Manikür Fiyatları 2022

A+
A-
Manikür Fiyatları 2022

Manikür Fiyatları

Manikür ve pedikür işlemlerinde en doğru ve uygun manikür fiyatları alabilmek oldukça avantajlı olmaktadır. Bunun yanında manikür işlemini yapacak olan kurumda oldukça önemli görülmektedir. Tırnak bölgesine uygulanacak olan işlemin doğru ellerde yapılması gerekmektedir.

Yanlış yapılabilecek işlemlerde olası riskli durumlar da beraberinde gelebilmektedir. Bu sebeple dikkatli ve uzman profesyonel ekiplerce hizmet veren kurumlarda manikür işlemleri yapılmalıdır. 2022 yılı için güncel manikür fiyatları ise şöyle listelenmektedir;

  • Kuru Manikür – 250 TL
  • Kuru Manikür + Normal Oje işlemi – 280 TL
  • Kuru Manikür + Kalıcı Oje işlemi – 400 TL
  • Kuru Manikür + Şeffaf Baz işlemi – 350 TL
  • Kuru Manikür + Renkli Baz işlemi – 370 TL
  • Tek Tırnak Kalıcı Oje İşlemi – 35 TL
  • Kalıcı Oje Söküm İşlemi – 100 TL
  • Tek Tırnak Tamir İşlemi – 20 TL

olarak bulunmaktadır. Maliyet konuları uygulanacak olan işleme göre değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra işlem görecek olduğunuz kurum veya teknik açısından da fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. En kesin ve net fiyat aralıkları alabilmek açısından işlem görecek olduğunuz kurum ile iletişime geçerek her türlü bilgiyi elde edebilirsiniz.

Manikür Fiyatları 2022

Manikür Nedir?

Sağlıklı güzel ve bakımlı bir görünüş elde etmek her zaman tercih edilen durumlardan biri olmuştur. Bu sebeple kişisel hijyenik bakımlar oldukça önemli görülmektedir. Estetik kaygıların yanı sıra manikür oldukça faydalı uygulamalar olmaktadır. Manikür ve pedikür işlemleri oldukça özenli ve dikkatli gerçekleştirilen işlemler olarak bilinmektedir. Ayrıca çok manikür fiyatları alabilmek mümkündür.

Sağlılı bir hayat için yapılan egzersiz diyet veya kişisel bakım gibi oldukça önemli noktaları bulunmaktadır. Öncelikle manikür el pedikür ise ayak bakımı olarak uygulanmaktadır. Daha sağlıklı ve estetik açısından güzel bir görünüme sahip olmak kozmetik anlamda önem yaratmaktadır. Yapılan bu işlemler düzenli bir şekilde yapılarak bir standarda oturtulmaktadır.

Profesyonel bir şekilde yapılan manikür işlemleri daha bakımlı bir görünüş elde etmenizi sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde oldukça güzel sonuçlar verdiği de görülmektedir. Manikür işlemleri oldukça uzun süreli bir geçmişe sahip uygulamalardan birisidir.

Ortaya çıkışı ilk olarak Hindistan bölgesinde geleneksel yöntemler ile başlamıştır. Daha sonrasında Çin imparatorluklarında hükümdar eşlerinin tırnak bakımları ile gelişerek günümüz haline kadar ulaşmıştır. Geçmiş zamanlara kıyasla günümüzde çok daha farklı ve kolay işlemler uygulandığı da görülmektedir. Bu doğrultuda manikür fiyatları uygulanan işleme bağlı olarak değişmektedir.

Manikür Fiyatları 2022

Manikür Neden Yapılmaktadır?

Manikür işlemleri kişinin kişisel sağlık ve bakım önlemleri arasında yer alan işlemlerden birisidir. Hem estetik açısından güzel görünmek hem de kişisel bakım doğrultusunda önlem almak yönü ile manikür işlemleri yapılmaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadığından ötürü rahatlıkla birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Manikür fiyatları uygun olmasına bağlı olarak da birçok kişi tarafından ilgi görmektedir.

