Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

A+
A-
Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Leke Kremi

Günlük hayatta en çok karşılaşabileceğimiz sorunlardan bir tanesi yüz bölgesinde ve çevresinde oluşabilecek leke türleri olmaktadır. Bu tip sorunların kaynağı birçok farklı etken çevresinde değişiklik gösterebilmektedir. Gerekli görüldüğü takdirlerde uzun süreçli cilt tedavileri uygulanarak ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Fakat bazı leke problemlerinde uygun gelebilecek leke kremi çeşitleri etrafında çözümler de bulunabilmektedir.

Bu yazımızda size cildinizde oluşan lekelerle ilgili bilgi vermenin yanında size yardımcı olacak birkaç üründen de bahsedeceğiz. Son zamanlarda cilt lekesi şikayetleri havaların ısınmasıyla artış göstermektedir. Bu artışa etki eden çok fazla güneş, nem veya ter cildimizi fazlasıyla yıpratıp bizi olumsuz etkilemektedir. Uzmanlardan aldığımız görüş ve bilgilere paralel olarak bu makalemizde size leke kremi, en iyi leke kremi, sivilce leke kremi, leke kremi kullananlar, yüz leke kremi, cilt leke kremi nedir ve nasıl kullanılır gibi bir çok sorunuzun cevabını vermeye çalışacağız.

Her şeyden önce uzman bir hekim kontrolünde tedavi görerek yardım almanız daha kolay olacaktır. Bu sayede kullanıma geçecek olduğunuz leke kremi ve işlem türü en doğru şekillerde karar verilerek uygulanmanız sağlanacaktır. Kısa süreli tedaviler etrafında en iyi sonuçları görerek problemlerin ortadan kaldırılmasına destek olmuş olacaksınız.

Cilt Lekelerinin Nedenleri

Gelelim cilt üzerinde oluşmuş lekelerin nedenlerine. Bunlar daha öncesinden oluşmuş sivilce izleri, yapılan yanlış bakım, temizlik uygulamaları veya yüksek sıcaklıkta maruz kalmış olduğunuz zararlı güneş ışınları gibi sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Tabi bunlar haricinde daha birçok farklı etken de rol oynamaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması açısından birçok farklı metot ve doğal kürler denenmektedir.

Fakat bunların hiçbiri sağlıklı bir işlem olmayıp etkili çözümler yaratmayacaktır. Bu gibi durumlarda uzman hekim veya sağlık çalışanlarından önermiş olduğu leke kremlerini kullanarak cilt üzerinde oluşan leke sıkıntılarını rahatlıkla çözebilirsiniz. Uygun şekillerde kullanıma geçerek tavsiye edilen süreç etrafında süreklilik sağlayıp sonuçlarını hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Dilerseniz kremi kullanmadan önce bir alerji testi yaptırarak size en uygun gelecek leke kremi çeşidini bulmuş olursunuz.

Leke Kremi Nedir?

Kişilerin yüz tiplerinde oluşabilecek birçok farklı leke problemi olmaktadır. Günlük hayatta oldukça can sıkıcı bir konu haline gelen bu leke çeşitlerinin ortadan kaldırmak için belli başlı leke kremi seçenekleri mevcut bir haldedir. Uzman hekim veya sağlık çalışanları etrafında güvenli şekillerde temin ederek kullanmaya kısa sürede geçebilirsiniz. Kullanmadan önce tavsiye edilen şekilde ve süre dilimlerinde kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Olası yan etkiler ile karşılaşmamak için daha uzun süreli kullanımlar yerine tavsiye edilen süreleri geçmemeniz daha faydalı olacaktır. Cilt üzerinde oluşmuş her türlü yanık, kızarıklık, dikiş izleri, sivilce izleri gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Kullanmadan önce hangi cilt tipine sahip olduğunuzu ve hangi krem çeşidinin daha yararlı olacağını öğrenmek için uzman bir dermatologdan yardım alabilirsiniz.

Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

Leke kremi kullanmaya başlamadan önce alerjik reaksiyonlar ile karşılaşmamak açısından olası yan etkilerini bilmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Satın aldığınız kurumdaki sağlık çalışanından uygulama metodu ve süresini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Her krem çeşidinin kendine özgü kullanım süresi ve şekli bulunmaktadır.

