: Bu maddeler vücutta reaksiyonlara yol açabileceğinden sık kullanılmazlar. Kişinin kendi dokusunun aksine vücutta emilmediği için çok daha kalıcı sonuç verirler. Ancak reaksiyon riski nedeniyle doku transferi daha çok tercih edilmektedir.
 • Yağ Doku Transferi: Bu dokular vücut tarafından emilen ve zamanla eriyen dokulardır. Estetik cerrahide sıklıkla kullanılmaktadır. Doku transferinde hastadan alınan yağ dokusu alınıp yıkanmaktadır. Daha sonra süzülerek penisin uygun katmanına enjeksiyon yöntemi ile transfer edilmektedir. Bu dokunun çok çabuk emilmemesi için son zamanlar zengin yağ hücrelerinin kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz.
 • Dermis Doku Transferi: Bu operasyonda derinin alt tabakası olan dermiş penisin iç katmanlarına yerleştirilmektedir.

Her üç yöntemin de kendilerine göre avantaj ve dezavantajı vardır. Doku transferi yöntemi sonucu elde edilen sonuç yetersiz kalırsa bu durumda bu işlem tekrarlanmaktadır. Bu üç kalın penis operasyonundan hangisinin hasta için uygun olduğuna doktor hastanın talepleri ve muayene sonucuna göre karar verecektir.

Penis Eğriliği Nedir? ve Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Penis eğriliği erekte durumda penisin doğal eğriliğe sahip olmadığı durumdur. Bu eğrilikler kalıtsal olabileceği gibi bazı penis travmaları nedeniyle zaman içerisinde oluşmuş olabilir. Eğriliklerin bir kısmı operasyon gerektirmezken; cinsel ilişkiye girmeyi zorlaştıran ve hastada ağrı/acıya yol açan eğriliklerin operasyon ile düzeltilmesi şarttır.

Eğriliğin derecesi ve nedenine göre uygulanacak penis eğriliği ameliyatı farklılık gösterecektir. Eğer eğrilik sınırlı/hafif durumdaysa bu durumda tıbbi tedavinin yanı sıra dokuyu yumuşatan ek tedavi ve masaj teknikleri ile eğrilik sınırlı ölçüde azaltılabilir. Ancak çoğu durumda cerrahi müdahale şarttır. Bu ameliyatta peniste eğrilmeye yol açan doku temizlenmekte ve doku yaması yapılmaktadır. Ya da duruma göre doktor eğri kısmın karşı yüzeyine penisi düz bir şekilde erekte tutabilecek miktarda ve ölçüde tersliği eğecek dilişler atabilir.

Eğriliğin düzeltilmesinin ardından penisin boyunda azalma ve nadir bir şekilde görülse de penis ucunda bir his kaybı meydana gelebilir.

Penis Büyütme Ameliyatından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir penis büyütücü operasyon gerçekleştirilmesi için ameliyat öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır:

 • Öncelikle mutlaka operasyon öncesi bilgilendirilip aydınlatılmış onamınızın alınması gerekmektedir.
 • Doktorunuza sistemik rahatsızlıklarınızı mutlaka söyleyin. Özellikle hipertansiyon ve kalp hastalıkları konusunda onu bilgilendirin.
 • Kullandığınız bir kan sulandırıcı ilaç varsa ya da aspirin kullanılıyorsanız operasyondan en az 1 hafta önce içmeyi bırakın.
 • Ameliyattan önceki günün gecesinden itibaren bir şey yiyip içmeyin. Böylelikle anestezi sırasında oluşabilecek yan etkileri minimuma indirmiş olursunuz.
 • Ameliyat sonrası rahat bir şekilde giyebilmek için konforlu kıyafetler tercih edilmektedir. Özellikle genital bölgeyi sıkıştıracak kot pantolon, tayt, slim fit boxer, külot gibi kıyafetleri tercih etmeyin. Rahat bir eşofman altı yanınızda getirmenizi öneririz.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın iyileşme süreci 7 – 14 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ameliyat kesisi ise operasyonun ardından ilk bir hafta içerisinde büyük oranda iyileşmektedir. Ödem ve rahatsızlık hissi ise iki haftanın ardından ciddi anlamda azalmaktadır. Ancak iyileşme sürecinizin en kısa şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Penis büyütme ameliyatı sonrası hastaların dikkat etmesi ve özen göstermesi gerekenler şu şekildedir:

 • İlk bir hafta boyunca güneşlenme, banyo, buhar banyosu ve solaryum hastalara önerilmez.
 • Pansumanlara özen gösterilmeli ve sargılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Doktor takipleri rutine uyularak gerçekleştirilmelidir. Operasyon sonrası doku iyileşmesinin ne durumda olduğunun en iyi şekilde takibi yapılmalıdır. Bu nedenle doktorunuza mutlaka düzenli olarak gidin.
 • Ameliyat sonrası bir dönem konfor arttırmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için destekleyici iç çamaşırı kullanımına başvurulabilir.
 • Ameliyatın ardından ödemi azaltmak için dokuya ve cilde zarar vermeyecek şekilde, doktorunuz önerirse soğuk kompres yapılmaktadır.
 • Ameliyatın ardından bölgenin en iyi şekilde iyileşebilmesi için cinsel aktivitelerden ve mastürbasyondan 6 hafta boyunca uzak durun. Bu sürenin doktor muayeneniz sırasında uzatılabileceğini söylemek isteriz.
 • Ameliyatın ardından iki haftalık süreçte hiçbir şekilde yorucu aktivite yapılması tercih edilmemektedir. Egzersiz ve ağırlık kaldırma gibi faaliyetler gerçekleştirmeyin.

Penis Büyütme Ameliyatı Yapan Bazı Doktorlar

DR. TAYFUN TÜRKASLAN

Op Dr. Ali Mezdeği

Op. Dr. Evren IŞIK

Dr. Cem Özlük

Dr. Ozan Balık

Op. Dr. Candan Mezili

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Mustafa dedi ki:

  Açiklayici olmuş.

 2. Ali dedi ki:

  Iyi bir yontem gibi durmuyor riskleri var

 3. Ahmet dedi ki:

  Denemekte fayda var gibi 🙂