Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

A+
A-
Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği en çok tercih edilen göz estetik operasyonlarından biri olarak karşımıza çıkar. Son zamanlarda pek çok oyuncu ve mankenin tercih ettiği bu estetik operasyon, bu göz yapısına doğuştan sahip olmayan kişilerin istediği çekici ve zarif gözlere kavuşmasına olanak sağlamaktadır. Hafif çekik ve etkileyici bir göz görünümü sağlayan operasyon ile günümüzde en ideal göz görünümü olarak kabul edilen badem gözlere sahip olabilirsiniz. Ek olarak son yıllarda bir çok ünlü kişi tarafından tercih edilen bu yöntem size çok farklı ve güzel bir yüz şekli kazandırmaktadır.

Bu gün size uzaman görüşleri alarak derlediğimiz makalemizde Badem göz, badem göz estetiği, badem göz,badem göz nedir, badem göz ameliyatı sonrası, badem göz öncesi sonrası,  ameliyatsız badem göz, badem göz büyütme gibi bir çok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Eğer bedem göz estetiği nedir diye merak ediyorsanız; bu operasyon gözlerin daha genç ve güzel görünmesi amacıyla yapılan cerrahi estetik bir operasyondur. Daha canlı ve güzel bakışlar vadeder. Operasyonda kantoplasti yöntemi uygulanarak kişinin göz kapağındaki ve göz çevresindeki sarkmalar da kısmen giderilmektedir. Hem erkek hem de kadınların sık tercih ettiği bu operasyonda hiçbir şekilde yüze ya da gözlere zarar verilmemektedir.

Kadınların saçını tepeden, sıkı bir şekilde toplaması ile kaş ve göz kenarı biraz yukarı kalkar. İşte operasyon da tam olarak bu çekici görünümü elde etmeyi sağlar. Badem göz şekli gözün iç ve dış kısmının aynı hizada bulunmaktadır. Tıpkı bademe benzeyen bir göz şeklidir. Bu göz şekline sahip olan manken Bella Hadid olduğu için Bella eyes ya da tilkilerin gözlerine benzediğinden fox eyes isminde de bilinmektedir.

Yaşlılık izleri silinerek bakışlara tazelik ve gençlik kazandırılır. Aynı zamanda daha çekici ve seksi bakışlara sahip olunması amaçlanır. Gözler bir insanın görünümünde en çok rol oynayan organlardan birisidir. Badem göz ile çok çekici görünen gözlere kavuşabilirsiniz. Kişinin hem özgüvenini hem de dış görünüşünü doğrudan etkileyerek bir üst seviyeye çıkarır.

Genel Olarak Badem Göz Ameliyatı Kimlere Önerilir?

 • Baygın bakışlı insanlar
 • Küçük gözlü kişiler
 • Daha yorgun ve yaşlı görünen gözlere sahip olan insanlar
 • Sarkık göz kapağı olanlar
 • Alt ya da üst göz kapağında torbalanma sorunu yaşayanlar

Eğer bu sorunları yaşıyorsanız ya da genel olarak daha güzel ve çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız bu operasyon sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Badem göz estetik ameliyatının nasıl bir yöntemle gerçekleştirileceği seçilen ameliyat tekniğine göre değişiklik gösterir. Tekniğe hastanın mevcut durumu ve isteklerine göre doktor karar verecektir. Genel olarak bu ameliyat 4 farklı şekilde yapılmaktadır:

 1. İple Askılama: Bu badem göz estetiği ameliyatı sırasında iple gözün kenarında bulunan lateral kantus göz bölgesinin yukarısına askılanmaktadır. Askılama ameliyatı diğer 3 tekniğe göre daha kısa ömürlü bir operasyondur. Göz erimeyen ipler ile kemiğe sabitlenmektedir. Ancak lateral kantal ligma üzerinde bir değişiklik yapılmadığından gözün eski şekline dönmesi ile karşılaşılabilir.
 2. Kantopeksi: Bu ameliyat tekniğinde göz kenarına ufak bir kesi atılarak lateral kantal ligama tekrar şekillendirilir. Şekillendirilen lateral kantal ligama ile badem göz şekli yaratılır.
 3. Şakak Germe: Bu operasyonda şakak kısmından göz gerilerek badem şekli verilir. Endoskopil olarak yapılan operasyonda yine lateral kanta ligamanaya müdahale edilerek badem göz ameliyatı yapılır.
 4. Kantoplasti: Bu yöntemte kantopeksi ile aynı şekilde kesi açılır ama lateral kanta ligama yeniden oluşturulur.

 

Badem Göz Ameliyatı Operasyon Süreçleri Nelerdir?

 • Hastaya uygulanacak tekniğe göre lokal ya da genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. Lokal anestezide sadece operasyon bölgesi uyuşturulurken genel anestezi de tüm vücut uyuşturulur. Genel anesteziye özellikle yoğun estetik ameliyatlarda başvurulur.
 • Gözün dış bölgesine ufak bir kesi açılır ve estetik cerrahi iplikler vasıtasıyla göz yukarı çekilir.
 • Tekniklerin büyük kısmında lateral kantusun dikiş atılarak sıkıştırılması ya da kesilerek kısaltılması yöntemine başvurulur.
 • Bunun ardından hastanın kemik zarına erimeyen ipler asılarak göz görünümünün sabitleşmesi sağlanır.
 • İşlemin tamamlanmasının ardından badem göz estetik ameliyatı 3-4 dikiş atılmasının ardından sona erdirilir.