Bu sebepten ayrıntıları gözden kaçırmadan düzenli şekillerde kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce cildin temiz olmasına dikkat etmek gereklidir. Sürdüğünüz kremi hafif masaj yoluyla cilt üzerine yayarak yedirmeniz yeterli olacaktır.

Leke Kremi Ne İşe Yarar?

Kişilerin cilt üzerinde bulunan ve günlük yaşantısında onları rahatsız eden birçok farklı leke tipleri bulunmaktadır. Bunların birçok sebebi olmakla birlikte tedavi aşaması da oldukça basit olmaktadır. Öncelikle bu gibi durumlarda doğal yöntemden kaçınarak uzman bir hekimden yardım almanız daha yararlı olacaktır. Sizin cilt tipinize göre yararlı olacak kremi belirledikten sonra uygun kullanım sürelerini uyarak uygulayabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz leke kremi en kısa sürelerde cildinizde bulunan lekenin boyutuna ve derinliğine göre ortadan kaldırır. Her türlü cilt yanığı sivilce izleri dikiş izleri kazadan sebebiyet yaralar gibi çeşitleri tedavi etmektedir. Cildinizin daha pürüzsüz ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Kullanım metodu ve süresine uyarak hekim kontrolünde gözetimler etrafında sonuçlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Önemli Leke Kremleri

expigment krem

1)Expigment Krem

Expigment isimli leke kremi türünü tercih ederek birçok sorununuzu ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Bu krem çeşidi hastanın derisinin üst kısmında yer almış lekeleri ortadan kaldırmak için yararlı olacaktır. Birçok kişi tarafından oldukça popüler hale gelerek yüksek oranlarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra oluşabilecek olan sivilce izleri koyu renkteki halka izlerini veya zararlı güneş ışınları etrafında oluşan lekeleri geçirmekte oldukça yarar sağlamaktadır.

Hayal ettiğiniz pürüzsüz ve parlak cilde kavuşmanız yolunda size yardımcı olacaktır. Tüp içindeki ana etken maddesi hidrokinon maddesidir. İki farklı seçenekte %2 ve %4 olarak yoğunluk dereceleri etrafında satışa sunulmaktadır. Bu tip farklılıklarının genel sebebi tedavi görmüş olduğunuz uzman doktorunuzun önerisi etrafında oluşmaktadır.

En çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de bu leke kremi çeşidinin asla yaz aylarında kullanılmaması olacaktır. Önerilen kullanma yöntemi günde 2 defa olmaktadır. Sürdükten sonra 2 dakika boyunca ovalayarak yedirebilirsiniz. Süreklilik sağlamak açısından 2 ay süre ile kullanım yapabilirsiniz. Kremin güncel fiyatı olarak %2 yoğunluk 15,20 ve %4 yoğunluk 16,25 olmaktadır.

 

Madecassol Krem

2)Madecassol Krem

Günlük hayatta karşınıza çıkabilecek olumsuz yüz ve çevresi leke sıkıntılarını ortadan geçirmek açısından krem çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bu noktada madecassol krem tipi oldukça yararlı olacaktır. Ham maddesi olarak centella asiatica bitkisi kullanılmaktadır. Düzenli şekillerde kullanım haline geçtikten sonra cildinizi onarma ve yaraları iyileştirme yolunda etkili olacaktır. Daha yenilenmiş ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Daha etkili olduğu yönler cilt üzerinde bulunan lekeler, sivilce izleri, yanık ve yaralar olmaktadır. Özellikle hamile kadınlar üzerinde de herhangi bir yan etkisi yoktur. Bundan dolayı güvenilir şekillerde kullanımı önerilen bir leke kremi çeşididir. En çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de vücudunuzda bulunan açık yaralarınıza sürmemek olacaktır.

Bu krem çeşidini bir karışım haline getirerek göz ve dudak çevresi hariç hasarlı olan bölgelere rahatlıkla sürebilirsiniz. Bu işlemden sonra yüz bölgenizde yaklaşık bir saat kadar bekleyip ılık su ile çıkarabilirsiniz. İki haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Olası yan etkiler olarak da herhangi bir sağlık sorunu yaratmamaktadır. Satın almak istediğiniz bir madecassol kremin en güncel fiyatı ise 34.83 TL olmaktadır.

