Göğüs Dikleştirme

A+
A-
Göğüs Dikleştirme

Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme işlemleri genellikle hastaların kendi kararları etrafında veya estetik kaygılar yönünden yapılan işlemlerdir. Birçok yöntemi bulunmasının yanı sıra farklı sebeplerden ötürü oluşmasından dolayı tercih edilecek işlem süreçleri de farklı olabilmektedir. Uygulama göreceğiniz hekim ve kurum tarzı değişkenler göğüs dikleştirme sürecinizi olumlu yönden etkileyecektir. Her türlü görüntü bozukluğu sarkma veya boyut gibi seçenekleri rahatlıkla cerrahi müdahaleler etrafında uygulayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra birçok doğal yöntem etrafında da faydalı olabilecek yollar bulunmaktadır. Tabi bunlar ameliyat gibi operasyonların aksine daha uzun sürelerde gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Bu noktada tercih tamamen kendinize kalmış olacaktır. En faydalı yöntem olarak herhangi bir sorun dolayısıyla uzman hekime başvuru yaparak muayene işlemlerinden sonra uygun yanıtlar alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz yöntemi ve tercihi de bu sayede belirlemiş olursunuz.

Göğüs bölgesinde oluşan sarkma problemlerine yol açabilecek birbirinden farklı sebepler bulunmaktadır. Bunlar yaşlanma ile ortaya çıkan nedenler, hızlı bir şekilde kilo alıp verme ve emzirme gibi durumlardan ötürü daha yaygın bir hale gelmektedir. Uygun şekilde belirlenen ameliyatlar etrafında daha iyi bir görüntüye sahip olmanız mümkün bir haldedir. Bu ameliyat esnalarında farklı cerrahi müdahaleler uygulanmaktadır. Bunlar yalnızca göğüs bölgesinin çevresinden oluşturulacak bir kesi işlemi ile yapılabilmektedir.

Fakat bazı durumlarda da göğüs bölgesinin alt kısmındaki bölgeye düz bir kesi işlemi ya da ters t adı verilen bir cerrahi operasyon ile yapılabilmektedir. Uygulanacak olan tekniklerin daha yararlı bir şekilde gözükebilmesi açısından işlem görecek alanın elastikiyetisi oldukça önemli görülmektedir. Daha sarkık olan göğüs tiplerinde teknikler daha farklı bir hale gelebilmektedir.

 

 

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Yaşamış olduğunuz herhangi bir sarkma problemlerinde uygulayabileceğiniz farklı metotlar bulunmaktadır. Bunlardan en sağlıklısı ve uzun vade kalıcı çözüm yaratacak olanı elbette ki cerrahi operasyonlar olmaktadır. Bu ameliyat türleri genel olarak iki farklı yöntem etrafında uygulanmaktadır. Göğüs ölçüsü küçük olan hastalarda cilt bölgesi altından silikon yerleştirilerek işlem tamamlanır. Göğüs kısmı daha büyük olan hastalarda meme dokusu kısmı çıkarılarak daha dik bir görüntü elde edilir. Bu işlemlere ek olarak asimetrik bir görüntü var ise ortadan kaldırılır ve göğüs dikleştirme başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Göğüs dikleştirme ameliyat sürecini başlatmak için tercih etmiş olduğunuz bir sağlık kuruluşuna ve hekime başvurmanız ile başlayacaktır. Uygun kontroller etrafında muayene süreci başlayarak göğüs bölgesi kontrol edilir. Oluşmuş olan sarkma seviyesi tespit edilip uygulanacak işleme karar verilir. Hastanın nasıl bir görüntüye sahip olmak istediği sorularak buna göre devam edilir. Bu işlemler görüntünüzü yansıtacağından ötürü oldukça sağlam kararlar vermeniz faydalı olacaktır. İşlem göreceğiniz hekim sizin vermiş olduğunuz ayrıntılar kapsamında bir görüntü simülasyonu hazırlayarak size sunar.

Bu modeli beğendiğiniz takdirde diğer sürece geçilmiş olur. Ameliyat süresince hasta genel bir anestezi etrafında acı çekmemesi açısından uyuşturulur. Göğüs dokusu şekillendirilir büyük olanlarda doku çıkarılır, küçük göğüs tiplerinde ise silikon bir protez işlemi uygulanır. Gerekli görüldüğü takdirde fazla deri alınır ve operasyon başarılı bir şekilde Göğüs dikleştirme tamamlanmış olur.

Ameliyat süreleri genel olarak 2 ile 3 saat arasında değişiklik göstermektedir. Süre farklarının oluşmasındaki en büyük etken göğüs bölgesinde uygulanacak işlemin büyüklüğüne göre artmaktadır.

Göğüs dikleştirme işlemi tamamlandıktan sonra hasta uygun koşullar etrafında kontrol edilerek aynı gün taburcu edilmesi sağlanır. Bu sayede sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrasında göğüs bölgesi ve etrafında ufak seviyelerde şişlikler gözlenebilmektedir. İlk haftanın ardından bu şişlikler gözle görülür derecede kaybolmaya başlayacaktır. İşlem gören göğüs bölgesi daha dik ve yukarı bir pozisyonda görünebilmektedir. İlerleyen süreçte doğal halini alarak istenilen görüntüyü almış olacaktır.

