Brezilya Kalçası Ameliyatı Nedir?

A+
A-
Brezilya Kalçası Ameliyatı Nedir?

Brezilya Kalçası Ameliyatı

Brezilya kalçası ameliyatı, son dönemde kadınlar tarafından en sık tercih edilen estetik cerrahi uygulamalardandır. Uygulamanın temel hedefi, estetik açıdan düzgün, kreatif ve kusursuz bir kalça yapısı elde etmektir.

Özellikle sarkık kalçalardan şikayetçi olan kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilen uygulama, benzersiz bir popo görünümü vadeder. Estetik cerrahi alanda yapılan istatistiki araştırmalar, Brezilya kalçası uygulamalarının günümüzde en yoğun ilgi gören estetik müdahalelerden biri olduğunu ortaya koymuştur.

Bununla birlikte Brezilya kalçası ameliyatı, diğer estetik cerrahi müdahaleler gibi kalça bölgesinde dolgun bir görünüm elde edilmesini amaçlıyor. Bu doğrultuda ameliyat kapsamında kalçanın yan boşluklarından popo bölümüne yağ enjektesi gerçekleştiriliyor.

Brezilya Kalçası Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Brezilya kalçası ameliyatı ya da dünyada bilinen popüler adıyla “Brazilian Butt Lift”, bir çeşit popo büyütme ya da şekillendirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Uygulamanın temel hedefi, Brezilyalı kadınlarla özdeşleşmiş popo görünümünün elde edilmesidir. Bu doğrultuda vücudun farklı bölgelerinden alan yağ dokuları, kalçaların yan taraflarından popoya enjekte edilir.

Herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor olmakla birlikte Brezilya kalçası ameliyatı öncesinde mutlaka uzman cerrah tarafından gerekli tetkikler yapılmalıdır. Operasyon öncesinde hastanın cerrahi müdahale için uygun olup olmadığı denetlenmelidir. Çeşitli tetkikler ve hastanın kronik hastalık öyküleri ya da daha önce geçirdiği cerrahi operasyonlar bu noktada en temel belirleyici etkenlerdir.

Brezilya Kalçası Ameliyatı

 www.estetikche.com

Brezilya Kalçası Ameliyatı Nedir?

Brezilya kalçası ameliyatı (BBL), yağ transferi ( liposuction ) ile gerçekleşen ve popo bölgesine herhangi bir dış etken kaynaklı silikonun yerleştirilmediği estetik cerrahi bir müdahaledir. Operasyonun estetik cerrahi bir işlem olması, işlemin anestezi altında gerçekleştirilmesini gerektirir. BBL, mutlaka alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanması gereken bir operasyondur.

BBL, kalça bölgesindeki sarkıklardan ya da istenmeyen görünümlerden şikayetçi olan kadınlar için oldukça ideal bir çözümdür. Plastik cerrahi uygulamalarından farklı olarak operasyon kapsamında, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ tabakaları, tamamen organik olarak kalça bölümüne çeşitli yöntemler kullanılarak enjekte edilir.

Brezilya Kalçası Ameliyatı

Brezilya Kalçası Ameliyatı – www.estetikche.com

BBL Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Brezilya kalçası ameliyatı, geleneksel popo büyütme uygulamalarından farklı olarak vücuttan alınan yağ dokuları kullanılarak gerçekleştirir. Bu özeliğinden dolayı BBL, bir yağ transfer prosedürü olarak da tanımlanabilir. Bununla birlikte cerrahi bir müdahale olan Brezilya kalçası ameliyatı öncesinde hastaya ön tetkikler yapılmaktadır. Yapılan tetkikler ve analizler sonucunda hastanın BBL için uygun olduğunun tespit edilmesiyle operasyon süreci başlar.

Operasyon sürecinin ilk basamağı, yağ dokularının alınacağı vücut bölgesinin tespiti ile başlar. Brezilya kalçası ameliyatı operasyonunda kullanılacak olan yağ dokuları büyük oranda; bel, sırt ve karın gibi vücutta yağ birikiminin yüksek olduğu bölgelerden alınır. Yağ dokusunun alınacağı vücut bölgesinin tespit edilmesiyle birlikte uygulama süreci başlar.

