Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

A+
A-
Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Hastaların en çok merak ettiği konulardan birisi devlet hastanesi burun estetiği fiyatları. Burun estetiği ve bu işlemin özel hastanelerde değil de devlet hastanelerinde yapıldığında ödenecek tutar ve gereklilikleri olmaktadır. Bilinenin aksine devlet hastanelerinde uygulanan operasyonlar oldukça güvenilir ve uzman ekipler etrafında yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir risk ve olumsuz durum oluşturmadan işlemler tamamlanacaktır. Fakat bunun yanında her zaman özel hastanelere göre farklılıkları elbette ki bulunacaktır. Bunların en başında fiyat konusundaki yaşanan farklılıklar olmaktadır. Bunların en büyük nedeni işlem görecek olan hastanın durumuna ve polikliniğe göre değişiklik yaratacaktır. Hatta hastanın nedenlerine göre bazı aşamalar ücretsiz olarak da yapılabilmektedir.

 

Devlet hastanesi burun estetiği için bazı burun operasyonlarında hekim işlemleri ve yatış süreçleri için para almamaktadır. Fakat bu sebepten ötürü fiyat konusunda her zaman bir farklılık oluşmaktadır. Hastanın bu işlemi yaptırmak isteme nedenine göre değişiklik olmaktadır.

Genel olarak devlet hastanesinde yapılacak olan ameliyat işlemi için ortalama bir fiyat 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Verilen fiyatlar ortalama olduğu gibi daha düşük veya daha yüksek seviyelerde de olması muhtemeldir. İstanbul devlet hastanesinde yapılan operasyonlar fiyat aralıkları genel olarak 6.000 tl ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Hangi Devlet hastanelerinde yapılmaktadır?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi gibi hizmet veren kurumları bulunmaktadır. Ankara devlet hastanelerinde uygulanan fiyat tarifesi ise 10.000 tl ile 35.000 tl arasında olmaktadır. Gazi Üniversitesi Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi kurumları bulunmaktadır. İzmir devlet hastanelerindeki fiyatlar 10.000 tl ile 30.000 tl arasında olabilmektedir. Ege Üniversitesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurumları mevcut halde işlem uygulamaktadır.

 

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatları için estetik operasyon işlemine karar vermiş olan hasta ilk öncelik olarak operasyon göreceği kurumu belirlemelidir. Alanında uzman doktorları tercih ederek işlem sonrasında daha sağlıklı adımlar atabilirsiniz. Kurum ve hekim tercihinizi yaptıktan sonra ister iletişim bilgilerinden ulaşarak veya sitesine bulunan iletişim formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon üzerinden iletişim haline geçerseniz çok daha kısa süreler içerisinde bilgi alabilirsiniz. Fakat en sağlıklısı olacak olan yöntem kurum üzerinden hekim ile görüşerek muayene olma yolu olacaktır. Bu sayede seçtiğiniz hekim burun yapınızı inceleyerek ona göre bir fiyat tablosu ve uygulayacak olduğu yolu belirleyecektir. Bu aşamaları geçtikten sonra ödemenizi yapıp ameliyat tarihinizi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olmak İçin Gerekenler

İlk olarak yapmanız gereken şey kulak-burun-boğaz veya plastik cerrahi servisinden randevu alarak muayene işlemlerine geçmek olacaktır. Öncelikle hekiminiz hastanın sağlığı için operasyonun yapılması gerektiğini anlatan bir belge hazırlar. Devlet hastanelerinde uygulanacak olan estetik işlemlerinin tüm masrafları SSK tarafından karşılanmaktadır. Fakat bazı durumlarda yapılacak olan işlem sadece estetik kaygılar açısından yapılmaktadır.  Bu tarz işlemler için yapılan uygulama ücretleri ve gereken masraflar SSK tarafından karşılanmaz. Bu durumda ameliyat olacak olan kişi tüm masrafları kendisi karşılamak durumundadır. Böyle durumlarda uygulanacak olan devlet hastanesi burun estetiği fiyatları işlem göreceğiniz hastaneye göre farklılık gösterir. Genel bir ortalama olarak 3.000 tl ile 7.000 tl arasında olmaktadır. Kişinin herhangi bir sağlık sorunu yok ve sadece estetik amaçlar için burun estetiği ameliyatı olacak ise işlem aşaması sıraya konulabilmektedir. İlk sıradaki hastadan sona doğru olmak şeklinde başlatılarak ameliyat günü verilecektir. Sürece uyum sağlayarak ameliyatınızı olabilirsiniz.

 

Burun Ucu Estetiği İle İlgili Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız…

 

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatlarına en çok etki edecek olan konu işlem görecek olduğunuz hastaneye göre olmaktadır. Özel hastanelerde fiyatlar oldukça yüksek oranlarda bulunmasının yanı sıra devlet hastanelerinde bu durum söz konusu değildir. Devlet kurumlarında daha düşük ücretler ile estetik operasyonlar yapabilmeniz mümkündür. Ancak estetik kaygı ile yapılmayan burun tedavisi işlemlerinde SSK bütün masrafları da karşılamaktadır. Ameliyat olacak olan hastanın burun yapısındaki sorunlar fiyatın artışında önemli rol oynamaktadır.

 

Bazı ameliyatlar tek bir kerede tamamlandığı gibi bazı durumlarda birkaç ameliyat daha gerekmektedir. Fakat bu gibi durumlardan ötürü haliyle ücretin artış göstermesine neden olmaktadır. Burun yapınızda uygulanacak olan yöntemin çeşitleri ve farklılığı da fiyatların artışında önemli etken olmaktadır. Fakat bu gibi durumlar her zaman için devlet hastanesi burun estetiği fiyatları oldukça düşük miktarlar uygulanmaktadır. Güvenilir ve alanında uzman bir hekim ile iletişime geçerek operasyonlardan verimli şekilde sonuç alabilirsiniz.

 

Devlet Hastanelerinde Burun Ameliyatı Fiyat Ortalamaları

 

  • Burun yapısında değişiklik yapılması : 5.000 tl
  • Nefes alma sorunları için olan ameliyat işlemleri : 3.000 tl
  • Horlama sorunu yaşayan hastalar için olan ameliyat işlemi : 3.000 tl
  • QBurun yapısında yer alan kemer sorununu ortadan kaldırmak için uygulanan ameliyat işlemi : 2.500 tl-3.000 tl
  • Estetik nedenlerden kaynaklı olan ameliyat işlemleri : 2.500 tl ile 5.000 tl
  • Tamponsuz burun estetiği ameliyatı işlemi : 2.000 tl ile 5.000 tl

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.