 

Göğüs Dikleştirme Yöntemleri

Küçük veya büyük göğüs sorunlarından ötürü kişiler daha dik bir görüntü elde etmeyi isteyebilmektedir. Bu sebepten uygulanabilecek birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunların en yaygın olanı cerrahi müdahale operasyonları etrafında gerçekleşen işlemler olmaktadır. Başvurmuş olduğunuz sağlık kuruluşunda uygun görülen ameliyat işlemleri sonrasında istediğiniz görüntüye kısa sürelerde sahip olabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise doğal ve bitkisel çözümler olarak sıralanmaktadır. Daha acısız ve herhangi bir kimyasal madde kullanmadan sonuçlar görebilmeniz sağlanmaktadır. Bitkisel karışımlar kullanarak düzenli şekillerde kullanıma geçtiğinizde etkisini rahatlıkla görebilirsiniz. En sağlıklı ve yararlı olanı ise yapabilecek olduğunuz spor egzersizleri etrafında uygulanabilecek çözümler olmaktadır. Belli başlı göğüs hareketlerini uyguladıktan sonra göğüs dikleştirme belli oranlarda gözle görülür derecede ortaya çıkacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus düzenli şekillerde spor aktivitelerini yerine getirmek olacaktır. Beslenme planınızı düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra yararlarını zamanla görmüş olursunuz.

Farklı bir yöntem olarak kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi buz masajı olmaktadır. Göğüslerinizin daha sıkı bir şekilde yukarı şekilde kalkmasında doğal bir etkisi bulunmaktadır. Soğuk bileşenler devreye girdiğinde dokulardaki kasılmalar etrafında göğüs bölgesi de yukarı şekilde hareket edecektir. Birkaç buz küpü alıp göğüs bölgesi etrafında dairesel biçimlerde hafif masaj uygulayabilirsiniz. Uzun süreler olmamak kaydıyla bir iki dakikalar aralığında yapmanız yeterli olacaktır.

 

göğüs dikleştirme, bitkisel göğüs dikleştirme

Bitkisel Göğüs Dikleştirme

Acısız ve son derece uğraş gerektirmeyecek yöntemlerden biri olarak bitkisel çözümler göğüs bölgesindeki sarkmaların önüne geçmektedir. Kullanabileceğiniz birbirinden farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki en çok kullanılan bitki türlerinden aloe vera olmaktadır. Cildi yenileme özelliğine sahip olan aloe vera güzel haline getirilip göğüs bölgenize sürdükten 10 dakika boyunca nazik ve dairesel şekillerde masaj yaparak uygulanır. Masaj işlemini bitirdikten sonra 10 veya 15 dakika daha beklemeniz gerekecektir. Ilık bir suyla yıkayıp kurulayabilirsiniz.

Bu yöntemden en etkili ve faydalı şekillerde yararlanmak istiyorsanız haftada 4-5 kere tekrarlamanız gerekecektir.

Bitkisel Göğüs Dikleştirme yapabilmek açısından faydalı yöntemlerden biri de yumurta sarısı ve salatalık olmaktadır. Yumurta sarısında göğüs tiplerinde oluşan sarkmaların önlenmesine yarayacak protein ve vitaminleri barındırmaktadır. Salatalıkta ise cildin doğal bir şekilde rengini açacak özellikler bulunmaktadır.

Bitkisel Göğüs Dikleştirme uygulamasındaki diğer bir yöntem ise çemen otu olacaktır. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz çemen otu tozunu bardağınıza çay kaşığı kadar koyarak kalın ve koyu bir kıvam bulana kadar su ile ekleyip karıştırabilirsiniz. Karışımı elde ettikten sonra göğüs bölgelerinize hafif masaj yaparak 5-10 dakika aralıklarla bekleyebilirsiniz. Aynı işlemi haftada 2 veya 3 kere olmak kaydıyla tekrarlayabilirsiniz.

Kullanabilecek olduğunuz diğer yöntemlerden birisi zeytinyağı olacaktır. Doğal bir antioksidan etkisi yarattığından ötürü göğüs bölgelerindeki sarkmaları engelleyebilecek imkanları barındırmaktadır. Göğüs bölgenize hafif masaj yoluyla yedirerek 10-15 dakika boyunca uygulayabilirsiniz. Bu tekniği haftada 4-5 defa olmak şartıyla tekrarlayıp her türlü sarkmanın önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

 

Göğüs Dikleştirme Fiyatları

Bu ameliyat yöntemleri kozmetik ve estetik yönlerden yapıldığından ötürü herhangi bir devlet kurumu veya sigorta tarafından karşılanma durumu olmamaktadır. Kendiniz belirlemiş olduğunuz bir sağlık kuruluşunda ameliyat işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem ücretini hasta kendi cebinden sağlamaktadır. Ödeyecek olduğunuz ücret miktarları birkaç farklı seçeneklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunda rol oynayan belli başlı etkenler göğüs bölgesindeki yağ dokusu veya işlemin farklılığı gibi olmaktadır.

Göğüs dikleştirme için genel bir ortalama verilmek gerekirse 40.000 TL ile 50.000 TL aralığında olabilmektedir. Bu fiyatlara yakın olarak göğüs büyütme ameliyatı da yaptırabilirsiniz. Verilmiş olan ücret oranları genel bir ortalama olduğundan ötürü daha yüksek veya daha düşük oranlarda da olabilmektedir. En doğru fiyatları alabilmek açısından işlem göreceğiniz kurum ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.