Vücudun daha önceden belirlenen bölgesinden alınacak yağ hücreleri, ince kanüller açılarak toplanır. Özel bir yöntemin kullanıldığı bu aşamada, yağ hücrelerinin alındığı bölgelerde de bölgesel incelme sağlanabilir. Operasyonun en önemli ve kritik aşaması ise yağ hücrelerine ev sahipliği yapan ve toplanan yağ tabakasının kalça bölgesine enjekte edilmesidir.

Enjekte yöntemiyle gerçekleştirilen estetik cerrahi müdahalelerde uzman cerrahın rolü son derece önemlidir. Dolayısıyla enjeksiyonun gerçekleştiği aşamada cerrahın oldukça titiz hareket etmesi gerekir. Yağ enjeksiyonu aşamasında çok katmanlı yağ dokusu transferi yönteminin tercih edilmesi operasyon başarısını artıracaktır. Aynı zamanda çok katmanlı yağ transferi yöntemi, bölgeye yerleştirilen yağ dokularının uzun süre erimeden aynı ölçüde bölgede kalmasını da sağlar.

Brezilya Kalçası Ameliyatı

Brezilya Kalçası Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Brezilya kalçası ameliyatı, çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik cerrahi operasyon olsa da erkeklere de uygulanabilmektedir. Operasyon, temel olarak hemen herkes için uygundur. Bununla birlikte hastanın vücut yapısının ve genel sağlık durumunun estetik cerrahi bir müdahaleye uygun olmadığı son derece önemlidir.

Bu günümüzde en yaygın olarak tercih edilme sebepleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Popo görünümünden memnun olmayanlar,
 • Kalça ve popo bölgesinde yoğun sarkma sorunundan şikayetçi olanlar,
 • Estetik açıdan daha güzel ve dikkat çekici bir popo görünümü elde etmek isteyenler,
 • Çok hızlı kilo alma nedeniyle popo görünümünde bozulmalar oluşanlar,
 • Genetik olarak popo yapısından hoşnut olmayanlar,

Brezilya kalçası ameliyatı, özellikle sarkmalara karşı geliştirilmiş en etkili ve verimli cerrahi müdahalelerden biridir. Uygulamanın başarıyla tamamlanması sonucunda estetik açıdan son derece iddialı ve dikkat çekici bir popo görünümü elde edilebilir.

Brezilya Kalçası Ameliyatı

Brezilya Kalçası Ameliyatı Riskli mi?

BBL uygulamasında hakkındaki en temel spekülasyonlardan biri bu operasyonun son derece riskli olduğu yönündedir. Bununla birlikte Brezilya kalçası ameliyatı, uzman bir cerrah tarafından uygulanması halinde çok az risk içeren bir operasyondur. Hemen her cerrahi müdahalede olduğu gibi Brezilya kalçası ameliyatı operasyonu da kendi içerisinde minimal riskler barındırır.

Operasyonun başarıya ulaşması ve buna paralel olarak hastanın BBL operasyonu için uygun olup olmadığı önceden yapılan analizlerle tespit edilmelidir. Brezilya kalçası ameliyatı, silikon kalça protez uygulamalarına göre risk açısından daha düşük seviyededir. Burada en önemli rol oynayan durum, hastanın cerrahi müdahaleye uygun olup olmadığıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Yaptıranlar

Brezilya kalçası ameliyatı yaptıranlar, büyük oranda operasyondan memnundur. Bununla birlikte her estetik cerrahi müdahalede olduğu gibi operasyonun başarıya ulaşmama riski de vardır. Bu risk, çoğunlukla popo bölgesine yerleştirilen yağ dokularının uzun süreli olarak ilgili bölgede erimeden kalmaması üzerinedir.

Vücudun her noktasında olduğu gibi yağ dokuları, erimeye meyilli yapıdadır. Dolayısıyla vücudun farklı bölgelerinden kaçla kısmına enjekte edilen bu yağ dokuları da zaman içerisinde erime riskini barındırır. Bu tarz durumlarda Brezilya kalçası ameliyatı estetiğinin tekrardan uygulanması da mümkündür. Ayrıca operasyonun alanında uzman bir cerrah tarafından yürütülüyor olması, başarı oranını büyük oranda artıracaktır.