Operasyonun süresi uygulanacak anestezi tekniğine ve hastanın durumuna göre değişebilir. Ortalama 1 saat kadar sürer.  Operasyon oldukça pratik ve rahat bir estetik operasyon olarak karşımıza çıkar.

Öncesi – Sonrası

Operasyon ile sıklıkla hastayı mutlu eden ve yüzünü güldüren sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle ameliyat öncesi gözlerde ekstra bir düşme, torba gibi bir sorun varsa ameliyatın ardından hastaların görünümü çok ciddi anlamda değişir. İçinizden acaba basit bir ameliyatla nasıl bu kadar değişiklik yaratılabilir ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak işlemin öncesi ve sonrası hem gözde hem de genel olarak yüzde gençleşme, tazelenme ve daha çekici bir görünüm sağlar.

Operasyondan maksimum verimin alınabilmesi önemlidir. Hastaların operasyon öncesi ve sonrasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak badem göz estetiği öncesi dikkat edilmesi gerekenlere değinecek olursak:

 • Operasyon öncesi doktorunuzla görüştüğünüzde yüz hatlarınıza ve gözlerinizin mevcut durumuna göre en ideal operasyon yönteminin belirlenmesi gerekir.
 • Hastanın operasyondan bir gece önce bir şey yiyip içmemesi anestezi sırasında yaşanabilecek nahoş olayların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.
 • Ameliyatın yapılacağı gün hasta yüzüne hiçbir şekilde makyaj yapmamalı ya da kimyasal sürmemelidir.
 • Ameliyat sonrası rahatça üstünüzü değiştirmeniz için rahat ve bol kıyafetleri yanınıza almanızı öneririz.

Badem Göz Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

 • Öncelikle ilk gün kesinlikle ameliyat bölgesine su ya da kimyasal değdirmemeli; duş almamalısınız.
 • Ameliyatta sıklıkla vücuda kaynayan, eriyen dikişler kullanılmaktadır. Ancak kullanılan tekniğe göre bazen dikiş alınması gereken operasyonlar da uygulanmaktadır. Bu nedenle dikişlerin zarar görmemesi için bölgeyi germemeye özen göstermelisiniz.
 • Dikişler ortalama 5 – 7 gün içinde alındığından bu süre zarfında pansuman ve ilaçlarınızı düzenli kullanmalısınız.
 • Ameliyattan ortalama on gün sonra hasta normal haline geri dönecektir. Eğer ödem, ağrı ve sızı gibi durumlarla karşılaşırsanız mutlaka doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.
 • Yüze zarar gelmemesi için mutlaka sırt üstü uyumalısınız. Yastık badem göz operasyonu sürecinde dikişlere zarar verebileceği gibi bölgede ödem oluşmasına da yol açmaktadır.
 • Bölgeye kan akışının hücum edip ödeme yol açmaması için bu on günlük iyileşme sürecinde çift yastıkla uyumayı düşünebilirsiniz.

Operasyonun kalıcılığını ele almak gerekirse; yaşlanma ile birlikte cilt elastikiyetini kaybettiğinden zamanla badem göz görünümünü kaybedebilmektedir. Ancak operasyonun getirdiği çekiklik ile uzun yıllar boyunca gözlerinizi bu biçimde kullanabilirsiniz. Yaşlılık sürecinde operasyonun tekrarlanması ya da göz torbası, düşen kapakların alınması gibi diğer göz estetikleri ile birlikte eski göz görünümünüze kavuşabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Genel olarak operasyonu gerçekleştirecek doktora, uygulanacak tekniğe, hastanın gözlerinde başka bir problemi olup olmamasına (torba, sarkma vs.) değişmektedir. Estetik doktorunuzdan randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. Ön görüşme sırasında doktorunuz sizi ameliyat prosedürü ve öncesi – sonrası görünümü hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. Böylelikle sizin için en uygun olan tekniğe göre operasyon süreci şekillenecektir. Hem operasyon beklentileri hem de sizin için en uygun olan ameliyat tekniğine göre net fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Estetik hakkında en güncel ve en doğru bilgileri sizlere ulaştırmak için çalışmaktayız. Düzenli olarak güncellenen sitemizde tüm konuları rahatlıkla bulabilir, tercih edeceğiniz estetik operasyonla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 9 Yorum
 1. damla dedi ki:

  denenebilir

 2. nejla dedi ki:

  güzel gözüküyor bende yaptırabilirim

 3. sıla38 dedi ki:

  bi arkadasım yaptırdı gayet güzel

 4. gizem dedi ki:

  olabilir

 5. duygu dedi ki:

  detaylı anlatım teşekkürler

 6. ceren dedi ki:

  bir sürü estetik bilgi var. Teşekkürler

 7. canan dedi ki:

  detaylı anlatım olmuş teşekkürler

 8. bubacıkkk dedi ki:

  estetik zor iş ama gerekli galiba 🙂

 9. tuba dedi ki:

  botoks candır 🙂