Tercih edilmesindeki en önemli sebepler kişide gerçekleşen güzellik, görsellik, sağlıklı yaşam ve bakımlı bir insan olma anlayışından ötürü gerçekleşmektedir. Özellikle manikür ve pedikür işlemleri birçok sağlık sorununu da önlemek açısından oldukça faydalı işlemlerdir. Kişide oluşabilecek mantar enfeksiyonu risklerini en az seviyeye indirerek tedavi yönünden yarar sağlamaktadır.

Herhangi bir risk durumu var ise bu ortaya çıkmadan tamamen silinmiş olur. Düzenli olarak manikür veya pedikür bakımı işlemleri yaptıran insanlarda sağlık konusunda sorun yaşamamaktadır. Estetik ve görsellik açısının yanı sıra sağlık ve bakım konularını da içerisine alan işlemlerden birisidir. Uygun ve düzenli şekillerde yapıldığı takdirde sağlıklı bir el, ayak yapısı sağlanmaktadır.

 

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür işlemleri uygulanırken öncelikle tırnak bölgesinin uygun şekillerde temizlenmesi sağlanır. Çeşitli ekipmanlar ve malzemeler kullanılarak temizleme işlemi tamamlanır. Daha sonrasında tırnak üzerinde herhangi bir oje varsa o da temizlenerek kurutulma işlemi yapılır. Tırnak yapısının yumuşaması açısından ılık bir suda yaklaşık 4-5 dakika kadar bekletilir. Uygun bir duruma geldikten sonra manikür makası ile uzayan tırnak bölgesindeki etler alınır. Yapılan bu işlemler ekonomik manikür fiyatları kapsamında yapılmaktadır

Bu işlem dikkatli bir şekilde yapılıp kurutma sürecine geçilir. Manikür işleminin en önemli aşamalarından birisi olan şekillendirme sürecinde iki farklı tercih uygulanmaktadır. Bunlardan birisi kişinin istemiş olduğu şekil veya manikür işlemini yapan kişinin belirlemiş olduğu yöntem olarak bulunmaktadır. Kişi isterse kendi belirlemiş olduğu şekilde bir tırnak yapısı belirleyebilir.

Veya manikür işlemini yapan kişi kendisi daha temiz ve el yapısına uygun bir tırnak şekillendirmesi verebilir. Tercihe göre belirlenmiş olan tırnak boyu törpü yardımıyla kısaltılarak tırnak diplerine de çeşitli kokulu yağ kremleri sürülür. Daha sonrasında tırnak bölgesinde bulunan ölü deriler kolay bir şekilde temizlenerek dipteki fazlalıkları alınır.

Bu yapılırken tahta bir çubuk ile hafifçe geriye doğru ittirilme de yapılır. Bu sayede tırnak kendi görünüşünü daha güzel bir şekilde yansıtmış olur. Son adım olarak masaj ile bitirme işlemi uygulanır. Bu işlemde tırnak bölgesindeki pürüzlerin hepsi ortadan kaldırılır ve bir krem yardımıyla masaj işlemi yapılmaktadır.

Masaj işlemi tamamlandıktan sonra kurutma süreci tamamlanır. Kişinin isteğine göre kalıcı oje veya french oje gibi tercihler de uygulanabilmektedir. French oje Fransa bölgesinde oldukça rağbet gören bir manikür akımıdır.

Manikür Fiyatları 2022

French Manikür İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Diğer adı Fransız manikürü olan bu teknik Fransa bölgesinde uygulanan bir manikür yöntemidir. Yaygın bir hale geldikten sonra kendi ülkemizde de sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. French manikür veya Fransız manikürü tekniği belli aşamalar etrafında uygulanmaktadır. Bu aşamaların ilk adımı ise tırnak kısaltma olarak başlar. Kişinin istemiş olduğu tırnak uzunluğu belirtilerek bu hizada kesim işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin manikür fiyatları diğer manikür ilkelerine göre de değişkenlik göstermektedir.