Brezilya Kalçası Ameliyatı

www.estetikche.com

Brezilya Kalçası Ameliyatı Sonrası Yaşam

Brezilya kalçası ameliyatı sonrası yaşam. Diğer estetik cerrahi müdahalelerde olduğu gibi hastanın bir süreliğine dinlenerek süreci geçirmesiyle devam etmelidir. Her cerrahi uygulama, vücut üzerinde kesiler açılmasını gerektirir. Açılan kesiler ise boyutları ne denli minimal olursa olsun daima korunması gereken alanlardır.

 • Dışarıdan gelebilecek olası darbeler, tahribatlar ya da dokunuşlar önemli düzeyde risklerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu doğrultuda operasyon sürecinden;
 • 8 hafta kadar sonra normal oturma aktivitelerine geçilmeli,
 • 1 hafta kadar minimal hareketle gündelik yaşam idame ettirilmeli ve 1 hafta sonunda gündelik aktiviteler normal haline dönmeli,
 • 10 ile 14 gün aralığında ise kişi iş yaşamına tekrardan dönüş yapmalıdır.

Bu tarz durumlara dikkat edilmesi halinde Brezilya kalçası estetiği sonrasında gündelik yaşama dönüş oldukça hızlı olacaktır. Ayrıca, operasyon sonrasında uzman hekimin belirttiği tavsiyelere kesinlikle uyulmalıdır. Uzman cerrah tarafından düzenli kontroller talep edilmesi halinde, mutlaka kontroller gerçekleştirilmelidir.

Brezilya Kalçası Ameliyatı Fiyatları

Brezilya kalçası ameliyatı fiyatları, birçok farklı değişkene göre belirlenmektedir. Fiyatları belirleyen en temel unsur, hastanın vücut yapısı ve beklentileridir. Diğer birçok estetik cerrahi müdahalede olduğu gibi Brezilya kalçası ameliyatı operasyonu da hastanın sahip olduğu özelliklere göre kişiselleştirilebilen bir uygulamadır.

Yağ dokularının vücudun hangi bölgesinden alınacağı ve hastanın kişisel talepleri, fiyatları etkileyen en önemli faktörlerdir.

Doğru bir fiyatlandırma için Brezilya kalça ameliyatı yaptırmak isteyenlerin, tetkikten geçerek fiyat teklifi almaları gerekir.

 

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 21 Yorum
 1. aslı dedi ki:

  nice 🙂 başaralı bir uygulama

 2. ışık dedi ki:

  guzel yapılmalı

 3. merve dedi ki:

  bugun yaptırıcam sonuçlarını yazarım bende cok merak ediyorum

 4. guzellik dedi ki:

  açıklayıcı bır makale olmuş tesekkurler

  1. Onur dedi ki:

   Teşekkürler

 5. nazan dedi ki:

  Bilgilendirici olmuş teşekkürler.

 6. duygu dedi ki:

  fiyatları nekadar acaba

  1. Onur dedi ki:

   değişiklik göstermektedir

 7. sevim dedi ki:

  bu siteyi seviyorum. butun estetik konular var

  1. Onur dedi ki:

   teşekkür ederiz

 8. sevim dedi ki:

  bu siteyi guzel. butun estetik konular mevcut

 9. derya bay dedi ki:

  sonrasında çok ağrı oluyor mu acaba

  1. Onur dedi ki:

   galiba biraz 🙂

 10. tuana dedi ki:

  Liposuction yöntemi mi kullanılıyor

 11. hale dedi ki:

  herkes yaptırsın bence 🙂

 12. deryacık dedi ki:

  öncesi sonrası var mı _

  1. Onur dedi ki:

   +18 nedeni ile paylaşamıyoruz

 13. demet dedi ki:

  sporunda faydası olur bence ama ameliyat kesin çözüm

  1. Onur dedi ki:

   tabiki sporda faydalıdır

   1. Onur ARSLAN dedi ki:

    Teşekkürler