G5 Masajı Nedir? Ne İşe Yarar?

A+
A-
G5 Masajı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda size son zamanlarda oldukça popüler olan G5 Masaj’ dan bahsedeceğiz. Cerrahi bir operasyon veya cildinde herhangi bir kesi istemeyen bayanların tercih ettiği G5 Masaj ile selülitlerden kurtulmanız ve aynı anda sıkılaşma sağlamanıza yardımcı olan G5 Masajı ile ilgili bir çok sorunuzun cevabını yazımızda bulacaksınız. Bu yazımızda size G5 Masaj, G5 Masaj Nedir, g5 masajı sonrası nelere dikkat edilmeli, g5 masajı yorumları, g5 masajı nasıl yapılır,g5 masajı ne zaman etkisini gösterir gibi birçok sorunuzun cevabını vermeye çalışacağız.

G5 Masajı Nedir? Ne İşe Yarar?

G5 Masaj en sade anlatımıyla birçok yönteme alternatif bir selülit tedavisidir. Kan akışının hızlanmasına bağlı olarak gerçekleşen bu işlem aynı zamanda spazm üzerinde de etkili olmaktadır. Fakat bu işlemin önceliklli amacı selülit tedavisidir. Günümüzde kadınların estetik konusunda en çok kaygı duydukları konulardan biride selülittir. Bu bakımdan selülit tedavi yöntemleri kadınlar tercih ettiği ilk uygulamaların başında G5 Masajı gelmektedir.

Birçok uygulanan selülit tedavisi yöntemi her kişide farklı bir düzeyde etki göstermektedir. Fakat G5 Masaj tedavisi hem hızlı hem de çok kısa bir sürede etki sağlamaktadır. Bu bakımdan tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

Hastanelerde, kilinikte veya özel estetik merkezlerinde uygulanan bu yöntem sayesinde selülitlerde ciddi oranda bir azalma ve ek olarak da bölgesel düzeyde bir sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

G5 Masajı İle Bölgesel Zayıflama Mümkünmüdür?

G5 masajı çoğunluk olarak selülit tedavisinde tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama yağ yakımında fazlasıyla etkili olduğu için bölgesel olarak zayıflamada da etkili olduğu tartışma konuşur.

Bu işlemi yapan uzmanlar G5 masajı sayesinde bölgesel zayıflamanın da mümkün olduğunu belirtmektedirler. G5 Masajı selülitlerin azalmasını sağlarken aynı anda bölgesel sıkılaşmada sağlamaktadır. Bu sıkılaşmaya paralel olarak uygulanan bölgede incelme görülmektedir. Ve bu masaj sayesinde ödem atmanızda sağlanmış olur. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kas spazmlarında da oldukça etkilidir.

G5 masajı yapılan bölgedeki kan dolaşımını düzenler. Bu sayede bölgedeye hızlı bir şekilde iyileşme ce canlılık kazandırır. Kan dolaşımının düzelmesiyle kaslarınız rahatlar ve vücudunuzda olan yorgunluk hissi ortadan kalkar. Kronik olarak yorgunluktan şikâyetçi olan kişiler için G5 Masajı vazgeçilmezdir.

G5 Masajı Nasıl Yapılmaktadır?

En çok merak edilen konulardan birisi de “G5 masajı nasıl yapılır?”

G5 Masaj yapılışı öncelikli olarak G5 masajına ismini veren G5 isimli bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır.

Bu cihaz vücudunuzda titreşimsel hareketler gerçekleştirmektedir. Ve bu hareketler sayesinde yapılan bölgede masaj etkisi oluşturmaktadır.

Titreşim hareketleri yardımıyla cilt üzerinde bir itme etkisi oluşur. İşte bu etki hücreleri uyarıp bölgede bir sıkılaşma oluşturur. Bu masaj aletinin her cilde özel farklı bir başlığı bulunmaktadır. Bu başlıklar kişiye özel G5 Masajını yapılmasını etkin kılar.

G5 Masajı yapılırken kol, bacak, kalça bölgelerinize özel bir krem sürülmektedir. Bu krem bölgedeki yağ yakımını arttırmak için oldukça etkilidir. Ortalama olarak G5 Masaj  30 ile 45 dakika arasında sürmektedir. Bu masajdan maksimum seviyede etki olmak için tek seans yeterli olmaz. Tam anlamıyla faydalanmak için en az 10 seans bu uygulamayı yaptırmanızda fayda vardır.

 

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Bu masajının faydalarının başında vücudunuzda bulunan selülitler gelmektedir. G5 Masajı sayesinde bu selülitlerden rahatlıkla kurtulmanız mümkündür. Bazı durumlarda ne kadar spor yaparsanız yapın veya beslenmenize çok dikkat etseniz bile selülitlerden kurtulmanız mümkün olmamaktadır. Bu durumda G5 masajı devreye girmektedir. Herhangi bir kesi ya da cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan bu masajı rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Bu uygulama ayrıca diğer yağ yakma yöntemleri olan drenaj, endopeel ya da soğuk lipoliz uygulamasıyla aynı anda kullanılmaktadır. Özetle G5 Masajının size sağlayacağı faydalar;

 

 • Ağrılarınızda azalma
 • Kan dolaşımı düzenlenmesi
 • Yağ yakım oranının artması
 • Bölgesel olarak zayıflama sağlanması
 • Stres azalması
 • Kronik yorgunluğun giderilmesi
 • Selülit görünümünün azalması
 • Cildinize sıkılaşma
 • Estetik bir görünüm sağlanması
 • Kas spazmlarının giderilmesi

 

G5 Masajı Zararları ve Yan Etkileri

Öncelikli olarak G5 Masajı uygulanırken herhangi bir cerrahi müdahale veya kesi kullanılmaz. Bu bakımdan işlem sırasında herhangi bir enfeksiyon riski veya yan etkisi yoktur. Bu yöntem son derece güvenlidir. Herhangi bir acı veya ağrı hissetmeden selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Ve tabi ki bu işlem alanında uzman kişiler tarafından ve mutlaka güvenli merkezlerde yapılmadır. Bu işlemi bilmeyen ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalarda istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Eğer varis probleminizde varsa yanlış uygulama neticesinde kanama riskide oluşmaktadır.

Bu nedenlerde tercih edilen merkez ve uygulama yapacak olan kişinin uzmanlığı mutlaka değerlendirilmelidir. G5 Masajı tercih etmeden önce mutlaka doktorunuza danışıp onay almayı unutmayın.

 

 

 

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. yade dedi ki:

  çok faydalı

 2. pelin dedi ki:

  yaptırdım memnunum

 3. aslı dedi ki:

  herkeze tavsiye ederim

 4. yasemin dedi ki:

  işe yarıyor

 5. yasmin dedi ki:

  detaylı bir yazı olmuş. bende yaptırdım memnunum.

 6. asmina dedi ki:

  güzellllll

 7. fatma dedi ki:

  açıklayıcı

 8. jale dedi ki:

  teknolojik birşey. denemek lazım

 9. gül dedi ki:

  favori masajım

 10. gül dedi ki:

  favori masajım herkeze tavsiye derimmmm