Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

A+
A-
Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu son zamanlarda popüler olan estetik türleri arasında yerini almaktadır. Kişinin yüzünde en çok belirgin olarak duran yapılardan birisi kuşkusuz göz çevresi olmaktadır. Bu noktada gözünüzün etrafındaki morluk, kırışıklık ve bulunan torbalanma sorunları yüzünüzün normalden daha yorgun gösterir. Ve kötü bir görüntü ifadesi göstermesine sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla insanların tercih edebileceği birbirinden farklı estetik işlemleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi göz altı bölgelerine uygulanmakta olan göz altı ışık dolgusudur. Günümüz şartlarında en çok tercih edilen işlemlerden biri olmaktadır.

 

Göz altı ışık dolgusu göz yapısı etrafında bulunan birçok morluk ve kırışıklık sorunlarının giderilmesinde oldukça etkili tedavi yaratmaktadır. Kişinin göz etrafında uygulanarak ışığı yansıttığı ve cilt üzerinde aydınlatıcı etki yarattığı için ışık dolgusu adına almıştır. Bu işlem yalnızca gözaltı bölgeleri için uygulanan bir tekniktir. İçerik olarak sekiz tane amino asit bileşiği vardır. Hiyaluronik asit, üç tane anti oksidan, mineraller, vitaminler içerir. Ve işlem sırasında kişinin ağrı çekmemesini sağlayan lokal anestezik madde bulundurmaktadır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem uygulanmaya geçmeden önce operasyonun daha sorunsuz ilerlemesi açısından kişinin gözaltı etrafına anestezik bir krem uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir rahatsızlık duymadan operasyon tamamlanmış olacaktır. Göz altı ışık dolgusu krem uygulamasından sonra gözaltı bölgesine ışık dolgusu ucu küt olan bir kanül desteği ile enjekte aşamasına geçilir. Gözaltı ve göz yapısındaki bölgeler dolgu malzemesi ile doldurularak tek bir noktadan olacak şekilde giriş yapılmaktadır. Bu işlem sırasında ince iğneler kullanılması da mümkün bir haldedir. Fakat bu kişinin göz etrafında daha fazla belirgin bir şekilde morarma ve şişlik yaratabileceğinden tercih edilmemektedir.

 

Göz Altı Işık Dolgu Seansları

Genel olarak kişi üzerinde uygulanmış olan Göz altı ışık dolgusu işlemi tek seans gibi kısa süreler içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat gerekli olduğu durumlarda kontrole gelen hasta ikinci bir seans uygulanmasını da isteyebilmektedir. Veya yeterli miktarda dolgu enjeksiyonunun yapılmadığı fark edilirse ekstradan işlem yapılmaktadır. İşlem süreleri genelden 15-30 dakika arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında kişinin iyileşme süresi en fazla bir gün olarak bulunmaktadır. Göz altı ışık dolgusu her zaman en kısa süreler içerisinde tamamlanıp kişinin sosyal hayatına devam edebilmesi sağlanmaktadır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

 

Operasyon işleminde tercih edilecek kurum ve hekim seçimi fiyatı yüksek seviyelere çekecek seçenekler olmaktadır. Bu yüzden tam bir net fiyat aralığı verememekle birlikte doktor seçimi ve ışık yönteminin hangi oranda kullanılacağı da farklılıklar oluşturan faktörlerden birisidir. Buna ek olarak işlem görecek olan bölgedeki çukurun, torbanın veya derinin yapısı gibi seçenekler işlem fiyatını doğrudan etkileyecek ayrıntılardır.

Dolgunun malzemesi kalitesi oldukça önemlidir. Ve uygulanacak olan süre gibi etkenler de seans sayısını ve aynı doğrultuda fiyatı etkilemektedir. En doğru bilgiyi almak için işlem görecek olduğunuz kurum ile veya hekim ile doğrudan muayene olarak kesin bilgiler alabilirsiniz.

 

Etkisi Ne kadar Sürer?

Yapılmakta olan Göz altı ışık dolgusu işlemi kalıcı bir uygulama kesinlikle değildir. Dolgu işleminde kullanılan malzeme kişinin vücudunda belirli bir süre sonra eriyerek kaybolacaktır. Bu nedenle uygulanmış olan bir dolgu operasyonu kişinin genetik faktörü, kullanılmış olan dolgu miktarına ve ışık dolgusunun kalitesine göre 1-1,5 yıl arasında sürmektedir. Etkisini kaybetmiş dolgu işlemleri tekrarlanarak daha iyi bir görünüme sahip olunmaktadır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Zararlı Mıdır?

İşlem sırasında uygulanan dolgu malzemesinin içeriği hyalüronik asitten oluşmaktadır. Bu madde kişinin vücudunda doğal olarak üretimi yapılan ve her zaman bulunan bir madde olmaktadır. Bu sebeple uygulandığı takdirde vücut içerisinde herhangi bir olumsuz durum olmaz. Ayrıca reaksiyonu tetiklemediği için ışık dolgusu işlemlerinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra gözaltı ve etrafında meydana gelmiş çökme ve morluk şikayetlerinin nedeni de bu maddenin eksikliği sebebiyle oluşmaktadır.

 

Bu sebeple uygulanmakta olan operasyonun ilk amacı vücuttaki bu eksikliğin onarılması olacaktır. Enjekte edilen maddenin bilinen herhangi bir yan etkisi ve alerjik reaksiyon gösterme özelliği bulunmamaktadır. Bu sebeplerden ötürü uygulanan işlem türünün zararsız olduğunu söyleyebiliriz. Uygulanan işlemden sonra kişinin göz etrafında hafif kızarıklık durumları oluşabilmektedir. Fakat aklınıza herhangi bir sorun gelmesin çünkü bu kızarıklar en fazla 2-3 gün içerisinde kaybolacaktır.

 

Çok nadir olması ile birlikte Göz altı ışık dolgusu sonrasında bir iki hafta kadar sürebilen bir morarma görülmektedir. Bunun sebebi kişinin genetik faktörleri veya göz yapısından kaynaklanmaktadır. Hatta kişide bulunmakta olan enfeksiyon durumundan da kaynaklanabilmektedir. Karşılaşacak olduğunuz olumsuz durumlarda hekiminize en erken şekilde başvurabilirsiniz. Görülebilecek olan bu gibi durumlarda doktorunuz en uygun müdahaleyi yapar.

 

 

Göz Altı Işık Dolgusu Avantajları

Son derece hızlı şekillerde yapılan bir işlem olması sebebiyle en çok tercih edilen operasyonlardan birisidir. Buna ek olarak ameliyat gerektirmeden uygulanabilen estetik operasyonlarından olmaktadır. En belirgin faydalarını sıralamak gerekirse;

 

 

  • Herhangi bir cerrahi müdahale gerekmeden tamamlanması.

 

  • Yapılmakta olan dolgu işlemi esnasında acı ve ağrı hissedilmemesi.

 

  • İşlemin hemen ardından kısa süreler içerisinde etkisini göstermesi.

 

  • Uzun süreli kalıcılık sağlaması.

 

  • Kullanılan dolgu malzemesinin vücudumuzda yer alan bir bileşik olduğundan ötürü herhangi bir zararı bulunmaması.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.