Hızlı Tırnak Uzatma

A+
A-
Hızlı Tırnak Uzatma

Hızlı Tırnak Uzatma

Hızlı tırnak uzatma nedir? Tırnak uzatma konunda özellikle bayanların çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Tırnaklarınızı uzatmak için güzellik merkezlerine tonlarca para dökmenize gerek yok. Tırnak uzatmanın püf noktalarını, evde nasıl tırnak bakımı yapacağınızı, yenmiş tırnaklarınızı nasıl düzeltebileceğinizi, doğal yolar kullanarak tırnak bakımızı yapmanız için bu yazımızda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Protez tırnak, takma tırnak, tırnak batması, tırnak uzatma, hızlı tırnak uzatma, tırnak bakımı gibi birçok sorunuza bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Tırnaklarınızın Törpülenmesi

Tırnaklarınızı düzenli olarak törpüleyin. Tırnakların uzamasında ilk başlayacağınız nokta tırnak törpülemektir. Tırnaklarınızın kesimi kesinlikle küt olmamalıdır. Küt kestiğiniz tırnaklar hızlı kırılmaya meyillidir ve kolay uzamazlar. İdeal kesim şekli yuvarlak kesim ve yuvarlar törpülemedir. Tırnaklarınızın törpülenmesi kırılmayı azaltmaktadır.

Tırnaklarınızın Nefes Alması 

Oje sürmeyi bütün kadınlar bayılarak yapsa da tırnaklarınızın nefes almaya ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Tırnaklarınızda 2 gün boyunca oje varsa sonraki 2 gün ojesiz kalması bakım aşamasında önemlidir. Bu işlemle tırnaklarınız sararmaz ve sağlıklı uzarlar. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri arasında bu konu önemlidir.

Elde Bulaşık Yıkarken Dikkat Edilmeli 

Hızlı tırnak uzatma etkilerden biride soğuk sudur. Ancak dikkat edilmesi gereken bir noktada ılık olan suyun tırnaklarınızı yumuşatmasıdır. Bu bakımdan ılık su tırnaklarınızın kolay kırılmasına etkendir. Gün içerisinde çok fazla suyla temas eden tırnakları hızlı uzar. Elde çok bulaşık yıkıyorsanız limon suyu kullanmanız tırnaklarınız sertleştirip kırılmasını engeller.

El Kreminin İçeriği Nasıl Olmalı?

Ellerimizde kullandığımız kremleri tırnaklarımıza da sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Hızlı tırnak uzatma yöntemlerinde el kremleri çok önemlidir. Bu kremlerin içeriğinde zeytinyağı veya gliserin olması tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamanı sağlamaktadır.

E Vitamini Kapsülleri 

E Vitamini yardımı ile ellerinize ve tırnaklarınıza bakım yaparak Hızlı tırnak uzatma yönteminde başarılı olabilirsiniz. Eczanelerde bu kapsülleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Masaj yaparak el ve tırnaklarınıza uygulamak tırnak uzamasına yardımcı olacaktır

Oje Altı Baz Kullanın 

Ojelerin alt kısmına mutlaka base coat kullanın.(şeffaf oje) Şeffaf oje kullandığınız takdirde oje kalıntısı olmadan ojelerinizi silebilirsiniz. Bu yöntem tırnaklarınızın daha çok hava almasını sağlayacaktır. Hızlı tırnak uzatma uygulamalarında oje öncesi baz kat kullanımı önemlidir. Ancak kullanılmadığı takdirde tırnak yüzeyinde bozulmalar olabilir.

Protez Tırnak

Son dönemlerde kadınlar tarafından en çok tercih edilen bir uygulamadır. Dipping tırnak veya jel tırnak olarak da adlandırılmaktadır. Tırnaklarınızın üst kısmına sürülen jel koruyucu sonrasında uç kısmına plastik tırnak yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Protez tırnaklar takma olarak yapılan tırnaklara göre daha canlı ve estetik gözükmektedir. Düzenli olarak bakımlarını ihmal etmezseniz uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kullanım açısından en uzun ömre sahip olan protez tırnaklar diğer yöntemlerin aksine daha doğal ve gerçek gözükmektedir.

Uygulama ortalama olarak 1-2 saat kadar sürmektedir. Ek olarak protez tırnakları çıkarmak istediğiniz taktirde özel sıvılar sayesinde hızlı olarak çıkarılmaktadır.

Tırnak Batması  

Tırnak batması, tırnağın tırnak iç kısmına doğru uzanması sonucu oluşan bir sağlık problemidir. Genel olarak ayak baş parmağında oluşmaktadır. Ayak baş parmağınızdaki tırnağınızın kenarlarının iç tarafa doğru kıvrılıp cilde gömülmesi şeklinde oluşur. Ağrı ve enfeksiyon oluşması muhtemeldir. bu bakımdan hızla tedavi edilmesi gerekmektedir. Tırnak batması tedavi edilmediği taktirde şiddetli ağrı ve iltihap oluşmaktadır. Bu problemi takip eden ağrı, şişlik ve ısı artması oluşmaktadır.

Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için hızlı bir şekilde cildiye (dermatoloji) bölümüne baş vurabilirsiniz. 

Tırnak Mantarı

Tırnak mantarı fungus adındaki bakterinin tırnaklarınızın üzerinde enfeksiyon başlatmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu bakteri tırnak üzerindeki herhangi bir boşluktan içeri girerek enfeksiyon başlatmaktadır. Ek olarak küf ve maya tırnak mantarı oluşmasına yol açmaktadır. Tırnak mantarı sarı veya beyaz noktalar şeklinde tırnak uç kısımlarında başlamaktadır. Zaman geçtikçe tırnağınızda  renk değişimi, parçalanma ve kalınlaşma gibi belirtiler oluşmaktadır.

Eğer sizde de bu tarz belirti veya şikayetler varsa tırnak mantarı tedavisi için Dermatoloji ve Podogoloji hizmeti sağlayan kuruluşlara vakit geçirmeden başvurmalısınız.

 

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.