Fransız Askısı Nedir? Kimler Yaptırır?

A+
A-
Fransız Askısı Nedir? Kimler Yaptırır?

Fransız Askısı Nedir?

Son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelmekte. Günümüzde öne çıkan yüz gerdirme yönteminde ilk tercih olan Fransız askısı son dönemde bütün herkesin merak ettiği bir estetik uygulamadır. İlk olarak herhangi bir operasyon gerekmediği için bu Fransız askısı çok dikkat çekiyor. Bunların haricinde, yüzünüzün sarkmış ve yaşlı görünümü yüksek oranda gideriyor. Bu estetik operasyonun temeli özel olarak imal edilen ipler ile yüzün gerdirilip sıkılaştırılması işlemine dayanır. Kişi sağlığına hiçbir şeklide zarar vermeyen silikon içerikli bu ipler çok uzun süre yüzünüzde rahatlıkla kalır. Son zamanlarda bütün ünlülerin yaptırdığı bu operasyon şu anda en meşhur yüz gerdirme operasyonlarından birisidir.

Fransız askısı herhangi bir cerrahi ameliyat yaptırmadan uygulanır. Yüzünüze ve cildinize daha genç ve sağlıklı bir görüntü kazandırmak isteyen kişilerin yaptırabileceği popüler uygulamalardan ilkidir. Kadın ya da erkek bireyler bu riski olmayan ve etkili yöntemi tercih edebilirler.

Fransız askısını tercih eden herkes bu operasyon ile yüzünde oluşan yaşlanma belirtilerini fazlasıyla erteleyebiliyor. Fakat bazen yüz felci ya da bazı hastalıklardan ötürü yüzünün formu deforme olan kişiler de bu yöntemi tercih ediyor. Bu operasyon yüz felci geçiren hastaların yüzünü de daha iyi bir duruma gelmesini sağlıyor.

Cerrahi Yöntemler ve Diğerlerinin Farkı

Cerrahi uygulamalar ile yani kesikler yapılan estetik uygulamalar uzun zamanlı ve en fazla etkili estetik operasyonlar olarak tercih edilir. Bunlar haricinde olan estetik operasyonlar ise etkisi az ve kısa sürelidir. Fakat son zamanlarda diğer uygulamalar konusunda farklı gelişmeler olmaktadır. Bu operasyonlardaki gelişmelerden biri Fransız askısı uygulamasındaki gelişmedir. Hem ücreti, hem risk faktörleri, hem de uzun zaman alan iyileşme süresi gibi faktörler ile cerrahi operasyonları tercih etmek istemeyen hastalar bu operasyonları tercih eder. Sonuçları ve daha etkili bir operasyon olması konusunda da cerrahi uygulamalar ile yarışacak bir yöntemdir.

İplerle Nasıl Genç Olunur?

Yaşlanmak insan hayatında olan doğal bir zamandır. Ve er ya da geç sonunda bütün bireyler bunu kabul edip, sonuçlarıyla beraber mutlu olmaya çalışır. Ama mümkün olduğunca yaşlanma süreçlerini geciktirmek için de çalışırız. Çünkü aşağı yönde sarkan bir cilt sadece yaşlı gözükmek değil aynı anda yorgun ve mutsuz gözükür. Ayrıca ek olarak kolajen dengesi ve elastikiyeti yok olmuş bir yüze müdahale bulunmamız gerekir. Kendi durumunda bıraktığımız zaman olması gerekenden daha hızlı bir şekilde sarkma ve bozulma olabilir. Fransız askısı operasyonunda kullanılan ipler içi polyester kaplı ve dışı ise silikon kaplıdır. Sağlık açısından herhangi bir zararı olmadığı için bulundukları yerde cildnize kolajen salgılar. Ve genç görünmesi için etkide bulunur. Asma, çekme ve düzeltme gibi seçenekleri yerine getiren bu operasyon ciltteki sarkmaları düzeltir. Sarkmalar toparlanıp yüzün ovalinin duruşunu korunmasını sağlar. Yüksek miktarda oval şekil sağlanan bir yüz çok fazla genç ve sağlıklı gözükmeyi sağlar.

Fransız Askısının Etkileri Nasıldır?

