Gençlik Aşısı Nedir ? Ne İşe Yarar?

A+
A-
Gençlik Aşısı Nedir ? Ne İşe Yarar?

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, deri altına nemin hapis edilmesi işlemidir. Yani deri altını sıvı yoluyla nemlendirilip yüzü daha genç bir hale getirmeye denir. Gençlik aşısı son yıllarda önem kazandığı için çoğu insanda bu işlemin var olduğu görülmektedir.

Gençlik aşısı yaptırmadaki amaç genç bir yüze ve canlı bir cilde sahip olmaktır. Günümüzde çoğu insan yüzünde bulunan kırışıklıklardan ve derilerindeki cansız görünümden rahatsız olmaktadır. Bunun için gençlik aşısı en ideal işlem olarak görülmektedir. Özellikle insanlarda, yaş aldıkça yüz hatlarında belirgin bir şekilde kırışıklık meydana gelmeye başlamaktadır. Genç halleri gibi dolgun, canlı ve parlak cilt yavaş yavaş çökmeye ve kırışmış bir hale gelir. Elbette çoğu insan bu yüzden yaşlanmak istemez. Çünkü cilt birçok insan için çok anlam ifade etmektedir.

Cilt yaş aldıkça genelde içerisinde bulunan vitaminleri, mineralleri ve nemi kaybetmeye başlar. Bunun sonucunda yüzde kırışıklık adı verilen ince veya kalın çizgiler oluşmaya başlar. Bu çizgiler genelde ilk önce göz çevresi, dudak ve burun kenarlarında sık sık rastlanmaktadır.

Gençlik aşısı da bu kaybedilen nemin, vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi ile cilde geri kavuşturulmasını sağlamaktadır. Ancak bu aşı ile ilgili bazı önemli hususları bilmek gerekir.

Kırışıklık problemi yalnızca yaş ilerledikçe oluşan bir durum değildir. Kuru göz çevresine ve kuru bir cilde sahip olan birçok genç insanın bu durumla karşılaştığı görülebilir. Elbette gençlik aşısı dışında daha basit yöntemler vardır. Ancak gençlik aşısı gibi kalıcı oldukları söylenemez. Genellikle bu karışıklıklar giderilmek için bir çok insan nemlendirici veya krem ürünlerine başvurmaktadır. Bu ürünler her ne kadar etkili olsa da  kısa süreli bir etkililik söz konusudur. Bu yüzden gençlik aşısı yaptırmak daha mantıklıdır.

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

  • Gençlik aşısı yüze daha dolgun bir görünüm sağlamaktadır.
  • Esnek bir cildin oluşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Çevresel faktörlerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerin daha az etki etmesini sağlamaktadır.
  • Ciltte oluşan kırışıklıkları azaltır ve genç bir görünüm sağlar.
  • Cildin normale oranla daha yavaş yaşlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Ciltteki nem kaybının giderilmesine ve böylelikle canlı bir yüze sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Gençlik aşısı yaptırılırken yüzde herhangi bir yan etki yaratmaz. Çünkü enjekte edilen sıvı vücutta bulunan sıvılar ile bire bir uygunluk göstermektedir. Bunun için vücut herhangi bir reaksiyon göstermez.
  • Gençlik aşısı yaptırmak diğer işlemlere göre daha acısız ve hızlı yapılan bir işlemdir. Genellikle bu işlem 2-3 seans içerisinde sonra ermektedir.
  • Uzun süreli etkililik sağladığı için hem hastaların bütçesini zorlamaz hem de rahatlık sağlar.
  • Gençlik aşısı yirmi yaş ve üzerinde olan tüm bireylerin yaptırabileceği bir işlemdir.

 

Kimler Gençlik Aşısı Yaptırabilir?

Gençlik aşısı yirmi yaş ve üzeri olan herkesin yapabileceği bir işlemdir. Bunun dışında kronik hastalıklarına, cilt hastalıklarına sahip olan kişiler dışında herkesin tercih edebileceği bir uygulamadır. Ancak burada en önemli nokta ise alerjik reaksiyonların var olup olmadığıdır. Bazı insanların enjekte edilen sıvıya karşı hassasiyeti bulunabilir. Bu durumda olan kişilerin işlemi yaptırmadan önce böyle bir rahatsızlığa sahip olduklarını doktorlarına bildirmelidir. Aksi durumda farklı sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Yaptırılır?

