Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

A+
A-
Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu konusunda bütün sorularınızı cevaplayacağız. Düşük duran kaşlar sizi olduğunuzdan daha yorgun ve solgun göstermektedir. Kaşlarının oldukça zor şekil aldığını ve gün içerisinde sürekli aşağı yönde doğru düşmesinden şikayetçi olan kişiler son zamanlarda kaş laminasyonu uygulamasını tercih etmektedirler. Bu işlem, özel bir uygulamayla kaş yapısının 2-3 ay arasında bir süre için kalıcı olarak yukarı doğru taranmış şekilde görünmesini sağlamaktadır.

Yani bir bakımdan kaşlarınızı yukarı doğru sabit bir şekilde kalmasını ve bozulmasını önlüyor. Bu işlem sonrası yüzünüz daha estetik ve üst tarafa doğru kalkık görünüyor.

Kaş laminasyonu uygulaması yaptıran bazı kadınlar sonuçlarının yapay gözüktüğünü söyleyebilir. Fakat çoğu kişi bu işlemden çok memnun kalıp tekrar tekrar yaptırmaktadır. Peki, sizin kaşlarınızın durumu ne? Kaş laminasyonunun nasıl uygulandığını ve sonuçlarının nasıl olduğunu, uygulama sonrası nasıl göründüğünü yazımızda size detaylı bir şekilde anlatalım.

Kaş laminasyonu nedir?

Bu uygulama, kaşlarınızın uzun süreli şekillendirilmesini yardımcı olan kişisel bir bakım uygulamasıdır. Kaşlarınızın yukarı doğru stabil kalmasını sağlar. Ve bir diğer yandan da kaşlarınızın taranmış, şekilli ve estetik görünmesine katkı sağlar. Bazı kişilerin kaş kılları ters tarafa doğru uzayabilmekte. Ya da içe doğru doğru uzayabilmektedir. Bu noktada kaş laminasyonu uygulaması devreye girmekte. Bu sayade kaşlarınız şekillenir düzgün ve gür kaşlara sahip olmanız sağlanır. Bu işlemin kalıcılık zamanı ortalama 7-9 haftadır.

 Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygundur?

Bu uygulamayı en çok kaşları sürekli olarak aşağı düşen, kıvrılan veya ters yöne doğru uzayan kadınlar tercih etmektedir. Bu uygulama kaş yapısı aşağı doğru düşük, yapısı veya oranı bozuk kaş yapısına sahip olanlar yaptırmaktadır.

Kaş laminasyonu işleminde kaşların arası kesinlikle doldurulmaz, bu sebeple daha gür kaş yapısına sahip olmak isteyen kişiler işlem yapıldıktan iki gün sonra microblading yani kalıcı kaş makyajı tercih edebilirler.

Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş laminasyonu uygulaması için öncelikli olarak kaşlarınız özel bir kaş şampuanıyla yıkanıp ve temizlenmektedir. Makyaj artıklarından kurtulduktan sonra primer ile kaş laminasyonu uygulaması için baz oluşturulmaktadır.

  • Kaşlarınıza istediğiniz şekil verilir. Sonrasında iki özel yapıştırıcı solüsyon sürülüp bir süre beklenmektedir.
  • Kaş laminasyonu uygulamasında dilerseniz kaş boyama işlemi de rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Fakat daha önceden de belirttiğimiz gibi kaşlarının aralarındaki boşluklar kesinlikle doldurulmaz.
  • Uygulama sonrasında bazı kişiler kaş tellerine botoks yaptırmaktadır. Ek olarak bakım da yapılarak daha güçlü kaşlara sahip olabilmektesiniz.
  • Bu uygulama enjeksiyonla yardımı ile yapılmamaktadır. Kaşlarınıza yapılan protein içerikli bir bakım uygulaması yardımıyla kaşlarınızın daha gür olması sağlanmaktadır.
  • Kaş laminasyonu yaptıranlar ilk ay kaşlarının sorunsuz bir şekilde sabit kaldığını belirtmiştir. Daha sonra ise işlemin etkisinin ikinci aya doğru yavaş yavaş azaldığını belirtmişlerdir.
  • Uygulama etkilerinin en başında kaşlarınızın daha düzgün gözükmesi, aşağı tarafa doğru düşmemesi ve kaşlarınızın taranmış olarak görünmesi geliyor.

Kaş Laminasyonu Zararlı Mıdır?

Kaş laminasyonu işleminde sırasında kaşlarınıza uygulanan yapıştırıcı sıvı bazı kişilerde hassasiyet oluşturabiliyor. Ek olarak kaş dökülmesi yapabilmektedir. Bu bakımdan uygulama yapılan yerin ve kullanılan malzemenin iyi araştırılıp seçilmesi gerekiyor. Uygulama sonra bakım yapılarak bu gibi yan etkileri en aza indirmek sizin için faydalı olacaktır.

Kaş laminasyonu uygulaması yaptırdıktan sonra kaşlarınızın ilk gün suyla temas etmemesi önemlidir. Makyaj ve yağ bazlı kremler kullanmamalısınız. Ek olarak makyaj temizleme sıvılarıda önerilmemektedir.

Umarız bu yazımızda bütün sorularınıza cevap verebilmişizdir. Sitemizde bulunan diğer bütün estetik yöntemlerini okumak için TIKLAYINIZ…

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.