Fransız askısının etkileri sayesinde yüz şekli yüksek miktarda yeniden oluşur. Yüzünüzün birtakım özellikleri ve elmacık kemikleri tarzındaki bölümler daha belirgin bir duruma gelir. Bu operasyonun en önemli avantajı ise kasları kesinlikle etkilemez. Bundan dolayı sonuçları yüksek oranda doğal görünür. Mimikler ya da yüzünüzün ifadesini değiştirmez ve yüz kaslarını kesinlikle etkilemez. Bu bakımdan diğer operasyonlara göre daha avantajlı bir estetik operasyon olarak tercih edilir. Bu operasyonun başka önemli avantaj ise Fransız askısında tercih edilen iplerdir. Uygulanan bölgede cildin kolajen üretimini arttırmasıdır. Bu da yüzün yaşlanmasının gecikmesine ve daha sıkı görünmesine etkide bulunur. Operasyon bittiği zaman bu değişiklik hemen anlaşılır. Ama yüzünüzün kendini toparlaması ve oval duruşun sağlanması için bir hafta, tamamen istenen seviyeye gelmesi içinse iki aya kadar bir süreye ihtiyaç vardır.

Fransız Askısı Ne Kadar Süre Etkilidir?

Yüzün kişisel özelliği ve yaşınıza göre Fransız askısın ne kadar süre etkili olacağı büyük oranda değişir. Ancak etkisi genel olarak en az beş yıl kalıcıdır. Hatta bu operasyonu yaptıran bazı kişilerde on yıla kadar bile sürebilir. Bu süre içerisinde herhangi bir cerrahi uygulamaya gerek yoktur. İlk başta kullanılan BU iplerin yenilenmesine gerek kalmadan tekrardan bu operasyonu uygulamak mümkündür.

Fransız Askısı Hangi Bölgelerde Tercih Edilir?

Yüzümüzde en çok sarkma olan bölgelerin başında yanaklar gelir. Fransız askısı en çok yanak bölgelerine uygulanır. Yüzün başka oval bölümleri ise, çene altı ve elmacık kemikleridir. Ve bu operasyonun tercih edildiği diğer yerlerdir. Ayrıca Fransız askısı kaş ve boyun tarafına da yapılabilir. Yanak ve çene tarafı toparlandıktan sonra yüzünüz bundan sonra yaşlı görünümden kurtulur. Boynumuz da en çok sarkma yaşanan kısımdır. Ve bu operasyon ile bu bölgede yeni olur.

Vücudumuzda Fransız askısı tercih edilen diğer yerler kol, kalça ve bacaklardır.

Fransız Askısı Ne Zaman Tercih Edilmelidir?

Gereğinden çok daha fazla kırışıklık olan ve sarkmaların ise fazla olan bir yüzde Fransız askısı çok etkili olmaz. Bu bakımdan yüzünüzde ki sarkmalar başladığı anda fazla durmamak en iyi seçimdir. Bu bakımdan bu işlem öncelikle yaşlanma ve sarkmaları yeni oluşmuş olan veya henüz çok ileri düzeyde olmayan yüzlerde daha etkilidir.

Fransız Askısının Avantajları

Fransız askısı en belirgin avantajı ise bu operasyonun mimiklerinize fazlaca uygun bir şekilde olması. Ayrıca sonucunun çok fazla doğal olmasıdır.

Dışarıdan bakan bir kişi bu operasyonun yapıldığını fark etmez. En azından yüze yaptırılan botoks veya cerrahi ameliyatlar tarzında doğallığı bozan izler oluşmaz. Sarkma yüksek oranda düzelir. Ve derinleşen yüz çizgilerinin kaybolmasını sağlar.

Cildinizin görüntüsü ve doğallığı bozmaz. Fazla oranda gençleşen birey de kendini çok daha genç ve canlı olduğunu hisseder. Herhangi bir risk içeren durum yoktur. Ve oldukça rahattır. Enfeksiyon gibi bir risk hiç yoktur. Lokal anestezi yardımı ile yapılmaktadır. Bu işlemden sonra kişi hastanede yatmaz. Doğal olarak iyileşme süresi gibi bir zaman dilimi yoktur.

Diğer estetik yöntemleri için : www.estetikche.com 

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.