Gamze Estetiği

A+
A-
Gamze Estetiği

Yüzünüze güzel ve sevimli bir görüntü katan gamzeler bazı milletlerde şanslı olduğunuzun göstergesi olarak kabul edilmektedir. Gülmenizi kusursuz hale getiren gamzelerinizin olmasını istiyorsanız eğer Gamze estetiği ile bu mümkündür.

Dünya güzellik standartlarında yer alan ve size çekicilik kazandıran gamzelere bu estetik yöntemle kavuşmanız mümkün.

Anatomik yapı açısından bir kusur sonrası oluşan gamzelerin kişiye güzellik ve çekicilik kattığı ve ek olarak genç bir ruh yapısına sahip oldukları, neşeli oldukları ve genç bir yüz yapısına sahip oldukları gerçektir.

Gamze Nedir?

Gamze oluşma sebebi yüzünüzdeki “zigomaticus” kasının gelişmesinin sorunlu olmasıdır.

Aslında gamze kısa yapıda olan kasların ismidir. Ek olarak gamze sadece yüzünde değil vücudunuzun farklı bölgelerinde de oluşabilir. Ancak farklı yerlerde oluşan gamzeler görünür yerde olmayabilir bu yüzden yüzde oluşan gamze daha özeldir.

gamze estetiği
Gamze Estetiği Nedir?

Gamze estetiği cerrahi bir uygulamadır. Gamze dokusuna destek olan kasa hasar verilerek uygulanmaktadır.

İnsanların ihtiyaç ve isteklerine göre şekillenen estetik uygulamalar, bu tarz çekiciliği arttıran estetik yöntemlere de çözüm sağlamaktadır.

Don dönemlerde sıklıkla tercih edilen gamze estetiği bayanlarda yanak, erkeklerde ise çene gamzesi olarak 15 yada 20 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bunlara ek olarak popo üst kısmına yapılan gamzelerde son dönemlerde fazlasıyla tercih edilmektedir.

Gamze estetiği bütün seçeneklerde kişiye özel bir şekilde oluşturulmaktadır. Yanak bölgesinde tercih edilen gamze estetiği derinizin alt bölgesinin kaslarınıza sabitlenmesiyle yapılmaktadır. Popo üzerinde yani bel gamzeleri ise derinin altındaki dokunun azaltılmasıyla oluşmaktadır.

Yüz bölgesinde tercih edilen gamze estetiği tek taraflı veya iki taraflı yapılmaktadır. Popo üzerindeki bel gamzeleri ise vücut şekline uygun olarak iki taraflı yapılır.

gamze estetiği

Gamze Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Yeni moda olan gamze estetiği, yanakta iki farklı şekilde oluşturulmaktadır.

Kişi istediği taktir de sürekli belirgin şekilde olan gamzeler yada sadece gülüş sırasında oluşan küçük şirin gamzeleri tercih edebilmektedir.

Gamze estetiği uygulaması lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Uygulamayı yapan cerrah ile görüş belirterek gamzelerin yerini belirliyebilirsiniz.

Ağızın iç tarafında yapılan küçük kesiler yardımı ile ağızın iç tarafındaki ıslak olan deriden ve yanağınızın iç kasından parça alınarak o bölgede bir zayıflama sağlanır. Sonrasında açılan kesi tekrar dikilir.

 

Gamze Estetiği İçin Uygun Kişiler

Bu estetik uygulamaherkes tarafından rahatlıkla tercih edilmektedir. Gamze estetiğinde ne çok tercih edilen bölge yüzdür. Gamze estetiğini en çok kadınlar tercih etmektedir. Erkekler için en çok çene gamzesi tercih edilmektedir. Gamze estetiği kişilerin daha sevimli, çekici ve daha yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

gamze estetiği

 Uygulama Sonrası

Hastaya ameliyat günü sonrasında yumuşak gıdalar tercih etmesi önerilmektedir. Gamze estetiği ameliyatı sonrası ortalama olarak 1 hafta boyunca ödem ve hafif derecede morluk oluşabilir.

