Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda size son zamanlarda ülkemizde en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri olan kalıcı dudak dolgusundan bahsedeceğiz. Ayrıca yazımızın içeriğinde dudak dolgusu, dudak dolgusu ne kadar kalıcı, dudak dudak dolgusu fiyatları, dudak dudak dolgusu yaptıranlar, kalıcı dudak dudak dolgusu fiyatları, dudak dolgusu kalıcı mı, kalıcı dudak dolgusu gibi bir çok sorunuzun cevabını bulabileceksiniz.

Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu son zamanlarda oldukça sık tercih edilen bir dolgu türüdür. İnsanlar, özellikle de dönemin güzellik algısı ile beraber çeşitli dolgulara daha sık yönelmektedirler. Dudak dolguları da bunlardan biridir. Dudak dolguları uzun yıllar boyunca insanların kullandığı dolgular arasındadır. Dolguların her geçen gün gelişmesi hem insan sağlığına hem de dış görünüşüne etkilidir. Dolguların gelişmesi ile beraber onların kullanım oranı da gittikçe artmaktadır.

Dudak dolgusu her geçen gün daha sık yaptırılmaktadır. Dolguların yapım aşaması için kişinin kendinden net olarak emin olması mühimdir. Kişi, kendinde değiştirmek istediği herhangi bir yeri üzerine ameliyatsız olarak dolgu işlemi yaptırabilmektedir.

İşlemin hem kısa sürmesi hem de geri dönülebilir olması sebebi ile sıklık ile tercih edildiği bilinmektedir. İnsanların, kendilerini nasıl daha iyi hissedecekse öyle yaşamaları gerekmektedir ve dolgu da tam olarak bu noktada, özellikle geri dönüşümü olabilir olduğu için de tercih odağı olmaktadır.

 

En Kalıcı Dudak Dolgusu Markası Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu için pek çok marka bulunmaktadır. Markalar ise her zaman kendilerini geliştirmek için uğraşmaktadırlar. Daha doğal, daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü dolgu üretebilmek için markalar büyük çaba göstermektedirler. Markaların göstermiş oldukları bu çaba sayesinde insanlar çok daha rahat bir biçimde dolgu yaptırabilmektedirler.

Markalar arasında Stylage, Hyabell, Teosyal, Restylane, Juvederm, Belotero, Sculptra, Evolence, Prevelle ve Elevess bulunmaktadır. Bu ve bu gibi markalar sektörde kendi adından sıklık ile duyuran markalardır. Marka tercihleri ise müşteri ihtiyacına ve tercihine göre kararlaştırılmaktadır. Doğal bir görünüm elde edebilmek için bahsedilen markalar oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Bu ve bu gibi pek çok marka bulunmaktadır ve genel olarak doğal bir görünüm elde etmeyi hedefleyen markalar hyalüronik asit bazlı ürün üretip kullanıcılarına sunmaktadırlar.

kalıcı dudak dolgusu

Permalip Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu sayesinde insanlar uzun süreli dudak dolgusuna sahip olabilmektedirler. Dudak dolgularının kişinin kendine olan özgüvenini büyük ölçüde arttırdığı doğrudur. Kalıcı dudak dolgularının en büyük özellikleri, doku içinde erimemeleridir. Permalip, dudak çevresindeki dokuya yapışmamaktadır. Bu yüzden de dudakta bulunduğu müddetçe herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Dolgunun çıkarılma işleminde de sorunsuz olarak ilerlemek mümkündür.

Permalip ile beraber insanlar uzun yıllar boyunca dolgu elde etmiş olmaktadırlar. Bu işlem sonrasında kullanıcıların dolgularını yenilemeleri gerekmemektedir. Kalıcı bir dolgu yöntemi olan permalip, dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin sıklık ile tercih ettiği dolgulardan biridir. İnsanlar, permalip ile beraber dudaklarını daha da dolgunlaştırıp genişletebilir ve aynı zamanda onlara doğal bir görünüm kazandırabilirler.

kalıcı dudak dolgusu

Ömür Boyu Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir?

Kalıcı dudak dolgusu kişi çıkartmak istemediği sürece dudağında bulunmaya devam eden bir dolgu çeşididir. Dolgular, genellikle belirli aralıklar ile tekrarlanma istemektedir. Bunun sebebi ise dolgunun zaman ile doku içerisinde eriyor olmasıdır. Kişiler, kalıcı dudak dolguları sayesinde diledikleri gibi dolgularını uzun yıllar boyunca kullanabilirler. Yalnızca çıkartmak istedikleri vakit bu dolgular çıkmaktadır.

Ömür boyu kalıcı olan dudak dolguları uygun malzemeler kullanılmadığı sürece büyük problemler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için insanların profesyonel yerlere gitmeleri gerekmektedir. İşlemi yapacak kişinin uzman olması büyük önem taşımaktadır. Kişiler, istedikleri işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirler.

Profesyonellik her alanda önemlidir. Ancak konu sağlık olduğunda bu önemlilik durumu daha da artmaktadır. Bu yüzden de insanların profesyonel kişilerden hizmet alması gerekmektedir. Bu işlem için iyi araştırmalar yapılıp kişinin kendine ve sağlığına uygun alanlarda dolgu yaptırmaları gerekmektedir.