Bu aşı en çok cildin en canlı halinin kazandırılmasında kullanılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde cilde çok doğal bir canlılık katılır. Genellikle gençlik aşısı otuzlu yaşlardan sonra gerçekleştirilen bir işlemdir. Çünkü otuzlu yaşlardan sonra yüzün sahip olduğu esneklik ve canlılığı kaybolur.  Dolgun cilt yavaş yavaş eski halini kaybetmeye başlar. Çoğu insan da bu durumdan rahatsızlık duyar. Bu durum yalnızca yaşlanma durumda gerçekleşmez. Aynı durum kuru yüze sahip olan insanlarda da sık sık oluşur. Yani burada önemli olan yaş değil cildin durumudur.

Bazen yirmili yaşlardan itibaren de bu durum başlayabilmektedir. Bu durumlarda çoğu insan botoks ve gençlik aşısı yaptırmaktadır. Ancak son zamanlarda botoksun yanımda gençlik aşısı işlemleri yapılmaktadır.

Yani botoksun yüzü gerdirmesiyle birlikte yüze canlılık katması için yüze aşı işlemi gerçekleştirilir. Aşının yapılmasının amacından biri ise botoks işleminin uzun ömürlü olmasıdır. Çünkü gençlik aşısı uzun süre kalıcı olan bir işlemdir.

Bu yüzden botoks işlemiyle birlikte yapıldığında ise yüzdeki canlılık daha kalıcı ve daha güzel olur. Bunun sayesinde canlı, parlak ve esnek bir cilde sahip olunur.

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Hangi Hastanelerde Yapılır?

Gençlik aşısı özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Çünkü bu işlemin yapılması zorunlu veya acil olmadığı için devlet tarafından karşılanmaz. Yani zorunlu olmayıp tercihe bağlı olduğu için özel hastanelerde gerçekleştirilen bir işlemdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ise hangi özel hastanede yaptığınızdır. Çünkü her hastane güvenilir olmayabilir. Bu yüzden aşı yapacağınıza karar verdikten sonra iyi bir araştırma gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bir diğer nokta ise hangi uzman doktor tarafından uygulama yapılacağıdır. Her uzman doktor gençlik aşısı veya botoks işlemini gerçekleştirmek için uygun olmayabilir. Hastaları ile iyi bir iletişim kuran, istediğinizi anlayan bir hekimle bu işlemi yaptırmanız daha iyi olacaktır.

Doktorunuzun seçimi  konusunda başkaları ile danışmanlık yapabilirsiniz. Doktorunuzun daha önce işlemlerini araştırıp gözden geçirebilirsiniz. Böylece hem içiniz rahat olur hem de doğru doktoru bulduğunuza emin olabilirsiniz.

İşlemi yaptırdığınız hastanenin hijyenik ve temiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde aşı işlemini yaptırırken çeşitli enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski oluşabilir. Önceden işlem yapılacak yeri ziyaret edebilir veya hastane hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında yüzünüze en uygun olan işlemi tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü yüzünüze uygun olmayan bir işlem olursa sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden doktorunuzla birlikte iyi bir planlama yapmanız gerekmektedir.

 

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı yaptırılmadan önce ve doktor uygulama yapmadan önce iyi bir planlama yapması gerekmektedir. Yüzünüzde hangi bölgelere uygulamanın yapılacağı karar verilir. Karar verildikten sonra uygulamaya başlanmaktadır.

Öncelikle hastanın yüzünün uyuşturulması için yüze uyuşturucu krem sürülür. Kremin etkisini göstermesi için 20 ya da 30 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Bekleme yapıldıktan sonra yüz tekrar temizlenir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra küçük iğneler yardımıyla uygulama yapılacak yerlere serum enjekte edilir. İşlem böylece sonlanır.

İşlem sonrasında elbette kızarıklıklar, hafif ağrı ya da yanmalar oluşabilir. Bu durum iki ya da üç günde geçecektir. Geçmemesi durumunda doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

 

Gençlik Aşısı Fiyatları Ne Kadar?

2022 senesinden itibaren gençlik aşısı fiyatları artış göstermiştir. Çünkü çoğu şeyin pahalanması ile bu işlemde biraz yükselişe geçmiştir. Ancak burada net bir rakam verilmesi mümkün değildir. Çünkü her hastanenin kendine göre bir fiyat listesi ve kriterleri vardır.

Aynı zamanda her doktorun da yaptığı işlemin fiyatlandırması vardır. Bunun yanında fiyat farkının bir diğer nedeni ise yapılan işlemlerin farklılıklarıdır. Bu farklılıkların yaşanmasının sebebi her bir hastanın farklı işlemlere sahip olmasıdır. Yada farklı cilt tipine sahip olmasıdır.

Çünkü gençlik aşısı kişiye özel olarak uygulaması yapılan bir operasyondur. Bundan dolayı hastaneden hastaneye veya doktordan doktora göre farklılık olması çok doğal bir durumdur.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.