Gamze estetiği uygulaması sonrasında ilk bir kaç gün ağrı oluşmaktadır. Oluşan ödem giderildikten sonra, gülümseme sırasında ortaya çıkan gamzeler oluşmaktadır. Bazı durumlarda uygulama sonrası hemen gamzeler gözlenmektedir. Sonrasında sadece gülme sırasında oluşan en doğal halini almaktadır.

 

Gamze Estetiği Sonrası Eskiye Dönüş Mümkün Mü?

Bu uygulamanın size sağlandığı avantajlardan biride istemediğiniz taktirde eskiye dönüş sağlamasıdır. Gamze estetiğini beğenmediğiz ya da yakışmadığını düşünürseniz eğer ufak bir operasyonla eski halinize dönebilirsiniz. Genel olarak gamze estetiği birçok kişiye yakışsa bile kendinizde bu uygulamayı beğenmeye bilirsiniz. Bu uygulamanın geri dönüşü mümkün olduğu için hastalar rahatlıkla tercih etmektedir.

Gamze Estetiği ile Venüs Gamzesi Uygulaması

Venüs estetiği güzel gözüktüğü kadar hoş bir görümde kazandırmaktadır. Ayrıca küçük bir ayrıntı olsa bile çekici durmaktadır. Bu gamzeler bel çukurunun sembolleridir. Ve bazı insanlarda doğuştan vardır. Çoğu insan bu bel gamzelerine sahip olmak istemektedir. Bu gamze estetiği sayesinde bel bölgenize simetrik olarak Venüs gamzelerini yaptırmanız mümkündür. Bu tür yapılan gamze estetiği gençler arasında oldukça popülerdir. Düşük bel tercih edenler Venüs gamzesi uygulamasnı sıkça tercih etmektedirler. Bunlara ek olarak ünlülerde çoğunlukla venüz gamzesini tercih ederler.

Venüs gamzesi lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Ortalama ameliyat süresi 15-20 dakikadır. Uygulama sırasında derinin alt kısmında bulunan yağ dokusu inceltilerek Venüs gamzesi oluşturulmaktadır.

Gamze Estetiği Ne Kadar Riskli ?

Gamze estetiği öncelikli olarak cerrahi bir operasyondur. Bu sebepden dolayı kanama veya enfeksiyon riski taşımaktadır. Kişideki yeterli olmayan doku mevcutsa gamze oluşumu sağlanamaya bilinir. Ya da hastada çok fazla doku var ise uygulama yapılan bölgede sürekli bir çökük görünümü oluşmaktadır. Ve doğal gözükmez.

Bu nedenlere rağmen yeni uygulanan teknikler sayesinde gamze estetiği oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaya devam etmektedir.

Operasyondan sonra ağrı, morluk veya şişlik olması gayet normaldir. Uygulama sonrası mutlaka hastaların doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

 

Gamze Estetiği Hakkında Bilmesi Gerekenler

Gamzeler genel olarak bazı insanlarda doğuştan oluşmaktadır. Gülerken veya konuşurken yaptığımız mimiklerle beraber ortaya çıkmaktadır. Mimik kaslarında olan boşluklarda yer alan gamzeler estetik türleri arasında gamze estetiği uygulamasıyla yapılmaktadır.

Size yanak, çene veya kalça bölgenize gamze estetiği yaptırmak istiyorsanız bu alanda uzman bir hekime danışmalısınız. Ve uygulama hakkında detaylı bilgi almalısınız.

Gamze estetiği yaptırdıktan sonra beğenmediğinizi veya yüz yapınıza uymadığını düşünmeniz durumunda bu uygulamadan kolayca vaz geçebileceğinizi bilmeniz önemlidir.

Web sitemizde bulunan diğer estetik yöntemleri için Tıklayınız

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.