 

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak dolgusu insanların özellikle günümüzde oldukça sık kullandıkları dolgulardan yalnızca biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgular günümüzde oldukça popülerler. Dolgulara eski zamanlardan beri aşinayız. Onların varlığı artık insanları endişelendirmemektedir. Bunun en büyük sebebi ise gelişen dolgu markalarıdır. Dolgular artık çok daha sağlıklı bir biçimde insanların kullanımına sunulmaktadır. İnsanlar, dolguları hem sağlıklı hem de zevkli bir biçimde kullanabilmektedirler. Sorun yaşama olasılığı ise her geçen gün azalmaya büyük bir hız ile devam etmektedir.

Kalıcı dudak dolgusu yöntemi lokal veya genel anestezi ile uygulanabilmektedir. Uygulanacak olan işlemin süresi ise yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. 30 dakika sonrasında birey, dilediği dolgun ve doğal görünümlü dudaklara kolaylık ile ulaşabilmektedir. İşlemin hem kısa sürmesi hem de kolay atlatılabiliyor olması onun kullanım olanağını da arttırmaktadır. İnsanlar, sıklık ile kalıcı dudak dolgusu tercih etmektedirler.

kalıcı dudak dolgusu 

Kalıcı Dudak Dolgusu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak dolgusu işlemi için kişi lokal ya da genel anesteziye tabi tutulmaktadır. İşlem için dudak birleşim noktasından kesi açılmaktadır bu keşiden ise dolgu geçirilmektedir. Böylelikle işlem tamamlanmış olmaktadır. İşlem için yaklaşık 30 dakika bir süre gereklidir.

Kalıcı dolgu işlemi diğer dolgu işlemlerine göre biraz daha zorlayıcı geçebilmektedir. Bu yüzden de kişilerin oldukça dikkatli seçimler yapması gerekmektedir. Dolgu yapılan yerin, dolgu yapan kişinin işlemin ilerleyişinin sağlıklı olabilmesi için büyük bir önemi bulunmaktadır. İnsanların alerjik reaksiyon göstermemeleri için doğru malzemeler seçilmelidir, ciddi alerjik reaksiyonlar bulunuyorsa kişinin bu operasyonu geçirmemesi gerekmemektedir. Dolgu işlemi için doğru ve kaliteli malzeme kullanımı yapılmalıdır.

Kalıcı dudak dolgusu işlemi sonrasında dudakta çeşitli durumlar yaşanması mümkündür. İnsanların yaşadığı durumlar değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi insanda şişlik kimi insanda kızarma gibi çeşitli durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumlar normaldir. Ancak aşırıya kaçması durumlarında önlem almak her zaman iyisidir. Aşırı reaksiyonlarda insanların ilgili kişiler ile görüşüp kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

İşlem sonrasında insanlar yaşamlarına rahatlık ile dönebilmektedirler. İşlem ağır değildir. Son derece hafif olmasının yanında insanların yaşamını olumsuz yönde etkileyecek bir durum söz konusu değildir. Kişi ya da kişiler, diledikleri gibi eski yaşamlarına dönebilir ve istedikleri gibi yiyip içebilirler. İnsanlar, işlerine işlem sonrasında dönebilirler.

 

Kalıcı Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Kalıcı dudak dolgusu için çeşitli olanaklar bulunmaktadır. İnsanların tercihlerine göre çeşitli dudak dolguları seçilmektedir. Böylelikle uygun dudak dolgusu seçilerek yapılmaktadır. Dolgunun kalıcı olması sebebi ile doğru dolgu seçiminin yapılması oldukça önemlidir.

Dudak dolgusu çeşitleri arasında: Afrodit Tipi Dudak Dolgusu, Hera Tipi Dudak Dolgusu, Eros Tipi Dudak Dolgusu ve Venüs Tipi Dudak Dolgusu bulunmaktadır. Bu çeşitlerin hepsinin kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Kimisi dudakları daha çekici yaparken kimi dudaklara daha tatlı bir görünüm verebilmektedir. İnsanlar, istedikleri, beğendikleri dudak yapılarına göre seçimini yapabilirler. Dolgular, doğru kişi ve kişiler tarafından uygulandığı sürece olumlu geri dönüş alabilmek mümkündür.

 

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı dudak dolgusu işlemi diğer dolgu işlemlerine göre daha dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Bu yüzden de yaptırmadan önce iyi düşünüp buna göre hareket etmek gerekmektedir. Çıkartma işlemi ise kolayca halledilebilmektedir.

Kalıcı dudak dolgularını çıkartma işlemi yine bir uzman tarafından yapılmalıdır. İşini bilen kişiler tarafından yapılan işlemlerde herhangi bir sorun yaşanma olasılığı da oldukça düşüktür.

İnsanlar, işlem yaptırmadan önce iyi araştırmalıdır. Araştırmalarına göre de gerekli alanlara gidip işlemlerini yapabilirler.

Sitemizde bulunan diğer dudak estetiği yöntemleri için TIKLAYINIZ…

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.