Belirtilen uzunluğa geldikten sonra her tırnağın eşit bir şekilde dengeli olması önemli görülmektedir. Bu sebeple göz hizası alınarak uygun bir eşitliğe getirilir. Güzel bir görüntü sağlamak açısından tırnakların boyu çok kısa bir şekilde kesilmez. Tırnak boyu uzun kaldığı sürece french manikür sonrası yapılacak oje işlemi de o kadar güzel durmaktadır. Tırnak kısaltma aşaması bittikten sonra bu sefer şekillendirme yoluna geçilmektedir.

French Manikür İşlemi Sırasında Kullanılan Ekipmanlar

Bu aşamada kullanılan ekipmanlar tırnak bölgesine fayda sağlamaktadır. Özel olarak kullanılan bir törpü yardımıyla kişinin istemiş olduğu tırnaklar istenilen doğrultuya yuvarlak veya kare olarak şekillendirilir. Belirtilmiş olan ölçülerde şekillendirme yapılıp kişinin istediği bir hale sokulmaya çalışılır. Şekillendirme işlemi tamamlandıktan sonra ılık bir su yardımı ile tırnakların yumuşatılma işlemi yapılır.

Bu işlem 4-5 dakika kadar sürdükten sonra diğer aşamaya rahatlıkla geçilmektedir. Yumuşatma işlemi için özel bir kap yardımı ile ılık su ilave edilerek bekletilir. Yumuşayan tırnak etleri kullanılan özel bir ekipman çubuğu ile itilerek temizlenme işlemi yapılmaktadır. Kullanılan bu çubuk genelde portakal çubuğu olmakla birlikte etleri geriye doğru itmesi ile uygulanır.

Bu işlemden sonra tırnakların üzerine özel bir yağ veya krem de sürülebilmektedir. Sürdürecek olan malzemenin kokusuna da kişi kendisi karar vermektedir. Diğer bir aşama olan tırnak cilası süresince bir oje cilası sürülüp kuruması açısından birkaç dakika boyunca bekletilmeye alınır.

Bu aşamadan sonra tırnaklar rahatlıkla oje sürme yapısına geçmiş olur. Son aşama olarak tırnak bandı kullanımı yapılır.

French manikür tekniğinin olmazsa olmaz taşlarından birisi tırnak bandıdır. Özel olarak french oje yapmak için kullanılmaktadır. Bu bantlar ile tırnak uçlarına beyaz bir oje düz şerit halinde çekilmektedir. Kısa bir süre kuruması beklendikten sonra bantlar alınarak cila işlemi yapılmaktadır. Tekrar bir kuruma için bekletildikten sonra french manikür işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Manikür Fiyatları 2022

Manikür İşleminin Faydaları Nedir?

Manikür işlemleri her ne kadar estetik ve görünüş kaygıları sebebiyle yapılsa da kişisel bakım ve sağlık açısından da oldukça faydalı bulunmaktadır. Sağlamış olduğu en önemli faydalarından birisi ise tırnak yapısında oldukça sağlıklı bir görünüş ve hijyen elde etmektedir. Bu sebeple oluşma riski görülebilen mantar enfeksiyonu gibi durumları da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca manikür fiyatları ekonomik olarak sunulduğu için kişiye çok fazla maddi yükümlülük sağlamamaktadır.

Düzenli olarak yapılan manikür işlemleri sayesinde tırnaklarınız daha sağlıklı bir şekil alacaktır. Kim içişlerde ise stres yönünden azalma yarattığı da görülmektedir. Kan dolaşımının artış gösterdiği ve pürüzsüz bir cilt ile gelen tırnaklara sahip olunduğu da söylenmektedir.

Her zaman kaliteli bir şekilde fayda görmek açısından manikür işlemlerini düzenli uygulamanız gerekecektir. Özellikle uzman kişiler tarafından yapılan manikür işlemleri kişinin tırnak sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir.

