Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Eski zamanlarda lazer epilasyon denildiği zaman akla sadece kadınlar gelirdi. Ve erkekler arasında sadece herhangi bir spor dalıyla uğraşanlar lazer epilasyon yaptırıyordu. Şimdi ise bu durum çok fazla değişti. Birçok erkek mükemmel bir görünüme kavuşmak için pratik ve hızlı bir uygulama olan buz lazer epilasyona yöneliyor. Yapılan birtakım araştırmalar erkeklerin artık daha pürüzsüz ve daha gösterişli bir cilde sahip olmak istedikleri için bu uygulamayı tercih ettiklerini göstermektedir.

Buz lazer epilasyon tercih eden erkeklerin büyük bir kısmı vücudundaki kılları tamamen yok etmek istemiyor. Bunun yerine göğüs, sırt ve omuz bölgelerinde bulunan fazla kıllardan kurtulmayı tercih ediyorlar. Bu uygulama sadece vücut için geçerli değil. Aynı zamanda sakala şekil vermek için ya da sakal üst kısmı, kaş arası gibi yerler içinde tercih sebebidir. Ciltte bulunan batık kıllar için hızlı bir çözüm yolu olmasıda erkeklerin buz lazer uygulamasını tercih etme sebepleri arasındadır.

Buz Lazer Epilasyon özel soğuk bir başlık ucu ile ağrı ve acı olmadan uygulanan bir yöntemdir. Epilasyon çeşitleri arasında en hızlı yapılan bir uygulamadır. Genel olarak her yerde kullanılan bu yöntem yardımıyla istenmediğiniz tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Her dönemde uygulanabilen bu yöntem, bütün kıl çeşitlerine uygun olarak, seans sürelerini yarıya indirip uygulanan bir yöntemdir.

Buz Lazer Epilasyon tercih Nedeni nedir?

İstemediğiniz tüylerden kurtulmak bu uygulama ile fazlasıyla hızlı gerçekleşmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Ayrıca en rahat ve kısa bir zaman içerisinde istemediğiniz tüylerden hemen kurtulabilirsiniz. Özel olarak optimize edilmiş atış hızı ve uygulanış biçimi bakımından Buz lazer epilasyon  diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre daha geniş bir bölge ve geniş bir açısı olduğu için uygulanış açısından daha etkilidir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

Bu uygulamaya engel teşkil etmeyen herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes rahatlıkla yaptırabilir. Ek olarak vücut kıl oluşumu tamamlamış herkes Buz lazer epilasyon  yaptırabilir. Fakat hamilelik sürecinde olanlara uygulama yapılması önerilmez.

Buz Lazer Epilasyon Süreci Nasıl Geçer?

Bu tedavi yöntemi diğer uygulama çeşitlerine göre daha az bir zamanda biter. Bu bakımdan seans zamanı ortalama 30-40 dakikadır. Bu bakımdan tüm vücudunuza Buz lazer epilasyon rahatlıkla uygulanır. Bütün seans zamanı ortalama 6 seans olmakla beraber kişiden kişiye farklılık gözükür.

Epilasyon uygulanacak alan mutlaka temizlenmelidir. Bu bakımdan tüylerin azalması daha pratik olur. İşlem bittikten sonra ise uygulama yaptırılan bölgede kızarma ya da tahriş gibi durumlar oluşmaz.

Buz Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

  • Yaz döneminde rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi şeklidir.
  • Bütün cilt tiplerine uygundur.
  • Kılın yapısı rengi veya kalınlığına bakılmadan çok başarılı bir biçimde uygulanır.
  • Erkekler çok tercih ettiği bir epilasyon yöntemidir.

Buz Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Uygulanan bu yöntemin kalıcı herhangi bir yan etkisi yoktur. Cilt tipi hassas olan kişilerde hafif derecede kızarma ya da kabarıklık oluşur. Fakat 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Diğer estetik yöntemleri hakkında detaylı bilgi için www.estetikche.com 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.