Burun Ucu Estetiği ve Fiyatları 2022

A+
A-
Burun Ucu Estetiği ve Fiyatları 2022

Burun Ucu Kaldırma Estetiği Ameliyatı

Son dönemlerde burun estetik operasyonlarında burun ucu estetiği ilk sırada yer almaya başladı. Fakat burun ucu şekillerinde bizim ülkemizde yaşan insanlar için çok şanssız dememiz mümkün. Ülkemizde neredeyse %70 civarında burun ucu ile ilgili asimetri, eğri duruş, geniş açılı burun delikleri gibi sorunlar yaşanmaktadır. Tabi ki bütün herkes şikayetçi olmasa bile özellikle kadınlar bu durumdan fazlasıyla şikayetçi.

Son zamanlarda ise erkekler tarafından burun ucu kaldırma estetiği yaptırmak popüler hale geldi. Biz size bu yazımızda Burun ucu estetiği konusunda tüm detayları en ince ayrıntısına kadar anlattık.

Bu makale için 3 ünlü estetik doktorundan görüş alınmıştır. Genel olarak burun ucu estetiği operasyonundan önce neler yapılır, Burun ucu estetiği ameliyatı sonrası neler yaşanır,  iyileşme süreci ne kadar sürer, Burun ucu estetiği fiyatları 2022 yılında ne kadar olacak, En iyi burun ucu estetiği ameliyatını yapan doktorlar gibi aklınıza takılan birçok sorunuzun cevabını bulabileceksiniz.

Burun insanların anatomik yapısında en dikkat çeken organların başında gelir. Ve yapılan burun estetiği sonrasında daha çok simetrik olan yüz hatları sayesinde daha estetik bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Sadece ufak bir dokunuş sayesinde burun ucu kaldırma ameliyatı sizi çok daha özgüvenli ve bambaşka bir görünüm kazandırabilir.

 

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun ucu kaldırma estetiği genel olarak burun ucu düşük veya eğri olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ek olarak burun küçültme ameliyatı yaptıran kişilerde belirli bir zaman sonra burun ucu kaldırma estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Bu operasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kıkırdaktır. Bu ameliyatta kıkırdağın herhangi bir zarar görmemesi gerekir. Bu gibi durumlarda nefes alıp vermekte zorluk yaşanabilir.

Buru Ucu Estetiği Sırasında Yapılan işlemler ;

 • Burun Ucu Kaldırma Estetiği
 • Burun Uç kısım İnceltme İşlemi
 • Uç Tarafını Öne Alma 
 • Burnunuzun Uç Kısmındaki Eğriliği düzeltme
 • Asimetri olan burun Açısını Düzeltme

 

Gibi üst kısımda belirtilen işlemler burun kemiğinde ve kıkırdaklarda kırma veya törpileme işlemi tercih edilmeden uygulanmaktadır. Ancak bu işlemlerin doğru ve istenen düzeyde uygulanabilmesi için burun anotomik yapısının sağlıklı olması gerekmektedir. Burun ucu estetiği basit bir işlem olduğu için bütün estetik doktorları tarafından rahatlıkla uygulanmaktadır. Bunlar dışında farklı bir burun hastalığınız varsa bu işlemde ameliyat esnasında çözülmektedir

Burun ucu operasyonu genel anestezi ile uygulanmaktadır. Fakat hekimler local anestezi yaptığını söylese bile bu ameliyat genel anestezi en doğru tercihtir. Ve sadece burun uç kısmında bir sorun varsa bu ameliyatın süresi ortalama olarak 30 dakika ile 1 saat arasında değişkenlik göstermektedir.

Burun ucu altında yarım santimlik küçük bir kesi açılır. Bu işlemden dolayı herhangi bir kalmaz. Ve 3 ay içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak burnunuzun anatomik yapısına göre özel aletler yardımı ile cilt altına girilir. Burun uç kısmındaki sorunlu olan kıkırdak doku alınarak düzeltilir. Fakat bazı özel durumlarda ise burun uç kısmına ekstra kıkırdak doku eklenebilir. Özel estetik dikişler yardımıyla iz kalmayacak bir biçimde dikiş işlemi yapılarak kesi kapatılır.

 

 Ameliyat Sonrası

Burun ucu ameliyatı sonrası bazı ağrı ve morluklar oluşması normaldir. Fakat burun damar yapısı olarak vücudumuzun başka kısımlarına göre daha zayıf bir bölgedir. Bu bakımdan oluşan ödemler daha uzun bir sürede kaybolur. Ancak ameliyat sonrasında burun uç kısmında veya etrafında bazı sertlikler oluşabilir. Fakat burun ucu zaman olarak uzun sürede toparlanan bir bölgedir.

Özellikle ameliyat sonrasında ise burun uç kısmında his kaybı oluşabilir. Ve bu durum son derece normaldir. Ancak burun ucu estetiği sonrasında tüm bu şikayetlerin geçeceği süre ortalama 3-6 aydır. Vücut yapınıza göre bu durum değişkenlik göstermektedir.

 

 İyileşme Dönemi

 • Bu ameliyat sonrasında hastanede yatmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Ve operasyon sonrası aynı gün hastaneden taburcu edilirsiniz.
 • Burun ucu estetik ameliyatından sonra burnunuza uygulanmış olan özel bantlar ile ıslatmadan duş almanız mümkündür.
 • Operasyondan sonra genel olarak 5-7 gün içerisinde burnunuzdaki bantlar alınmaktadır.
 • Vücut yapınıza bağlı olarak 4 hafta sonrasında burnunuz yeni şekline kavuşmaya başlar. Ve yeni bir görünüme ilk adımları atmış olursunuz.
 • Kesin bir sonuca varmak için ortalama 4 ay ile 6 ay arasında bir zaman geçmiş olması gerekmektedir

 

Burun Ucu Estetiği Fiyatları 2022

Burun ucu ameliyatları normal burun operasyonlarına kıyasla daha uygun maliyetlidir. Ama 2022 yılında fiyatlar geçtiğimiz yıllara göre ortalama %30 civarında artış göstermiştir. Ancak normal bir Op. Dr. burun ucu kaldırma ameliyatı fiyatı 2022 yılında 6.000 TL ile 13.000 TL arasında fiyat vermektedir. Fakat ünlülerin doktorları veya medyatik olarak göz önünde olan estetik cerrahlar ise 10.000 TL – 60.000 TL arasında bir fiyat vermektedir. Tabloda ki fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği  Fiyat Ortalaması
Doç. Dr. Burhan Özalp 8.000 TL ile 16.000 TL
Dr. Alper Tuncel 9.000 TL ile 15.000 TL
Op. Dr. Barış Keklik 7.000 TL ile 14.000 TL
Dr. Arda Katırcıoğlu 9.000 TL ile 18.000 TL
Op. Dr. Yusuf Orhan UÇAL
7.000 TL ile 16.000 TL
Op. Dr. Defne Erkara
10.000 TL ile 18.000 TL
Op. Dr. Oray Karaçaylı
9.000 TL ile 119.000 TL
Op.Dr. Levent AYDAR
11.000 TL ile 20.000 TL

 

Diğer Estetik Türleri için Tıklayınız..

 

.

 

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. cerenimo dedi ki:

  ben yaptırdım gayet güzel oldu