Kol Germe Ameliyatı

A+
A-
Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı kol bölgesinde karşılaşılan istenmeyen deri altında bulunan yağ dokusunun ve sarkmış olan derinin giderilmesidir. Ve bu gerginliğin yeniden sağlanmasını sağlayan plastik cerrahi ameliyattır. Sıkı ve ince bir kol yapısı estetik uygulamalarından biridir. Kol estetiği ameliyatında amaçlanan görüntü ince yapılı ve zarif bir görünüm oluşturmaktadır. Estetik görünümü olan üst kol ve omuz çevresi gençlik ve sportif bir görünümün temelidir. Omuz ve kol çevresi dekoltesi meme dekolte bölgesi gibi çok önemlidir. Kol bölgesi vücudumuzun başka bölgelerine göre çok daha fazla hareketli olduğu için yağlanma daha az olmaktadır. Eğer hasta olması gereken kilosunun üzerinde değil ise kol bölgesinde yağlanma olmamaktadır. Ancak bacak iç tarafları kollarda olduğu gibi sarkma ve gevşemeye elverişli olan yerlerdir.

Kolunuzdaki gergin derisinin olması ve sarkık derinin toparlanması estetik olarak fazlasıyla beğenilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı kol germe ameliyatı son dönemlerde en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri olmuştur. Ve kol bölgenizden alınan yağ sayesinde kol bölgenizin kalınlığı da azalmaktadır.

kol germe

Kol Sarkması Neden Olur?

· Yaşlanmadan Dolayı Kol Sarkması

Yaşlanma etkilerinden dolayı kol bölgenizde sarkıklık görülmektedir. Ve bu durum çok normaldir. Bunun gibi durumların önüne geçmek için erken zamanlarda önlem almak gerekmektedir. Kollarınızı sıkılaştıracak egzersizler veya kas hacmini arttıracak hareketler yapmanız bu durumu geciktirecektir. Ancak spor yapmanıza rağmen sarkma başladığında erken zamanda medikal cihazlarla uygulanan ameliyatsız kol germe uygulaması yapmak bu sürecin ileri seviyeye çıkmasını yavaşlatacaktır. Bu estetik cihazlar sayesinde kol derinizdeki kolajen lifleri uyarılarak sıkışma sağladığından uzun zamanda sarkmaların azalmasına ve cildinizin sıkılaşmasına sebep olacaktır.

· Yağlanmadan Dolayı Kol Sarkması

Yağlı ve kalın olan kol yapılarında normalden daha çok sarkma görülmektedir. Sık sık kilo almak ve vermek kolların aşağı yöne doğru sarkmasına sebep olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için kilo vermek için spor yapmalı ve ek olarak diyet yaparak beslenme şeklinizi kontrol altına tutmalısınız. Kilo verdikten sonrasında ise cildinizde sarkma oluşmaması için mutlaka düzenli olarak spor yapmalısınız. Kilo verdikten sonra yağ dokusu da kaybettiğiniz için kol bölgenizde sarkma görülmektedir. Zayıflama sonrası kol bölgenizde incelme olmadığı durumlarda liposuction ile yağları aldırabilirsiniz. Bu uygulama kollarınızı inceltip sarkma problemini gidermektedir. Zayıflamadan sonra kol sarkmasının yapısına göre medikal cihazlar yardımı ile veya ameliyat ile kol germe estetiği yapılmaktadır.

kol germe

Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol estetiği,  kol bölgenizden yağ alınması uygulaması liposuction işleminin çok faydalı olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bu uygulamada kolunuzun iç tarafından, dış tarafına doğru ve ek olarak omuz bölgenizden de yağ alınmaktadır. Ancak bu uygulamanın başarılı sayılabilmesi için kol derinizin sıkılığı iyi bir durumda olması gerekmektedir.

Eğer kol derinizde bir miktar gevşeklik durumu var ise lazer lipoliz plus uygulaması kol derinizde sıkılaşma sağlar. Bu uygulamalar tek başına kullanılacağı gibi ek olarak vücudunuzun diğer bölgelerinden de yağ alınması gibi işlemlerde aynı anda kullanılabilir. Bunun haricinde kol derinizdeki çok fazla gevşek deri var ise ve deri sarkması da oluşmuş ise bu kez sarkık olan deri çıkarılmalıdır. Aksi durumda kol bölgesinde yeterli oranda incelme ve gerginlik oluşturulamaz.

Bu gibi durumlarda mutlaka kol germe ameliyatı yapılması gerekmektedir. İlerleyen yaşlarda veya aşırı kilo alıp ve kilo verme gibi durumlar sonrasında kol derisinde sarkıklıklar oluşmaktadır. Ve bu derinin sarkıklığı hastaları oldukça rahatsız etmektedir. 

İdeal bir kol dirsekten başlayarak atletik yapılı, ince derili ve omuz kasları belirgin olmalıdır. Kolunuzun alt kısmı ve omuzun arka tarafı estetik ve ince bir yapıdadır. Bu bölgelerde genel olarak yağ oluşmaz ve olmaz. Bazı kişilerde kilo verdikleri halde bu bölgelerde incelme olmamaktadır. Bu kişilerde kolun üst bölgesinin kalın olması genel olarak genetik yapılardan dolayıdır. Genel olarak geniş omuza sahip fakat boyu uzun olmayan kişilerde kol yapısı da kalın olabilir.

Sıkı ve ince kol yapısı vücudunuzun estetik ünitelerinden biri olmaktadır. Güzel ve estetik görünümlü üst kol ve omuz yapısı her zaman gençliğin ve estetik bir yapının temeli olmuştur. Omuz ve kol dekoltesi de meme dekolte bölgesi gibi oldukça önem taşımaktadır.

Kol germe ameliyatı sarkmış olan bu derinin tümünün çıkarılıp kolunuzun daha ince görünmesini sağlar. Kol germe ameliyatı sarkmış olan derilerin çıkarılmasını amaçlar. Eğer kolunuzdaki sarkmış olan deri koltuk altınızdaysa sadece o bölgeden deri alınarak sarkıklık giderilmektedir. Fakat genel olarak sarkıklık koltuk altı bölgenizden başlayarak alt tarafa dirsek bölgenize doğru uzanır. Bu gibi durumlarda tüm kol germe ameliyatı uygulanmaktadır.

Bu uygulamada koltuk altınızdan dirsek bölgenize kadar uzayan dikiş izi oluşmaktadır.

Dikiş izi kolunuzun iç tarafında kalmaktadır. Ve ayaktayken veya karşıdan ne de arka taraftan görünmemektedir. Bütün dikiş izlerinde olduğu kadar kol germe yara izinizin de olgunlaşıp az gözüken bir hale gelmesi için ortalama altı veya yedi aylık bir süre mutlaka geçmesi gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatı?

Koltuk altı gerdirme uygulaması fiyatları kişiye ve uygulanacak işlemin farklılıklarına göre mutlaka değişiklik gösterir. Muayene olmadan önce net bir rakam belirlemek doğru olmaz. Kesin bir fiyat bilgisi öğrenmek için mutlaka önce muayne olmanız ek olarak da kolunuzdaki sarkma durumunun derecesini belirlemeniz gerekmektedir.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.