Manikür Fiyatları 2022

İstanbulda Manikür Yapan Kurumlar ve Fiyatları

Manikür işlemleri oldukça yüksek oranlarda tercih edilen işlemlerden biri olarak bulunmaktadır. Bu doğrultuda hizmet vermekte olan birbirinden farklı kurum ve kişiler vardır. Fakat en doğru ve profesyonel kurum ve kişileri bulmak oldukça zor olabilir.

Hem fiyat hem de kalite açısından karşılaştırma yaparak en doğru ve uygun yeri kendinize seçebilirsiniz. Her kurum farklı manikür fiyatları sunmaktadır.

İsterseniz İstanbul Bakırköy civarında bulunmakta olan Ela Nail Art kurumunu ziyaret ederek 130 TL’den başlamakta olan fiyat ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz işlem türüne göre iletişim bilgilerini kullanarak Bakırköy şubesini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bir diğer kurumlardan biri olan NL Kuaför ve Güzellik Salonunu tercih edebilirsiniz.  Fiyatlar açısından pedikür işlemleri 60 TL, törpü oje 20 TL, manikür 50 TL, kalıcı oje jel işlemleri ise 80 TL olarak yer almaktadır. Zaman kaybetmeden randevu alarak İstanbul Bakırköy’de bulunmakta olan şubesini ziyaret edebilirsiniz. Çalışma saatleri olarak sabah 09:00 ve 19:00 saatler arasında hizmet halinde bulunmaktadır.

İstanbul’un hemen hemen çoğu semtinde hizmet vermekte olan Eylül Öztürk Nail Spa Nişantaşı şubesini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kurumda hizmetler kataloğu açısından manikür 150 TL, pedikür 200 TL, kalıcı oje çıkarma 50 TL, french 50 TL, kuru manikür 150 TL, pedikür 200 TL, manikür ve pedikür 300 TL, protez tırnak 450 TL olarak fiyatlanmaktadır. Kurumun yalnızca Nişantaşı’nda değil birçok farklı semtte de şubesi bulunmaktadır.

Bunlar Maslak, Tuzla, Ataşehir, Maltepe, Kurtköy ve Beylikdüzü olarak hizmet halinde bulunmaktadır. Manikür Fiyatları 2022 için iletişime geçebilirsiniz.

Niz Beauty Lounge ve Tırnak Vadi Güzellik Merkezi

Niz Beauty Lounge kurumunda ise tırnak hizmetleri açısından fiyat tablosunda online randevulara özel indirimler yapılmaktadır. İstanbul Üsküdar’da bulunmakta olan kurumda Nail art 20 ile 100 TL arasında, manikür 148 ile 168 TL arasında, pedikür 168 TL ile 188 TL arasında, kalıcı oje jel 247 ile 267 TL arasında, protez tırnak 396 ile 435 TL arasında indirimli fiyatları bulunmaktadır. Çalışma saatleri açısından sabah 10:00 saatleri ile akşam 19:00 aralığında hizmet halinde bulunmaktadır. Pazar günleri ise açık bir şekilde hizmet vermektedir. Manikür Fiyatları 2022 için iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul bölgesinde hizmet vermekte olan kurumlardan birisi ise Tırnak Vadi Güzellik Merkezi olmaktadır. Şişli semtinde hizmet veren kurum anında randevu ve erkek müşteri seçenekleri de sağlamaktadır. Tırnak hizmetleri açısından manikür işlemi 150 TL, pedikür işlemi 200 TL, manikür ve kalıcı oje işlemi 250 TL, pedikür ve kalıcı oje işlemi 300 TL, french oje işlemi 50 TL ve protez tırnak işlemi 400 TL olarak sağlanmaktadır. Manikür Fiyatları 2022 için iletişime geçebilirsiniz.

Mekan konumu olarak İstanbul’un Şişli semtinde ayrıca Nişantaşı’nda hizmet halinde bulunmaktadır. İletişim bilgilerini veya internet sitesini kullanarak rahatlıkla randevu ve bilgi alma yollarına gidebilirsiniz.

Sitemizde bulunan Tırnak Uzatma ve Tırnak Mantarı tedavisi ile ilgili yazılar için TIKLAYINIZ… 

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.