Estetik Burun Nasıl Olmalı?

A+
A-
Estetik Burun Nasıl Olmalı?

Estetik Burun Nasıl Olmalı?

Estetik Burun yapısının içinde bulunmakta olan kemik ve kıkırdak gibi yapılarda uygulanacak olan cerrahi operasyon müdahalelerdir. Rinoplasti, Nazoplasti gibi estetik moedelleri en çok tercih edilip uygulanan yöntemlerden olmaktadır. Kişide genetik olarak bulunmakta olan, sonradan belli durumlar sonucu oluşan veya travmaların sebebiyet verdiği durumlarda belirmiş şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması nedeniyle tercih edilmektedir. Genel olarak solunum rahatsızlığı gibi sorunlardan dolayı uygulanır. Estetik Burun bazen sadece görsel estetik açısından rahatsızlık oluşması durumunda da yapılmaktadır. Burun estetiği fiyatı ise başvurduğunuz hastane ve klinik’e göre değişiklik göstermektedir.

 

Estetik Burun‘ da Sebep ne olursa olsun operasyon bitişinde ulaşılması gereken hedef burun içerisindeki solunum yollarının en iyi şekilde daha iyi çalışabilir hale getirilmesi olacaktır. Cerrahi müdahaleler ile birlikte burun yapısında şekillendirilir. Kişinin tercihine bağlı olarak şekil bozukluklarının giderilmesi veya değiştirilmesi gibi operasyonlar birlikte uygulanabilmektedir.

Cerrahi müdahale uygulanmadan önce kesinlikle cerrah tarafından burun dokularındaki yapıların estetik işleme uygun olup olmayacağı kontrol aşamalarına girmelidir. Bu alanda kendini geliştirmiş ve tecrübe sahibi olan hekimler tercih edilerek daha uygun sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.

 

Komplike bir müdahale olan Estetik Burun, erkeklerde ve kadınlarda rahatlıkla uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası tam verimlilik almak açısından 6 ile 12 ay aralığında bir süre zarfı beklemek gerekecektir. Bu süreler genelleme olup kişinin göreceği operasyonun büyüklüğüne, dokulardaki yapıya ve problemin türüne göre değişiklik gösterebilecektir. Nadiren de olsa operasyon sonraları da beklenen şeklin tamamen kazanılması açısından ufak düzeltme işlemleri yapılabilmektedir.

 

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatı düşünüldüğü zaman bu işlem için gereken fiyat bütçesinde vermek zor olmaktadır. Bunun nedenleri çeşitli faktörlerden ötürü değişkenlik yaratması olmaktadır. Tercih edecek olduğunuz kurum ve hekim gibi faktörler de fiyatın yükselmesine neden olabilmektedir. Bu nedenden ötürü işlem göreceğiniz kurumdan yardım alarak belli başlı muayene işlemlerinden sonra kesin fiyatlar alabilmeniz mümkün olacaktır. Detayların hepsini size operasyonu yapacak olan uzman doktor söyleyecektir. Burun estetiği fiyatı için bir ortalama verecek olursak 5000 ile 7000 tl arasında bir fiyat aralığına sahip olmaktadır. Fakat bu ortalama bir fiyattır. Burun yapısına, şekildeki bozukluk ve büyüklük durumuna göre artış göstermektedir.

 

Estetik Burun Nasıl Yapılır?

Estetik Burun operasyonlarında genel anestezi sıklıkla kullanılan bir yöntem olmaktadır. Fakat kişiden kişiye değişen bir durum olup bazı aşamalarda buna gerek kalmamaktadır. Müdahale türüne göre lokal anestezi gibi işlemler yapılmaktadır. Sadece operasyon yapılacak bölge uyuşturularak hastanın bilinci yerinde kalmaktadır. Estetik Burun operasyonlarında 2 operasyon türü ön plana çıkmaktadır.

Bunlar;

Açık Rinoplasti : Bu işlem kişinin iki burun deliği bölgesindeki dokuda ufak bir kesik açılarak gerçekleştirilmektedir. Bunun amacı burnun içindeki yapıları kolay şekilde görebilmesi ve işlemlerini devam edebilmesi açısından önemli olmaktadır. Şekil bozukluklarının fazla olduğu burun yapılarında en çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Kesik biçiminin fazla olmasından dolayı iyileşme süresi diğer operasyonlara göre biraz daha uzun olacaktır.

 

Kapalı Rinoplasti : Bu işlem türünde daha küçük oranlarda değişiklikler yapıldığı için iyileşme süresi de aynı doğrultuda kısa süreler içerisinde gerçekleşecektir. Herhangi bir dikiş izi veya enfeksiyon riskinin meydana gelme olasılığı düşük oranlarda olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilecekler

  • Operasyon sonrasında hasta 4 saat sürelerle su tüketimi yapmalıdır.
  • Ameliyattan sonra uyurken dik bir şekilde yatılmalı ve çift yastık kullanımına özen gösterilmelidir.
  • 1 ay boyunca ağır şekilde spor yapılmamasına dikkat edilmelidir.
  • 1 ay süreyle ağır kaldırmamak, denize veya havuza girmek kesinlikle yapılmamalıdır.
  • 2 hafta boyunca sümkürmemeye ve işlem görmüş olan bölgeye dokunmamanız tavsiye edilmektedir.
  • Güneş kremi kullanmaya özen gösterilmelidir.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.