 

Nadixa Krem

3)Nadixa Krem

Ana etken maddesi nadifloksasin olan nadixa leke kremi cilt yüzeyinde olan tüm sivilce sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tedavi gördüğünüz uzman hekim önerdiği takdirde kullanıma geçerek devamlılık halinde oldukça yararlı etkilerini görebilirsiniz. Hastanın cilt etrafında çoğalan bakterileri tamamen önleyerek pürüzsüz bir hale getirmektedir.

Bu kremin ayrıca antibiyotik özelliği vardır. Bu bakımdan ergenlik dönemindeki sivilceler ve birçok oluşan bakterilerin önlenmesi sürecinde oldukça faydalı olmaktadır. Kullanıma geçmek için öncelikle uzman bir hekim ve sağlık çalışanları etrafında reçete almanız gerekecektir.

Bunun yanı sıra tüp krem içerisinde yer alan maddelere herhangi bir alerjiniz varsa bu süreçte reaksiyon göstererek daha büyük sorunlara yol açmış olursunuz. Uygun kullanım metotları olarak cilt üzerinde bulunan sivilcelerin üzerine sürülüp masaj yaparak yedirilmektedir. En güncel eczane satış fiyatları ise 39.93 TL olmaktadır.

 

Contractubex Krem

4)Contractubex Krem

Bu leke kremi türü uzun süreler boyunca cilt üzerinde bulunan yara ve ameliyat izlerini ortadan kaldıran bir çözüm olmaktadır. En çok tercih edilen ve kullanımında herhangi bir yan etkiye rastlanmayan ürünlerden biridir. Kullanmadan önce uzman hekim ve sağlık çalışanları etrafında önerilen süreler etrafında uygulanması önemli olacaktır.

Kalıcı hasar bırakan yanık çeşitleri, patlatılmış sivilce izleri ve dikiş izleri gibi sorunları en az seviyelere indiren krem türüdür. Hamile kadınların doğum sonrasında yaşamış olduğu çatlakları da başarılı bir şekilde tamamen çözüme kavuşturmaktadır. Düzenli şekillerde kullanım halinden sonra ölü dokuların ve yaraların yenilenmesindeki iyileşme sürecini daha kısa bir süreye çekmektedir. Kullanan kişilerin çoğunluğunda oldukça yüksek oranda sonuç alındığı gözle görülmüştür.

Cilt üzerinde bulunan yaranın süresi gibi etkenler kremi kullanacağınız süreyi de uzatmaktadır. Uygulama yapılacak olan alana sürülerek hafif masaj yoluyla yayılmaktadır. Doktorunuzun önermiş olduğu metoda göre gün içerisinde en az 2 veya daha fazla şekillerde kullanılabilmektedir. Kremi kullanmadan önce mutlaka uzman bir hekimden yardım almanız yeterli olacaktır. Piyasada bulunan en güncel fiyatı ise kdv dahil 145,67 TL olmaktadır.

 

 

fito krem

5) Fito Krem

Fito leke kremi sayesinde cilt üzerinde bulunan yara veya izlerini tamamen hızlı bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Günde bir defa cilt üzerinde bulunan yara veya sivilce bölgesine uygulanarak kullanılabilmektedir.

Uzun süreli ve düzenli kullanımlarda renk eşitsizliğini de en az seviyelere getirmektedir. Her türlü derin kesikli yaralarda, deri hasarlarında ve oluşmuş kaza sebepli hasarlarda cildin yenilenme sürecini hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra cilt üzerinde sivilcelerin yaratmış olduğu kötü lekeleri silmekte oldukça fayda yaratmaktadır.

İnce bir tabaka halinde masaj yoluyla uygulama yapabilirsiniz. Mevsimsel değişikliklerde oluşabilen dudak kuruması ve çatlaklarını da etkili bir biçimde iyileştirmektedir. Eczanelerde satılan ve en güncel fiyat olarak Fito krem 31.75 TL üzerinden satışa sunulmaktadır.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.