Botoks Çeşitleri Nelerdir?

A+
A-
Botoks Çeşitleri Nelerdir?

Alın Bölgesi Botoksu

Botoks uygulanan yerlerin başında alın bölgesi gelmektedir. Alın bölgesinin üstünde yatay bir durumda oluşmuş ve estetik görüntüyü bozan kırışık kısımlar, alın botoksu ile yok tedavi edilmektedir.

Göz Etrafı Botoks Uygulaması

Güldüğümüz zaman göz çevresi ve etrafında aşağı doğru sıralanmış çizgiler halinde kendini belli eden, kaz ayakları olarak da söylenen kırışıklıklar için tercih edilir.

 

 

 

 

 

 

Kaş Arası Botoks Uygulaması

Kaş arasında olan ve Firavun çizgisi olarak da söylenen çizgiler, yüzünüze oldukça sert bir görüntü veriri. Bu bölgeye uygulanan botoks ile bu sorun rahatlıkla giderilir.

Dudak Botoksu Uygulaması

Dudağınızın üzerinde belirginleşen çizgilerin yok edilmesi için uygulanır. Dudak dolgunlaştırmak gibi bir etkisi kesinlikle yoktur.

Çene Botoksu

Çene ucu üzerinde oluşan küçük kırışıklıkları gidermek için tercih sebebidir.

Psiko Botoks Uygulaması

Çok sık mimik kullandıktan sonra oluşan kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Erkek ya da kadınların sıklıkla tercih ettiği en yöntemdir. Tercih edilen bu uygulama kişi kendini daha iyi hissettiği için Psiko Botoks olarak adlandırılır ve sınıflandırılır.

Ter Tedavi Botoksu

Vücut ısınızın yükseğe çıktığı durumlarda, beyniniz tarafından gönderilen sinyaller ter bezlerini uyarır. Ve bu durum sonrası ter bezleri kendiliğinden harekete geçer. Terleme, vücudunuzun ısıyı düşürmek için kullandığı bir savunma yöntemidir. Fakat normal terlemeden fazla bir durum var ise sosyal ve ya iş hayatınızda sizi çok fazla rahatsız eder. Bu gibi durumlarda tercih edebileceğiniz en etkili yöntem botoksdur. Kol altı el ve ayak bölgelerine uygulanır. Diğer uygulamalara göre kas içine deil, deri altına uygulanır. Tedavinin etkisi 8-12 ay sürmektedir.

Diş Sıkma Botoksu

Yüzün alt bölge kısmında masseter kasının küçülmesi için ya da diş gıcırdatma problemini gidermek için tercih edilen botoks yöntemidir. Yüzünüzün alt kısmında erkeksi bir görüntüye sebep olan masseter kasının olduğundan daha ince bir görünüme sahip olması sağlanır. Yüz şekliniz daha oval ve orantılı olması için uygulanan tekniktir. Ek olarak tedavi amacı da içeren bir uygulama tekniğidir.

Botoks Uygulaması Kaç Kez tekrarlanır?

Yapılan uygulama etkisini kaybettikten sonra tekrar botoks uygulaması yapmakta herhangi bir sorun yoktur.

Botoksun etki süresi bütün kişilerde farklılık gösterir. Bu bakımdan net bir süre vermek doğru olmaz. Çünkü Kişilerin metebolizma ve kas yapısı farklıdır. Bu bakımdan tekrar yapılması süresi kişiye özeldir.

Botoks Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

  • Kaş veya göz kapaklarınızın düşmesi
  • Göz kapağının kapanmayıp açık kalması ya da kapanırken zorlanma yaşanması
  • Çift ya da bazı durumlarda bulanık görme
  • Göz yaşında azalma yaşanması
  • Yutkunmakta zorluk yaşanması
  • Konuşmada güçlük çekme
  • Bazı seslerin ve harflerin telaffuzunda zorluk yaşamak
  • Alerjik reaksiyonlar (kaşıntı, döküntü, solunumda güçlük çekme, kızarıklık) gibi komplikasyonlar çok nadir de olsa görülmektedir. Bu bakımdan yapılan bu uygulamalar uzman doktorlar, enjeksiyon uzman olan kişiler veya dermatologlar tarafından yapılmasına özen gösterilmedir.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.